Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 08-06-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć ?

Ostatni dzień tygodnia nie zapowiada większej zmienności, chociaż mamy kilka wydarzeń które w sposób istotny mogą wpłynąć na notowania walut.

O 10:30 publikacja danych o produkcji w fabrykach w Wielkiej Brytanii. Tutaj w przeciwieństwie do ostatniego rozegrana będę szukał impulsu po rozczarowujących danych, czyli na osłabienie funta. Obecnie na parze EURGBP mamy dość mocne spadki w interwale godzinnym. Po za tym w godzinach popołudniowych może dość do wzrostu awersji do ryzyka, ze względu na spotkanie liderów najbogatszych państw na świecie, co będzie wpierającym bodźcem.

O 14:30 publikacja danych o zatrudnieniu z kanadyjskiego rynku pracy. Tutaj będę szukał z kolei dobrych danych i impulsów umacniających CAD. Ze względu na to, że tamtejszy bank centralny w najbliższych miesiącach będzie rozważał podwyżki stóp procentowych. Dobre dane o bezrobociu, potwierdzą założenia banku a cena USDCAD, jest nadal bardzo atrakcyjna do szukania pozycji krótkich. Ta transakcja zapowiada się, że będzie tylko na kilkadziesiąt minut, ze względu na to, że będę chciał uniknąć wzrostu awersji do ryzyka wraz z rozpoczęciem rozmów między członkami grupy G7.

Obecnie atmosfera przed rozmowami jest nie najlepsza, co pokazują komunikaty prezydenta Trumpa.

 

 

Konferencje prasowe i spotkania będą najprawdopodobniej już po zamknięciu rynków, dla tego też należy przygotować się na luki jakie mogą wystąpić po poniedziałkowym otwarciu rynków. Spotkanie między liderami grupy G7 nie będzie łatwe ze względu na to, że USA wprowadzają cła na produkty produkowane u innych członków grupy. Poza tym najprawdopodobniej powróci temat Iranu i sankcji jakie administracja Trumpa nałożyła na ten kraj a konsekwencje ponoszą kraje europejskie, które stracą dużo pieniędzy na zerwanych kontraktach z Iranem. Trudno mówić o tym aby rozmowy na szczycie w Kandzie przyniosły jakiś przełom. Problemy są wynikiem decyzji Trumpa z ostatnich tygodni, więc przed nami jeszcze będzie się wiele działo. Oczekuję, że mimo wszystko przywódcy zachowają się rozsądnie i zakomunikują chęć dalszych rozmów i negocjacji w celu rozwiązania problemów. To pozwoli na raczej neutralne odebranie rozmów  i otwarcie rynków w poniedziałek na podobnych poziomach jak zamknęły się w piątek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety wpisem o danych produkcyjnych z 10:30 wprowadziłem Ciebie w błąd. Zasugerowałem się kalendarzem w którym była publikacja danych, której w rzeczywistości nie było, jednak Reuters najsolidniejszy.

kal1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...