Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 07-06-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co za nami:

  • Decyzja NBP w sprawie stóp procentowych nie przyniosła istotnych zmian w retoryce banku. Inflacja postanie stabilna a nawet lekko spadać i nie przewiduje się zmian w polityce monetarnej do 2020 roku. Wzrost wygrodzeń jest też w ramach przewidywanych ram i nie wzbudza niepokojów. Na przyszłość z punktu widzenia tradera należy spojrzeć na to jakie będą skutki zakończenia programu skupu aktywów, przez EBC i jak to będzie wpływać na kurs walutowy innych europejskich krajów. Poza tym wyższe odczyty wynagrodzeń i wyższa inflacja będą sporym zaskoczeniem dla rynku i mogą wpływać na umocnienie PLN. 
  • Wczorajszy PMI z Kanady mocno rozczarował.
  • Deficyt handlowy USA zmniejszył się.
  • Wzrost zapasów ropy naftowej, nie spowodował znaczącego spadku cen.
  • Amerykański indeks spółek technologiczny pobija kolejne nowe rekordy.

 

Przed nami:

11:00 PKB Strefa EURO

13:00 Decyzja Banku Turcji w sprawie stóp procentowych

14:30 Zadeklarowani wstępni bezrobotni USA

17:15 Wystąpienie prezesa Banku Kanady

Spotkanie Trumpa z premierem Japonii Abe.

Dzisiaj na rynku możemy spodziewać się lekko podwyższonej zmienności.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie zapadła decyzja o podwyżce stóp procentowych przez Bank Turcji oraz wyraźny komunikat ze strony banku, że w razie potrzeby dalej będzie zaostrzał dotychczasowa politykę monetarną. W komunikacji jest widoczna różnica i zapowiada się, że w końcu władze Turcji zabrały się za konkretną walkę z podwyższoną inflacja,która jest powyżej 12%. Ja osobiście byłem przygotowany na taki komunikat, niestety ze względu na brak czasu nie mogłem go wcześniej opisać, ale jest to bardzo dobry przykład na to jak inwestować krótko terminowo pod wydarzenia makro. Moja transakcja obecnie tak się rozwija...

 

Jeżeli spojrzymy sobie na ostatnią historię notowań liry tureckiej to można zauważyć, że lira bardzo mocno się osłabiała przez kilka lat. Bank centralny na to nie reagował ponieważ utracił swoją nie zależność i nie chciał podpaść rządzącemu prezydentowi Turcji. Z tego powodu zrobiło się błędne koło, inflacja rosła, bank centralny nie reagował i kapitał zagraniczny wycofywał się z Turcji bo tracił zaufanie, to powodowało jeszcze większy spadek wartości liry i większą inflację. Do tego dochodziły interwencje słowne Erdogana, który powodował jeszcze większy spadek zaufania do tureckiej waluty.

W ostatnich tygodniach jednak prezydent dał krok wstecz, a bank centralny podjął kilka decyzji, reformujących dotychczasowe działanie. To było pierwszym zaskoczeniem dla rynku, zmienia się coś co trwało prze kilka lat. Kurs liry zaczął się umacniać a dzisiaj ponownie mamy potwierdzenie ze strony banku centralnego Turcji, że jest gotowy do walki z wysoką inflacja oraz będzie interweniował w przyszłości w razie potrzeby. Te informacje są zgoła odmienne od tego do czego inwestorzy byli przyzwyczajeni przez kilka lat. Obecnie, więc musza się wycofać z zajętych pozycji,co powoduje silne skoki cen w bardzo krótkim czasie.

Trader w sytuacji kiedy widzi takie przeciążenia na rynku, powinien cierpliwe czekać na sygnały oraz zastawiać pułapki na inwestorów, którzy panicznie zmieniają swoje ustawienie do rynku. Oczywiście to jest trudne i wymaga dużej cierpliwości a wiele prób może kończyć się niepowodzeniem. Dlatego też, nie strzelamy gdzie popadnie, tylko czekamy, cierpliwie na dobrą informacje i przed wszystkim czekamy w gotowości a udane wejście powoduje, że ruch ceny w naszym kierunku w bardzo szybkim czasie przeskakuje kolejne poziomy.

Gdzie na rynku w ostatnim, czasie pojawiły się podobne sytuacje?

Indeks strachu VIX, przez wiele miesięcy szorował po dnie i wyznaczał nowe dołki aż nagle doszło do przeciążenia i  kliku dniowej paniki na runku. Dla przykładu daje link do mojej analizy z tej sytuacji, której niestety nie potrafiłem do końca wykorzystać.

A gdzie w najbliższym czasie możemy spodziewać się podobnej zwały?

Już o 14:30 jest pierwsza okazja. Od klikunastu lat bezrobocie w USA nie rozczarowuje i jest na coraz niższym poziomie. Przedstawiciele polityki monetarnej wydają coraz bardziej wyśrubowane prognozy i są przekonani że zawsze tak już będzie. Jednak gdyby pojawiły się jakieś niepojące sytuacje lub wiadomości z gospodarki, odczyty mogą nagle zacząć rozczarowywać i wywołać panikę na dolarze amerykańskim. To oczywiście nie stanie się dzisiaj, ale warto obserwować rozwój sytuacji i przede wszystkim szukać informacji, które będą przydane dla naszego scenariusza.

 

 

 

clims 07,06,18.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed nami jeszcze wystąpienie prezesa Banku Kanady a rynek opcyjny wykazuje, że możemy spodziewać się podwyższonej zmienność. W zeszłym tygodniu mieliśmy jastrzębi komunikat ze strony banku Kanady, o którym pisze więcej w oddzielnej analizie. Cena USDCAD nadal jest na bardzo atrakcyjnych poziomach i znajduje się obecnie w okolicach 1,30. Oczekuję, że przedstawiciele banku kanady podczas swojego wystąpienia nadal utrzymają jastrzębi ton wypowiedzi i dojdzie do przynajmniej krótkoterminowego umocnienia się dolara kanadyjskiego. Po godzinie 17:00 będę czekał ze zleceniami oczekującymi sell stop w okolicach poziomem 1,293. Stop loss 1,3 take profit 1,28 i 1,26 Ryzyko 0,5% 

usdcad 07,06,18.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...