Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 13-06-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiejszy dzień zapowiada się z WYSOKĄ ZMIENNOŚCIĄ, więc należy zachować szczególną ostrożność w aktywowaniu pozycji intraday. Wzrok inwestorów, głównie kieruję się w stronę FED i dzisiejszej decyzji w sprawie stóp procentowych, temat poruszymy w kolejnym kolejnym wpisie.

Przed nami najważniejsze wydarzenia dzisiejszego dnia:

  • 10:30 Inflacja W.Brytania
  • 16:30 Zapasy ropa naftowa
  • 20:00 FED ogłoszenie decyzji.
  • 20:30 Konferencja prasowa Powell
  • Prace parlamentu brytyjskiego w sprawie Bretix

Obecny tydzień, mimo publikacji ważnych wydarzeń nie przyniósł kierunkowej zmienności. Rynki wykazują zwiększoną zmienność, ale nie są przekonane co do kierunku impulsu jaki powinien zostać wykonany. Obecnie mamy wyczekiwanie na tą najważniejszą z mojego punktu widzenia decyzję FED.

O 10:30 dane o inflacji wykorzystam w momencie jak odczyt inflacyjny będzie wysoki i wzmocni GBP. Wczorajsze dane o bezrobociu lekko rozczarowały, ale za to premier May wygrała potyczkę w brytyjskim parlamencie i pozostawiała sobie mandat do tego aby kontynuować negocjacje  z Unią Europejską w sprawie Bretix. Dzisiaj kolejne głosowania i debaty w parlamencie brytyjskim, które też będą miały wpływ na notowania GBP i mogą wywoływać nieoczekiwany i mocne skoki cen w ciągu dnia i godzinach popołudniowych. 

 

 

money-3405700_1280.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scenariusz na umocnienie się funta pozostaje w zawieszeniu. Dane są neutralne i nie robią wrażenia na inwestorach na dzisiaj pozostaje obserwacja informacji dochodzących z brytyjskiego parlamentu. Warto zwrócić uwagę na Surprise indeks dla Wielkiej Brytanii, który w dniu wczorajszym zanotował najniższe poziomy od 2011 roku.

suprise indeks uk 13,06,18.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

O godzinie 20:00 poznamy decyzję FED w sprawie stóp procentowych. Rynek z 93% prawdopodobieństwem oczekuje podwyżki o 25 punktów bazowych.  Nie pewność dotyczy tego, czy w tym roku zobaczymy trzy czy cztery podwyżki stóp procentowych. Na to pytanie przyjdą z odpowiedzią kropki, które będą opublikowane równolegle z decyzją o stopach procentowych. Półgodziny później obędzie się konferencja prasowa z prezesem Fed. 

Na wieczorne wydarzenie przygotowuje sobie dwa scenariusze. Pierwszy z nich to rosnące ceny metali szlachetnych. W linku odsyłam do analizy złota z marca, jaką wykonałem, przed ostatnią podwyżką stóp przez FED. Niemal każda podwyżka kończyła się impulsem wzrostowym na złocie. Dzisiaj także, będę szukał ku temu okazji z celem na poziomie 1350 $. Scenariusz wspiera także to, że złoto jest wyprzedane a ostania wąska konsolidacja, może wpłynąć na silny impuls.

Kolejnym scenariuszem będzie szukanie spadków na niemieckim indeksie DAX. Jastrzębia podwyżka stóp przez FED, powinna zaowocować spadkami na giełdach ze względu na zwiększanie się kosztów uzyskania finansowania, co będzie powodować mniejsze inwestycje. Po za tym, jutro poznamy decyzję EBC a są już pierwsze informacje o tym, że będzie dyskutowany termin zakończenia skupu aktywów w Europie, co także okaże się jastrzębim sygnałem nie wspierającym giełdy. Po za tym nie pewna sytuacja z polityka celną USA, powoduje, że firmy wycofują się z niektórych inwestycji i zapowiadany jest zmniejszenie przyszłego wzrostu PKB. Dodatkowym elementem ryzyka jest planowana na 15 czerwca publikacja listy 50 pierwszych produktów jakie administracja Trumpa ma nałożyć cła, co oczywiście wywoła pytania o stosunki gospodarcze Niemiec i USA. Do tego wszystkiego dochodzą niskie poziomy na indeksie strachu dla DAX. Inwestorzy jak widać nie biorą pod uwagę scenariusza o którym piszę i który mam zamiar rozegrać a to powoduje, że zaskoczenie może być duże i powodować silne impulsy spadkowe. 

Brak podwyżki stóp nie jest przeze mnie brany pod uwagę i w razie takiego scenariusza pozostanę po za rynkiem.

VIX DAX 13,06,18.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...