Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

maciek

Początki..

Recommended Posts

Jak w nazwie tematu, początki. Konkretnie: Jak zacząć? Co trzeba wiedzieć na sam początek, ile trzeba mieć funduszy oraz na co trzeba zwracać uwagę przy inwestowaniu; wartościowe materiały, artykuły, książki...

Temat nie bez powodu założyłem w tym dziale, ponieważ chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o tradingu. Zresztą uważam, że ten temat będzie również pomocny dla innych początkujących, którzy odwiedzają to forum.

P.S Mam nadzieję, że nie naruszyłem regulaminu oraz z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam, ze Surdel bedzie najlepszy na poczatek (jak nizej napisal tomekkap).

Co do poczatkowego marginu (wkladu) to uwazam ze jest to rzecz wzgledna (ja zaczynalem od 200$ na fx a teraz zupelnie inny mam portfel na GPW).

Najlepiej bedzie jak przeczytasz najpierw 3 czesci Surdla o forexie. Pytania jak najbardziej mile widziane na forum.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mysle ze moge ci pomoc chociaz sam zaczalem 3 miesiace temu.

Na poczatku przeczytaj sobie Podstawy Fx.

np: Podstawy Gieldy Walutowej - Piotr Surdel

a potem moze cos o analizie technicznej.

Ile funduszy ?? Mowi sie ze zainwestuj tyle ile mozesz stracic. Mozesz wplacic 1 $ i zrobic z tego 100 $ tak samo jak to mozesz zrobic z 50 $. Optymalna wartoscia jest jednak to 50 $ ;-)

A co do tego Na co zwracac uwage ;) To nie spiesz sie inwestujac , w pospiechu nic nie zdzialasz-wiem cos o tym.

Jak juz nauczysz sie podstaw to zachecam do przeczytania :

John J. Murphy - Analiza techniczna rynkow finansowych

Jezeli chcialbys jakas ksiazke napisz na gg.

Pozdrawiam i prosze o poprawienie mnie jezeli zle doradzilem :oops:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc osob traci swoj pierwszy wklad na fx wiec nie ma co szalec, tak jak pisze tomekkap, 50$ w zupelnosci starczy, ale tez nie ma co odrazu wrzucac tych pieniedzy na reala bo to sie zle konczy :). Co do podstaw to obserwuj wykresy, rysuj sobie linie oporu i wsparcia na roznych wykresach czasowych i patrz jak cena reaguje na nie. Mysle ze podstawowy blad osob zaczynajocych z fx to zbytnia wiara w wskazniki, postaraj sie uzywac tylko podstawowych narzedzi z MT4 głównie polecam <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a> retracement - na ktorym ja w tym momencie calkowicie opieram swoja gre.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie gralem na demo wiec nie moge sie zgodzic, iz wkladanie pieniedzy na start jest bledem. Poczatek jest najwazniejszy - jezeli zbyt dlugo bedziemy grali na demo to moze doprowadzic do tego, iz nie bedziemy w stanie poradzic sobie z emocjami zwiazanymi z inwestowaniem wlasnych pieniedzy. Nalezy wybrac jaka droga jest dla nas najlepsza. Moim zdaniem spojrzenie na te "50$" jak na pieniadze zainwestowane w nauke jest jak najbardziej trafne. Widzac co sie dzieje w roznych sytuacjach z naszymi pieniedzmy jestesmy w stanie wyciagac lepsze wnioski. Jezeli stracimy 1000$ z virtuala to moze to nas nawet nieczego nie nauczyc.

Takie jest moje zdanie i rozumiem, ze inni moga widziec to inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denon zgadzam sie z Toba ze gra na demo nie daje zadnych emocji ale czy warto "wyrzucac" pieniadze wplacajac od razu na real ?. Moja rada to: zrozumiec podstawy na demo a pozniej mala suma real. Wazna rzecza jest to ze wynik finansowy z demo nic nie znaczy - nawet gdy zrobimy 100% depo w kilka dni, mysle ze wazny jest tutaj stosunek pozycji zyskownych do stratnych. Podstawa to ustalenie zasad gry, tp,sl i dzieki temu szybko zobaczymy gdzie robimy bledy i co trzeba poprawic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja jednak uwazam ze trzeba zaczac od demo aby dokladnie sie zapoznac z platforma.Demo maja to do siebie ze daja nam np.50 000$ i wtedy straty mozna zawsze jakos odrobic.Proponuje zalozyc demo z taka kwota na jaka nas stac.Gdy po nawet krotkim czasie osiagniemy sukcesy to wtedy real.

Co do pozycji SURDELA to przeczytac nie zaszkodzi jak nam ktos pozyczy ale osobiscie nie wydawalbym na to pieniedzy.Nie warto.W necie jest tyle materialow ze brakuje czasu na przeczytanie tego.

