Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

exodus24

Exodus24 Journal

Recommended Posts

Witam

Moze i ja cos takiego zaloze sobie. Bede tu opisywal swoje pozycje. Postaram sie to robic na bierzaco. :-D

Narazie sa to pozycje demo, poniewaz nie mam narazie na depo, dlatego bede pisal tylko ilosc pipsow zarobionych lub straconych a nie kase.

Gram na H4

[ Dodano: 2008-12-01, 21:21 ]

EUR/GBP SELL -0,8485

SL- 0,8512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że kolejny użytkownik postanowił okazać trochę kreatywności. Oby wystarczyło Ci samo zaparcia by kontynuować ten wątek. Tak więc trzymam kciuki, życzę powodzenia i wypatruję dalszych postów. Jeśli posiadasz pytania wal śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Jak bede mial pytania to nieomieszkamzapytac.

Dzis nad ranem nie moglem spac wiec wlaczylem platforme na palmie i zaczalem robic analize. Wynikiem jej sa 2 pozycje, spoznione ale postanowilem otworzyc:

GBP/USD

BUY 1,4911

SL 1,4833

EUR/CHF

BUY 1,5202

SL 1,5164

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, abyś zamieszczał wyniki tych pozycji (czyli jak je zamknąłeś) oraz może analizę na której oparłeś wejścia. Zdecydowanie łatwiej byłoby analizować to co robisz, ew. dopomóc. Poczatkujący też pewnie by się czegoś nauczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze bede zamieszczal wyniki jak one juz beda. :-)

Teraz troche informacji o tym jak gram:

Uzywam systemu Denona wiec nic na jego temat nie napisze. Po info prosze zglaszac sie do autora. Z tego samego powodu nie bede tez zamieszczal zadnych analiz, jak bede gral poza systemem np. jak spoznie sie z otwarciem a mimo to otworze bede pisal o tym

Interwal H4

Pary walutowe:

EUR/USD, EUR/CHF, GBP/USD, EUR/GBP, EUR/JPY, USD/CHF, AUD/USD, USD/CAD, CHF/JPY, USD/JPY, GBP/JPY

Dzis w pracy otworzylem jeszcze EUR/USD, pozycja spozniona troche.

BUY 1,2692

SL 1,2594

Na otwartej pozycji EUR/CHF przesunalem SL na 1,5164

Dotychczasowe wyniki:

EUR/GBP=-37p :cry:

GBP/USD= -78- nie powinienem wchodzic przy spoznionej pozycji jesli sl jest taki duzy.

PS.

Jutro wyjezdzam i nie bedzie mnie do soboty ale postaram sie zamieszczac moje pozycje jesli takowe beda.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz troche informacji o tym jak gram:

Uzywam systemu Denona (...)

Muszę wspomnieć o tym, że dopiero uczysz się systemu, który ostatnio przyprawił mnie o ból głowy (w pozytywnym sensie). W tym tygodniu zamknąłem tylko jedną pozycję (+359).

Wiadomo - ważna jest praktyka.

Ja znowu posłużę się moim ulubionym cytatem "Konsekwencja i cierpliwość to podstawa".

Ćwicz dalej Ex.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze sie ucze. Nie znaczy, ze jak czesciej jestem na - niz na + to twoj sys jest do bani. Musze sie nauczyc po pierwsze grac na wyzszym interwale a po drugie musze sie zdyscyplinowac co do stosowania zasad, ostatnio je naciagalem troche i skutkiem tego byly sl.

[ Dodano: 2008-12-09, 09:12 ]

Witam ponownie

Podczas swojej nieobecnosci przemyslalem swoje pozycje, i doszedlem do wniosku ze za bardzo naciagalem zasady poniewaz bardzo chcialem otworzyc pozycje.

Postanowilem podchodzic do tego po inzyniersku czyli albo biale albo czarne i nie uznawac szarego.

[ Dodano: 2008-12-09, 09:17 ]

Poprzednie pozycje zamknely sie nastepujaco

GBP/USD

BUY 1,4911

SL 1,4833

Zamkniecie na SL

wynik -78

EUR/CHF

BUY 1,5202

SL 1,5164

Zamkniecie 1,5291

Wynik +89

[ Dodano: 2008-12-10, 10:10 ]

Witam

USD/CAD

BUY 1,2574

SL 1,2492

[ Dodano: 2009-01-23, 10:06 ]

Witam wszystkich w Nowym Roku

Troche zaniedbalem moj temat ale postaram sie byc tu na biezaco.

Dzis otworzylem:

Sell na usd/jpy

Open 88,31

SL 89,30

Troszeczke ryzykowne wejscie ale postanowilem zaryzykowac.

[ Dodano: 2009-01-23, 22:32 ]

No i zamknęło na sl choc zapowiadalo sie na poczatku dobrze.

