Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Forex a podatki

Recommended Posts

Mam pytanie czy koszty finansowania pozycji na rynku forex (konkretnie pozycja na forexie poprzez CFD) pobrane przez brokera w 2012 r. ale dotyczące pozycji, która została zamknięta w 2013 r. należy uwzględnić jako koszt w spr. PIT-38 za 2012 r ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)czy koszty finansowania pozycji (...) pobrane przez brokera w 2012 r. ale dotyczące pozycji, która została zamknięta w 2013 r. należy uwzględnić jako koszt w spr. PIT-38 za 2012 r ?

Koszty uzyskania przychodu bezpośrednio związane z przychodami są potrącane w tym roku podatkowym, w którym osiągnięte zostały odpowiadające im przychody - moim zdaniem będzie to zeznanie za 2013r. ( dot. to przychodów z kapitałów pieniężnych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w jaki sposób mam wpisać stratę w PIT-38.

Chciałem wypełnić to i wysłać przez internet przy pomocy e-deklaracji, ale mi wywala błąd, że poz. 20 nie może być ujemna. To w jaki sposób mam wpisać minus? Chyba ręcznie będę musiał to wypełnić..

A może trzeba całośc podciągnąć pod koszty uzyskania przychodu..

albo pod przychód dać pozycje zyskowne a pod koszty stratne?

pojęcia nie mam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zysk piszesz to co zarobiłeś i stratę piszesz w koszt uzyskania przychodu, wtedy masz zysk ujemny (zawsze idę do skarbówki przez internet nie robiłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

: "opodatkowanie forex."

dziendobry. Konto mam u zagranicznego brokera ktory niema obowiazku mi wystawiac pit c8 czy cos w tym stylu. musze sam go obliczyc .gralem na wysokiej dzwigni 1:888. wyplacilem w ciagu roku z konta 7 tys zlotych. w koncie mam napisane 1500 tys straty. jak obliczyc podatek forex ? wystarcfzy ze oblicze podatek od tych 7 tys co przelalem na konto ? program z admiral markets ktory po zaciagnieciu danych z mojego konta pokazuje cos takiego

przychod 16226,45 koszt uzyskania przychodu 17680,46 dochod 0,00 strata 1454,01 ile mam podatku jak to najlepiej zalatwic ? w excelu wyliczalem to na podstawie przykladow w necie ale cos kiepsko mi to wychodzilo. dzieki za przeczytanie i prosze o pomoc . :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Konto mam u zagranicznego brokera ktory niema obowiazku mi wystawiac pit c8 czy cos w tym stylu. musze sam go obliczyc. (...)

Dokładnie tak. Zgodnie z tym co zostało podane na samym początku tego wątku - dom maklerski w Polsce wystawiłaby PIT-8C, natomiast Ty wypełniasz formularz PIT-38 i na jego podstawie dokonywane jest rozliczenie z fiskusem.

(...) gralem na wysokiej dzwigni 1:888. wyplacilem w ciagu roku z konta 7 tys zlotych. (...)

Te kwestie nie mają znaczenia przy rozliczeniu.

(...) program z admiral markets ktory po zaciagnieciu danych z mojego konta pokazuje cos takiego

przychod 16226,45 koszt uzyskania przychodu 17680,46 dochod 0,00 strata 1454,01 ile mam podatku jak to najlepiej zalatwic ? (...)

Program powinien bez względu na wypłaty z rachunku podliczyć ostateczny wynik. Jeśli wychodzi strata, to można ją odpowiednio odpisać od zysków w najbliższych pięciu latach (zgodnie z tym co zostało już opisane na początku wątku). Należy mimo to wykazać ją w tym roku, podając jej wymiar w formularzu PIT-38.

(...)w excelu wyliczalem to na podstawie przykladow w necie ale cos kiepsko mi to wychodzilo. dzieki za przeczytanie i prosze o pomoc . :-/

Robiąc na ostatnią chwilę łatwo jest się pomylić. Tak się spieszyłeś, że nawet sposób zadania pytania był nieco chaotyczny, zatem pomimo szczerych chęci, ciężko jest efektywnie pomóc. Szczególnie, gdy jest już po terminie.

Zakładam, że udało Ci się złożyć w terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Wam udział w Ogólnopolskim Kongresie Prawa Pracy. Jest to idealne miejsce, ze względu na to, że możemy wszyscy podpytać autorytety z tej branży, odnośnie prawa podatkowego. Sama wybieram się na kongresprawapracy, aby liznąć trochę informacji na ten temat. Najbliższy Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy odbędzie się już 16 i 17 listopada w Poznaniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...