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ja jestem przeciwko graniu na demo... Nowicjusz wplaci 50 $ straci to 50 $ i bedzie wiedzial ze ma ustawiac sobie SL jak wychodzi i nie pilnuje , Ze musi dokladniej analizowac itp. A majac demo wiem jak to wyglada w moim przypadku :) Na demo wchodze kupuje z 30 lotow i zostawiam bez sl bez niczego i jak strace to nawet sie nie przejmuje. Wlasnie realna kasa nauczy cie prawdziwej gry , opanowanie emocji , ustawiania sl i tp , Dokladniejszej analizy - bo wiesz ze grasz za kase na ktora ciezko pracowales .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie ja jestem przeciwko graniu na demo... Nowicjusz wplaci 50 $ straci to 50 $ i bedzie wiedzial ze ma ustawiac sobie SL jak wychodzi i nie pilnuje , Ze musi dokladniej analizowac itp. A majac demo wiem jak to wyglada w moim przypadku :) Na demo wchodze kupuje z 30 lotow i zostawiam bez sl bez niczego i jak strace to nawet sie nie przejmuje. Wlasnie realna kasa nauczy cie prawdziwej gry , opanowanie emocji , ustawiania sl i tp , Dokladniejszej analizy - bo wiesz ze grasz za kase na ktora ciezko pracowales .

Pozdrawiam

W Twoim przypadku dokladnie widac ze nie traktujesz FOREX na powaznie tylko sie bawisz.W kazdym podreczniku pisze o koniecznosci stawiania SL itp.

Zgadzam sie ze na bledach najlepiej sie uczysz ale po co zaraz tracic 50$.Gdy zaczynalem na demo to nie wazne bylo czy gram 30 lotow czy 1 tylko liczylem pipsy.Testowalem systemy,strategie.Proponuje otworzyc demo z kwota 50$ i zobaczyc przez m-c co z tego bedzie.

Oczywiscie to tylko moja opinia a kazdy robi tak jak uwaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy powie Ci to samo: nie ma odwzorowania w grze na demo a na real. Nie chodzi o to iż na demo wchodzi praktycznie wszystko, są opóźnienia w działaniu platform, różnice w spreadach na danych i wiele wiele innych rzeczy, z których początkujący nie zdają sobie sprawy. Najlepszym wyjsciem jest zastosowanie mniejszego zlewarowania konta na początku i nauka na real. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak w nazwie tematu, początki. Konkretnie: Jak zacząć? Co trzeba wiedzieć na sam początek, ile trzeba mieć funduszy oraz na co trzeba zwracać uwagę przy inwestowaniu; wartościowe materiały, artykuły, książki...

Temat nie bez powodu założyłem w tym dziale, ponieważ chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o tradingu. Zresztą uważam, że ten temat będzie również pomocny dla innych początkujących, którzy odwiedzają to forum.

P.S Mam nadzieję, że nie naruszyłem regulaminu oraz z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Youri-ja odpowiadam na macka pytanie.Przeciez jak ktos nie wie jak zaczac pyta o materialy itp no to nie mozna mu proponowac zalozenia konta real-to normalne wpuszczenie kogos w maliny.

maciek-otworz konto na MARKETIVA masz tam demo i na real dadza ci gratis 5$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gucio z tego co widze jestes juz bojowo nastawiony do wypowiedzi innych. Znam Tomka (tomekkap) i uwierz mi, ze traktuje on FX na powaznie. Nie mozesz mowic innym, ze wpuszczaja w maliny bo Yourii robi to wlasnie po to aby pomoc innym. Z tego co wiem to na kazdym forum Twoje wypowiedzi wygladaja podobnie - negujesz innych. Zajmijmy sie prosze rozmowa na tematy zwiazane z poszerzaniem finansowej inteligencji a nie nad ocenianiem innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jak dawna grasz na forex?

Analiz powinno sie dokonywac w rzeczywistym czasie i na platformie bez żadnych zwiech a takie coś gwarantują jedynie konta real. Każdy, kto żyje z Forex-u czy GPW powie Ci to samo DEMO to największa bzdura i jedynie do zabawy. Jeżeli traktujesz poważnie trading to nie bawisz się nim prawda? Na real możesz sie uczyć bez depozytu pełnej analizy w czasie rzeczywistym i na normalnych zasadach obowiązujących na rynku, a nie jak na demo gdzie na danych platforma wisi 5 minut. Obserwować rynek tojest sztuka i przewidzieć to co się stanie. A co możesz na demo gdzie raz że różnice kursowe są znaczne to i przycinki?

Forex jest moim źródłem utrzymania od roku czasu i nikomu ale to nikomu nie polecam gry na demo podobnie jak każdy kto gra i traktuje trading poważnie. warunkiem jest posiadanie odpowiedniej wiedzy, tylko wiedzy tej nie nabierzesz z książek czy to Murphego czy Surdela aczkolwiek pozwolą one na minimalne zaznajomienie tylko z tematem, jednak to praktyka czyni Cię mistrzem.

DEMO - Stanowcze NIE

Konto Mini Real z małym depozytem i lewarem 1:200 - 1:300.

