Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Samospełniająca się przepowiednia

Recommended Posts

Mimo, iż sam nie przywiązuję znacznej uwagi do większości formacji jakie widzę na wykresie (trzymam się tego co mówi mi system transakcyjny), to po przeczytaniu pewnego zdania w jednej książce - zauważyłem pewną zależność.

Najbardziej popularne formacje są znane większości traderów, tym samym ich występowanie prowokuje część uczestników handlu do określonego działania, tworząc rzeczywiste reakcje rynkowe.

Z drugiej strony wiemy, że identyfikacja formacji ma wysoce subiektywny charakter.

Jak wy sądzicie ? - zapraszam do dyskusji (rozpoczynamy serię tematów otwartych, których rozwinięcie pozostawiam Wam - drodzy Użytkownicy:mrgreen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku należałoby sobie zadać jeszcze jedno pytanie: czy duże instytucje głównie chodzi mi o banki są w stanie tak manipulować kursem na kilka sekunda, co sprowadzi się do tego, że wykruszy to ogromne ilości osób na SL i pozwoli im zając dogodniejsze pozycje?

Tyczy się to sytuacji gdy kurs zmierza do oporu/wsparcia (np. formacja trójkąta). Wtedy wielu traderów otwiera swoje pozycje licząc na zmianę kierunku kursu, ustawiając swoje SL pod/nad wsparciem/oporem. Ostatecznie jednak kurs przebija dany poziom uruchamiając zlecenia obronne, co jeszcze bardziej przyśpiesza kurs, gdy nagle kurs się zatrzymuje i podąża drogą zgodna z daną formacją. Tym samym duże instytucje są w stanie otworzyć pozycję po najbardziej korzystnym kursie.

Z wielu stron słyszy się, iż jest to strategia grubych ryb. Tylko ile potrzeba środków żeby poruszyć kurs o ok. 50 pipsów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się fachowo nazywa "stop hunting" ;-). Do tych miejsc można doliczyć okrągłe poziomy typu 1.4500, 1.3000 itp.

Nie będę powielać więc tylko link:

http://www.investopedia.com/terms/s/stophunting.asp

Z wielu stron słyszy się, iż jest to strategia grubych ryb. Tylko ile potrzeba środków żeby poruszyć kurs o ok. 50 pipsów ?

To zależy na jakim rynku i pory (jego aktualnej płynności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to mi chodziło :)

przez jakieś dwa tygodnie próbowałem grać tą strategią i wyniki były zadowalające, głównie opierając się na okrągłych poziomach, jednak z niewiadomych przyczyn zaprzestałem grać tym sposobem.

jakby ktoś chciał spróbować to wrzucam skrypcik dla MT4 co pokazyje x.xx00 :)

http://www.traderteam.pl/nemesis/stop_hunting.mq4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...