Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 25.05.2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć :) 

Ostatni dzień tygodnia zapowiada się spokojnie. Rynek opcyjny nie wycenia większej zmienność, więc mimo kilku ciekawych odczytów gospodarczych i wystąpień Powella z FED oraz Carney z Banku Anglii sesja najprawdopodobniej będzie z umiarkowaną zmiennością.  

Najważniejsze wydarzenia przed nami:

10:00 Ifo Niemcy

10:00 Bezrobocie Polska

10:30 PKB W. Brytania

14:30 Zamówienia USA

Wystąpienia: Powell, Carney od godziny 15:20

Od godziny 17:45 do 20:30 zaplanowane są także wystąpienia przedstawicieli FOMC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najciekawsze odczyty przed nami to te z godziny 10:00 i 10:30, czyli IFO i PKB W.Brytania. Funt w ostatnich tygodniach zaliczył spory spadek wartości. Jednak po ostatnim posiedzeniu Banku Anglii mogliśmy dowiedzieć się, że ostatnie słabsze dane uważa się jako przejściowe, które wystąpiły ze względu na trudne warunki pogodowe. Jeżeli spojrzeć na publikacje danych z bieżącego tygodnia to pojawiał się znacznie lepszy odczyt ze sprzedaży detalicznej co sugeruje, że być może dzisiejszy odczyt PKB też pozytywnie zaskoczy. Wystąpienie lepszych danych od oczekiwań, będzie wspierać cały czas szorujący po dnie index zaskoczenia dla Wielkiej Brytanii, oraz wyprzedany już funt na którym ilość pozycji długich spadła z 121000 do 51000 według danych z CME Group, co może wspierać silny impuls w kierunku umocnienia GBP. Słabsze dane od odczekiwań nie przełożą się na mocny impuls osłabiający brytyjską walutę.

Co do wskaźnika IFO. W tym tygodniu, była cała seria słabszych danych ze strefy euro (odczyty PMI). Potwierdzenie negatywnych nastrojów o godzinie 10:00 nie pomoże euro i może przyczynić do dalszych spadków na EURUSD. Po za tym ostatnie informacje z USA o taryfach celnych na samochody importowane mocno zaniepokoiły inwestorów, więcej informacji w linku. https://www.reuters.com/article/us-usa-trump-autos/us-launches-auto-import-probe-china-says-will-defend-interests-idUSKCN1IO1YM

Powyższe dane są jak dla mnie jedyną jak na razie możliwością do rozegrania transakcji w projekcji intra day, głównie skupię się jednak na szukaniu umocnienia GBP, oczywiście przy minimalnym ryzyku nie przekraczającym 0,5%.

 

uk suprise.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiejszego popołudnia pojawiły się dwie zaskakujące informacje. Po wczorajszym odwołaniu spotkania prezydenta USA z przywódcą Korei Północnej, dzisiaj ponownie pojawiły się informacje o tym, że spotkanie być może odbędzie się i nie wszystko jeszcze stracone. Taka informacja wywołała ponowne umocnienie się dolara amerykańskiego oraz lekkie osłabienie złota, które już w pewnym momencie było powyżej 1307$.

Cytat

Trump says still chance of June 12 North Korea summit Reuters

Pojawiała się także informacja ze strony OPEC i krajów po za kartelem, które dyskutują o zwiększeniu planów wydobycia w reakcji na ostatnio zwyżkującą ropę.

Cytat

ST PETERSBURG/DUBAI, May 25 (Reuters) - Saudi Arabia and Russia are discussing raising OPEC and non-OPEC oil production by some 1 million barrels a day, sources said, while OPEC's chief said a complaint from U.S. President Donald Trump over high prices had triggered the idea of upping output.

Po za tym z ważnych informacji należy sobie zanotować, że kolejna tura rozmów handlowych między USA i Chinami odbędzie się od drugiego do czwartego czerwca w państwie środka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiejsza sesja to ponownie mocny dolar amerykański. Na parze EURUSD mamy wybicie kolejnych dołków. Omawiane wyżej dane były opublikowane zgodnie z oczekiwaniami i nie wywołały większej zmienności. Tak jak pisałem wyżej oczekiwałem dobrych danych z W. Brytanii, jednak impuls po publikacji danych był przeciwko GBP dlatego też pozostałem bez pozycji. 

Dziękuję za dzisiejszy dzień i zapraszam do śledzenia kolejnych wątków, które będziemy aktualizować każdego dnia.

Pozdrawiam!

eurusd 25,05,18.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...