Ktoś kto zaczyna od demo... prędzej czy później na demo skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze 95% uczstnikow forex to dawcy kapitalu.Aby maciek ktory zalozyl ten temat nie byl jednym z nich to nie polemizujmy miedzy soba tylko odpowiadajmy na jego pytania.Wiadomo ze ilu forumowiczow tyle innych opini.On ma wybrac sobie te najbardziej wartosciowe i to wszystko.Ja to co mysle to pisze ale nigdy nie napisalem ze to tylko ja mam racje.Ze nie zgadzam sie z adm. czy mod. to na to nic nie poradze ale od tego jest forum aby pisac swoje opinie.

Wracajac do tematu to masz maciek tu nastepny link do przerobienia mysle ze na poczatek warto przeczytac.

www.chartpatterns.com/

www.babypips.com/school/ -ten juz podalem ale niech juz bedzie

www.forextradesystem.com/ -ciekawe komentarze,chyba nawet sygnaly/nie sprawdzalem/

www.actionforex.com/ -a to moja ulubiona strona

www.forexmt4.com/mt_yahoo/ -tu masz indykatory itp

Mysle maciek ze na sobote i niedziele Ci to starczy jak mnie nie zbanuja /a dostalem takie ostrzezenie / to pozniej wrzuce cos jeszcze.Mysle ze trafisz do tych 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ty guciu to po której stronie jesteś ? Tych 95% ?

Ban ? a nie słyszałem tylko dziwnie jak mówisz o wpuszczaniu w maliny a wg mnie sam to robisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propo tych zarabiajacych 5%...mysle ze to jest bardziej kwestia charakteru niz , niewiedzy, braku znajomosci jezyka ang. i wszystko jest kwestia psychiki gracza...to tak jak z pokerem..jak za szybko miekniesz to nigdy nie bedziesz gral highstakes, a zarabiac mozna nawet systemach opartych na srednich kroczacych, wazonych itp... jak masz cojones i nie jestes pazerny to zarobisz regularnie...chciwosc tez trzeba kontrolować..tak samo jak i strach...pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Przede wszystkim dziękuję za odzew, odpowiedzi i szczere chęci pomocy w tym temacie. Linki podane przez Was są naprawdę przydatne ;-).

Chciałbym się odnieść do Waszych poglądów na temat gier demo. Jak słusznie zauważył gucio "ilu forumowiczów tyle innych opinii". Dla mnie na razie gra na giełdzie to czarna magia. Jednakże chcę sobie ją przyswoić i właśnie w tym celu założyłem konto demo. Na początku chcę ucząc się z różnych źródeł zobaczyć, jak w ogóle funkcjonuje forex i na tym na razie się skupiam. Dopiero kiedy będę wiedział przynajmniej coś więcej (tzn. orientował się mniej więcej w tym wszystkim) założę konto mini real i będę grał "realnymi :P" pieniędzmi.

Jeszcze raz dziękuję za rady i mam nadzieję, że jeżeli komuś się coś jeszcze przypomni to bezzwłocznie napisze :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka ze 95% uczstnikow forex to dawcy kapitalu

A gdzie to jest udowodnione?

Ja zaczynalam od real, na poczatkach mialam wtopy ale jeden i bardzo ladny wtop mnie duzo nauczyl i dzieki temu wtopowi zaczelam patrzyc na rynek po innemu i zaczelam zarabiac. Demo przeszkadza poznac rynek. Kolego jak chcesz tracic czas na demo to twoja sprawa tylko pamietaj ze demo $ nic nie warte

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciwość - to jedyne co może Cię zgubić bo nawet ludzie otwierający pozycję z tego co mówi się na czacie czy wyczyta w dostępnyc rekomendacjach zarobią swoje. Jednak nowe osoby grające na forex zamiast budować swój margines chcą szybciej i więcej i taka jest prawda. To właśnie jest ten % dawców kapitału, który zarobił ale gdy chciwość przesłoniła mu oczy przestał widzieć to co realnie działo się na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie to jest udowodnione?

brokerzy maja przecież takie dane..widza ile osob u nich traci a ile zarabia..srednia wszytskich paltform wlasnie jest taka.. ze 5% tylko zarabia...ale mysle ze nie powinnismy sie tymmartwic specjalnie... trzeba celowac w te 5 a nie 95 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawmy statystyki do 45% zarabiających ;]

To są chyba dane z XTB ;] bo Polacy grają za granicą i nie dają sie skubać :P :-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak ze jak ja zaczynalem grac to odrazu rzucilem sie na jakies zaawansowane rzeczy a wtapialem na prostych zasadach. Dzieki pomocy Denona i Youriego nauczylem sie tyle co sam bym sie uczyl chyba 2 lata. Naprawde bardzo mi pomogli - i mysle ze to forum jest z mysla pomagania wszystkim a nie klocenia sie.

A wracajac do Demo a real ... To Demo nigdy nieda takiej presji jak granie na real. Real tak jak pisalem wtopisz kase na ktora ciezko pracowales to nauczysz sie wielu rzeczy.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobic ankiete odnosnie tego topicu. Nie wiem jedynie jak skonstruowac pytanie, aby zawieralo nasz problem i mozliwosc jasnej odpowiedzi. Bedziemy wtedy mieli pewien zarys.

Osobiscie sie juz wypowiedzialem i jestem za tym, aby o demo najlepiej zapomniec juz na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...