[ Dodano: 2009-02-03, 11:36 ]

[ Dodano: 2009-02-03, 11:40 ]

Witam

Jednak troche zaniedbalem forum. Stworzylem wlasna strone www.forex24.prv.pl, tam zamieszczam na biezaco swoje tranzakcje. Bede sie staral robic to tez tutaj.

[ Dodano: 2009-02-03, 11:41 ]

CHF/JPY

SELL 77,10

SL 77,74

[ Dodano: 2009-02-03, 11:43 ]

I ostatnia pozycja, ktora mam otwarta.

uj.gif.e19b0443c806e5551d09eb7e011475e3.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno nie było up'a.

Czekamy co dalej i jak dalej się rozwija.

Widze, ze Lud dopomina sie odswierzenia mojego journala wiec nie mam wyboru i wracam do pisania. :-P

Najpierw co u mnie: Zaczalem grac real. Generalnie jestem na + ale zadowolony z wynikow swojej gry nie jestem gdyz czasami odstepuje lekko od zasad i przez to jak tylko uda mi sie podwoic kapital to zaraz wracam do punktu wyjscia. Wiec chcialbym uczulic wszystkich na to: TRZYMAMY SIE ZASAD. :evil:

Pozdrawiam

Dzis otworzylem:

EUR/JPY

SELL 124,68

SL 125,10

[ Dodano: 2009-03-09, 16:52 ]

Wynik

EUR/JPY SL= -47 pipsow

Pepelnilem jeszcze jedna gafe, do ktorej sie przyznam, podwoilem pozycje i przez to dodatkowo mam -29 pipsow

Lacznie -76 pipsow

[ Dodano: 2009-03-09, 17:05 ]

Ponownie EUR/JPY

SELL: 124,85

SL: 125,52

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym tygodniu.

Chcialbym krotko podsumowac zeszly tydzien.

Obfitowal on w emocje pod wplywem, ktorych podjalem pare decyzji, ktore skutkowaly stratami. Ogolnie tydzien na - :evil:

16-20_03_09a.jpg.70768d90389308c2216cd35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm coś jest nie tak. Patrząc tydzień w tył, mimo znacznych odchyleń wykresu stanu mojego depo - jestem na dobrym plusie. Trochę w ciągu dnia pracujemy razem i zastanawiam się Ex co by można było zmienić.

Emocje, emocje ... przecież to z nimi tutaj walczymy. Najlepiej zastanowić się, które momenty są dla Ciebie decydujące np. boisz się otworzyć pozycję, zamykasz za szybko - nie dając się pozycji rozwinąć etc. Jak już się zastanowisz to na tej podstawie postaraj się wyciągnąć wnioski i spróbuj wyeliminować przyczyny wtop. Wiem, że czytałeś "Wewnętrzna gra", może czas przypomnieć sobie niektóre punkty.

Jestem pewny, że w końcu zaskoczysz. Dasz radę!

Informuj na bieżąco! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobre slowo :)

Czytalem ta ksiazke i jak teraz powrocila do mnie mam zamiar przeczytac ponownie i wypelnic puste miejsca.

Musze wiecej grac z glowa.

Zrobilem zestawienie tak jak opisywales, czyli stosunek straconych pipsow do zdobytych.

Wynik -335/81

Daje do myslenia. :oops:

Dzisiejsza pozycja

USD/CAD

BUY 1,2235

SL 1,2190

Z USD/JPY zrezygnowalem z powodu uszczuplonego depo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamknalem USD/CAD na +39 pipsow bo nie widze przyszlosci dla tej pozycji.

Stosunek pipsow na dzien dzisiejszy +39/0

dzisiejsza pozycja:

USD/JPY

SELL 98,40

SL 98,57

Zanim zdazylem napisac watek zamknelo i na SL

Stosunek pipsow +39/-17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pary na Jenach ogólnie są trudniejsze. Trzeba brać pod uwagę większe skoki chwilowe, konsolidacje przed długą i ciężką jazdą. Wiele czynników i jeszcze więcej oporów. Może dlatego gdy już stoimy na właściwej pozycji to oko cieszy się z szybko rosnących zysków.

Exodus nie łam się, spokój, opanowanie i systematyczność. Nie jesteś czegoś pewien to siedzieć na łapach, nie tykać myszki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exodus nie łam się, spokój, opanowanie i systematyczność. Nie jesteś czegoś pewien to siedzieć na łapach, nie tykać myszki :D

Ja sie wcale nie lamie. Nie weszlo to trudno. Szkoda, ze zabraklo mi cierpliwosci zeby trzymac usd/cad bo w koncu wybilo sie i mknie do gory.

Ponizej zestawienie za ostatni tydzien. Znow na (-) lecz tym razem mniejszy.

23-27_03_09.JPG.6df8ff3cee42d65006e59c2b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...