Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Anir

Japonia - recesja

Recommended Posts

Witam,

Dziś z rana została ogłoszona oficjalna informacja dotycząca recesji w Japonii. Jak ujawniono od 3 kwartałów w tym państwie utrzymuje się ujemny przyrost <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=263" title="produkt krajowy brutto - pkb">pkb</a>. Tak więc doszliśmy do momentu, w którym jeden z nie kwestionowanych liderów rozwoju i produkcji masowej stoi w głębokim kryzysie i boryka się z recesją. Co za tym idzie?

Jestem osobiście ciekaw czy jeszcze jakieś państwo odwarzy się na ujawnienie swojej sytuacji. Wiadomo już, że czas taniejącej elektroniki upadł, albowiem 65% rynku stanowiły komponenty jeśli nie pochodzenia to produkcji koncernów Japońskich. Co dalej?

We will see.

Zapraszam do polemiki oraz swoich spostrzeżeń w tym temacie. Naprawdę warto.

Do poczytania, najprostrze źródło:

http://ft.onet.pl/10,17235,japonia_osuwa_sie_w_recesje,artykul.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już od wczoraj ponownie relacjonuje ruchu na parze G/J co można znaleźć na forum. Jak widać ma to odzwierciedlenie w ruchach. Swoją drogą coraz bardziej widać wpływ tej informacji na rynki światowe. Z dnia na dzień niektóre sektory gospodarcze odnotowały 5% wzrosty kosztów i spadki obrotów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obcięcie stóp pierwszy raz od tak długiego czasu nie może obejść się bez echa. Jak widać z różnych stron dobiegają nas słuchy o recesji. Bardzo prawdopodobny spadek eksportu dla kraju takiego jak Japonia na pewno nie wróży nic dobrego. Moim zdaniem to dopiero początek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czas wznowić wątek, albowiem po 2 miesiącach od oficjalnych wiadomości doszło do tego, że największe koncerny zaprzestają produkcji. Recesja, kryzys, czarna fama przetacza się przez kraj, który śmiało można powiedzieć był potęgą na miarę światową pod względem produkcji i eksportu. Toyota, Iiyama, Kenji Projects wszystkie duże firmy od wczoraj zawiesiły produkcję w 90% fabryk.

Ograniczanie kosztów na masową skalę, mega wyprzedaże w celu pozyskania kapitału, ograniczony popyt na produkty sprawiają, że raz po raz widzimy jak kolejne wielkie królestwa upadają. Co będzie dalej?

PS. Trochę fatalistyczny post, ale taki miał być :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...