Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 10.06.2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozpoczynający się właśnie tydzień, jest pełen bardzo ciekawych wydarzeń. Z pewnością nie zabraknie okazji do tego, aby zająć dobre pozycje. Jednak, aby takie się znalazły do każdej sesji należy być dobrze przygotowanym.

Już o godzinie 8:00 publikowane są dane o inflacji z Norwegii. Moje nastawienie do NOK, jest jastrzębie i oczekuję, że waluta będzie się umacniać przynajmniej do pierwszej podwyżki stóp procentowych a zgodnie z zapowiedzią szefa tamtejszego banku centralnego powinno to nastąpić po wakacyjnych miesiącach. 

Do umacniania się NOK, potrzebne są oczywiście dobre dane gospodarcze i wzrastająca inflacja. Dzisiejszy odczyt, jeżeli będzie powyżej oczekiwań w sposób istotny może wpłynąć na aprecjację norweskiej waluty w najbliższych dniach.

Po dobrych danych oczekuję, przełamania poziomu 9,47 i ruch w kierunku 9,26 jaki uważam za docelowy w najbliższych miesiącach. (EURNOK)

Publikacja słabych danych o inflacji nie będzie zgodna z moim scenariuszem, więc pozostanę bierny.

Do rozegrania wybrałem parę EURNOK ze względu na to, że po szczycie G7, który odbył się w ostatni weekend presja na euro powinna być silniejsza. Po spotkaniu liderów grupy najbogatszych państw świata dochodzi do przepychanek słownych a aktywność prezydenta Trumpa na Twitter powoduje wzrost awersji do ryzyka na świecie. 

 

eurnok 11,06,18.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dane z Norwegi były dobre, ale poniżej konsensu, więc doszło od osłabienia się NOK. Obecnie poczekam od jednego do dwóch dni, aby czekać ewentualnie kolejnych szortów na EURNOK.

O 9:00 były opublikowane dane z Turcji o PKB i były dobre i nadal będą wspierać notowania tamtejszej liry po zeszło tygodniowym jastrzębim komunikacie banku centralnego. W tej sytuacja dołożyłem pozycji krótkich na umocnienie TRY. Transakcja prowadzona bez ryzyka, ponieważ już od piątku zabezpieczona. Przeszkoda dla relaizacji scenariusza może w być ewentualny wzrost awersji do ryzyka w razie fiska rozmów między USA a Korea Północna.

 

eurtry 11,06,18.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kilkanaście minut dane W.Brytania o produkcji w fabrykach, przewidywana zmienność jest dosyć spora na GBP, więc reakcja na dane będzie spora i trzeba zachować szczególną ostrożność (mniejsza pozycja, bardziej oddalony stop).

Ja będę szukał swojej szansy po dobrych danych. Suprise Index dla UK jest nadal nisko a ilość pozycji długich powoli jest odbudowywana. Jeszcze dwa miesiące temu, podwyżki stóp procentowych w W. Brytanii były pewne, więc oczekuję powrotu po dobrych danych w kierunku GBP. Seria dobrych publikacji gospodarczych może istotnie wzmocnić notowania GBP i dać szansę na szybką podwyżkę stóp.

Dane będę rozgrywał na EURGBP. sl 0,882 tp 8707. 

 

 

cot gbp 11,06,18.png

suprise indeks uk 11,06,18.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dane z Wielkiej Brytanii, również rozczarowujące, pozostaję bez pozycji. Dane były na tyle złe, że dzisiejsza sesja na GBP może być bardzo słaba. Opublikowane dane nie dość, że poniżej oczekiwań to także na minusie.

dane gbp.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...