Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

wizzy

Za spadki na amerykańskich giełdach odpowiedzialny jest FED

Recommended Posts

Były prezes oddziału Rezerwy Federalnej w Dallas w wywiadzie dla CNBC przyznał, że obecna sytuacja na rynkach akcji, to efekt polityki monetarnej USA z ostatnich lat. Według niego FED celowo napompował ogromną hossę, aby wywołać iluzję efektu bogactwa. Teraz rynek musi odreagować po anormalnych wynikach, których przyczyną była polityka FED-u.

Richard Fisher urząd prezesa Rezerwy Federalnej oraz członka Federalnego Komitetu Otwartego Rynku sprawował w okresie od kwietnia 2005 do marca 2015. Ponadto jest on znanym amerykańskim ekonomistą, cytowanym na całym świecie.

Wywołanie efektu bogactwa

„To, co zrobił Fed – i ja byłem tego częścią – to było sfinansowanie ogromnej zwyżki na rynku mającej na celu wywołanie efektu bogactwa” - powiedział w środę Fisher, w wywiadzie dla telewizji CNBC.

Zaobserwować można, że od czasów kryzysu gospodarczego do zeszłego roku (lata 2009 do 2015) mieliśmy do czynienia z ciągle wzrastającą hossą na rynkach akcji, giełdy notowały ponadprzeciętne zyski, a optymistycznie nastawieni akcjonariusze cieszyli się swoim bogactwem i konsumowali coraz więcej. Nikt jednak nie pytał o przyczyny takiej sytuacji. Pytania pojawiły się dopiero teraz, w obliczu ubiegłorocznych spadków na Wall Street i nikt zapewne nie obwiniłby za to FED-u, gdyby nie wypowiedź jednego z decydentów. Fisher bez ogródek mówi, że spadki na Wall Street nie są skutkiem sytuacji w Chinach, ale efektem decyzji Rezerwy Federalnej, która zdecydowała się na skończenie ze skrajnie luźną polityką monetarną [...]

fxmag.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...