Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

Konkurs ForexBall na AdmiralMarkets

Recommended Posts

Od wczoraj można się rejestrować do konkursu organizowanego przez AdmiralMarkets. W sumie odbędą się dwie mniejsze rundy po 1000$ za pierwsze miejsce oraz runda finałowa z pierwszą nagrodą w wysokości 5000$. Łączna pula nagród wynosi 26000$.

Pierwsza runda trwa od 18 maja 2009 do 7 czerwca 2009,

druga od 14 września 2009 do 4 października 2009.

Runda finałowa: od 23 listopada 2009 do 13 grudnia 2009.

Rejestracji dokonujemy w Gabinecie Inwestora w zakładce "ForexBall"

Na start dostajemy 5000$ wirtualnych pieniędzy, a wygrywa osoba, która zgromadzi najwięcej środków na swoim koncie.

Polacy zmierzą się z Czechami, Słowakami i Węgrami.

Dokładniejsze informacje o konkursie: AdmiralMarkets ForexBall

Zapraszam wszystkich do udziału, bo jest o co powalczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu postanowiłem pierwszy raz wziąć udział w forexowym konkursie - padło na ForexBall.

Zanim rozpocząłem zmagania, przemyślałem kilka spraw. Taki konkurs w końcu rządzi się innymi prawami, niż codzienny trading, dlatego na podstawie kilku wniosków - przygotowałem strategię konkursową.

Wnioski:

1. W przeciwieństwie do "zwykłego" tradingu - podczas konkursu rywalizujemy z innymi graczami. Normalnie skupiamy się jedynie na swoich wynikach, nie porównując ich do niczego/nikogo (ew. benchmark). Tutaj (konkurs) obojętnie jak dobre będą nasze wyniki, to nic nie znaczą jeżeli są gorsze od wyników rywali (mimo, iż normalnie mogłyby okazać się zdumiewające).

2. Naszym ograniczeniem w konkursie jest czas. Jeżeli nie osiągniemy odpowiednich wyników w określonym czasie - nie wygramy konkursu. Podczas codziennego inwestowania nie musimy przejmować się czasem i tym samym inwestujemy własnym tempem.

3. Większość konkursów np. ForexBall odbywa się na kontach demo (są wyjątki), dlatego najczęsciej nie musimy się martwić stratami - liczą się ponadprzeciętne zyski.

Powyżej przedstawiłem podstawowe wnioski jakie nasunęły mi się po analizie tematu konkursu.

Strategia:

Ograniczenia czasowe oraz element rywalizacji wymagają od nas przyjęcia strategii maksymalizującej zyski przy ominięciu elementu zarządzania ryzykiem. Uważam, że jedynym rozwiązaniem jest "postawić wszystko na jedną kartę" i maksymalnie wykorzystać od samego początku możliwości naszego marginesu. W takim wypadku są dwie opcje:

a) pierwsze transakcje zamykające się na stop-lossach praktycznie eliminują nas z rywalizacji (chyba, że jakimś cudem zrobimy "mega comeback")

b) zaliczamy dobry start i od samego początku znajdujemy się w czołówce

Po tym etapie albo staramy się ratować depo, otwierając największe możliwe pozycje (a), bądź otwieramy największe możliwe pozycje z zamiarem osiągnięcia spektakularnych zysków (b) - tak czy siak używamy całej mocy dostępnego marginesu.

Po pierwszym dniu/dniach konkursu zostaliśmy wyeliminowani, bądź jesteśmy w czołówce. W końcu tutaj liczy się tylko najlepszy wynik (wyniki - podium). Jeżeli jesteśmy w ścisłej czołówce - możemy przystopować i rozpoznać sytuację, gdyż może się okazać, że rywalom powinie się noga i wyjdziemy na pierwszą pozycję. Co prawda strategia oparta na cudzym niepowodzeniu nie jest tak ciekawa jak strategia ciągłej "ostrej jazdy" (przepraszam za kolokwializm). Końcowy etap konkursu to właśnie dopasowanie wyżej opisanych rozwiązań do sytuacji (czy preferencji).

Jak to mówią: "Wszystko albo nic".

Moim zdaniem do tego, aby zwyciężyć tego typu konkurs potrzebna jest jednak odrobina "szczęścia". Jeżeli jeszcze podczas normalnego tradingu jesteśmy w stanie zredukować do minimum wpływ czynnika losowego na nasze wyniki - tak w konkursie odgrywa on mimo wszystko znaczną rolę.

Jak już była mowa wcześniej - takie konkursy mogą być dobrą alternatywą dla osób zbierających na pierwszy (kolejny) depozyt. Jest to też w końcu także dobra zabawa i chyba to właśnie powinno być priorytetem :mrgreen:

Takich konkursów jest organizowanych ostatnio coraz więcej (stosunkowo tania reklama dla brokera). Co prawda poszczególne konkursy mogą różnić się nagrodami, jednak stosowana strategia pozostaje raczej ta sama (w moim mniemaniu).

To chyba na tyle, jeżeli chodzi o temat forexowych konkursów. Jeżeli o czymś zapomniałem, bądź macie inne zdanie na temat zalecanej strategii - zapraszam do dyskusji.

Życzę powodzenia wszystkim, którzy uczestniczą w konkursie (niestety zwycięzca jest tylko jeden :-P) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

17 Denon Poland 1452.91

18 nemesis Poland 1406.13

:-P

Jak pisałem tak robię - otwarte 3 loty EUR/USD Sell oraz 1 lot GBP/JPY Sell. Jeżeli to mnie nie "wywali" z konkursu to podium gwarantowane ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie +1822, ciężko będzie o pierwsze miejsce.

Cieszę się, że pamiętasz, iż ja też uczestniczę w tym konkursie i nie marzysz nawet o pierwszym miejscu. Niemniej jednak płatnych jest 5, więc istnieje możliwość, iż się załapiesz (czego szczerze Ci życzę) :-P:-P:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by było chyba na tyle - wypadłem z zawodów.

Po pierwszym drawdownie na jakieś 50% depo, postanowiłem piramidować shorty na EUR/JPY. Mimo, iż udało mi się zająć 5 pozycji w strategicznych punktach, to rynek zawrócił uruchamiając Margin Call (część była nadal na plusie ale zbyt wielki lot się uzbierał).

Czekamy do następnej rundy/następnego konkursu. Jak znajdę trochę czasu, to może też wezmę udział ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze walczę :D, ale jak EJ nie zrobi tego czego chce to zostanę wyrzucony z rozgrywki... Uznałem, że żeby walczyć o pierwsze miejsce to trzeba zacząć agresywnie grać, dlatego otworzyłem 5 lotów S na EJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sam mam kilka realnych kont właśnie w Admiral Markets. Jako swingtrader polecam w 100%. Dodam, że ludzi prowadzących AM w Warszawie uważam za profesjonalistów - znają się na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i stało się ;p

Mając ok. 8000 na plusie spadłem na -2000.

Aktualnie mam otwarte 2 loty na AUD/USD Long.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...