Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Nastoletni traderzy zarabiają i tracą miliony

Recommended Posts

Pamiętam czas, gdy sam jako nastolatek działając na rynku forex zarabiałem/traciłem danego dnia po kilka tysięcy złotych i myślałem, że jest to już gra o wysokie stawki. Okazuje się, że dzięki globalizacji możemy poznać historię współczesnych amerykańskich nastolatków, których kilkudniowe wahania stanu rachunku mogą iść nawet w setki tysięcy złotych.

Serwis MarketWatch opublikował kilka dni temu materiał opisujący świat nastoletnich traderów, którzy przechwalają się swoimi poczynaniami na forum Reddit. Przeczytać tam możemy o przypadku licealisty z Florydy, który kilkukrotnie pomnożył swoje środki, przez bet przeciw indeksowi S&P 500 ($900 do $55 000). Wątek ten otwiera temat społeczności internetowej, która gloryfikuje żądzę pieniądza. Cel uświęca środki, ważna jest tylko stopa zwrotu.

Ciekawe w tym wszystkim jest to, że otoczka rynkowej agresywności i podejmowania ogromnego ryzyka budowana jest w oparciu o handel na ETF (ang. Exchang-Traded Fund) czyli tzw. funduszy ETF , które w swojej konstrukcji wyceny przypominają zwykłe akcje, które mogą np. multiplikować cenę danego instrumentu. Celem jest jak najlepsze odwzorowanie zmian na instrumencie bazowym lub też odpowiednie mnożenie tej zmiany.

Bardzo rozbawił mnie fakt, gdy przeczytałem w końcu o jakiej dźwigni mowa. Otóż chodziło o wykorzystanie instrumentu 3X Long Crude ETN (UWTI), czyli w uproszczeniu instrumentu dającego dźwignię 1:3 na zmianie ceny ropy WTI (kontraktu). Pomyśleć, że ja instrument ten (również jego shortowe odpowiedniki) wykorzystywałem wielokrotnie w bieżącym i poprzednim roku, jako bezpieczniejszy element całego portfela spekulacyjnego.

Ogólnie temat jest szerszy, a ja opisałem zaledwie jeden ciekawy wątek. Dla chętnych do zapoznania się z materiałem w języku angielskim odsyłam do źródła: There’s a loud corner of Reddit where millennials look to get rich or die tryin’

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...