Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 14-06-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zapowiada się kolejny dzień ze zwiększoną zmiennością a przed nami kilka ciekawych wydarzeń.

  • 9:30 Inflacja Szwecja
  • 10:00 Inflacja Polska
  • 10:30 Sprzedaż detaliczna W.Brytania
  • 13:45 Decyzja EBC stopy procentowe.
  • 14:30 Konferencja prasowa Draghi
  • 14:30 Wnioski o zasiłek USA
  • 14:30 Sprzedaż detaliczna USA

Ilość ważnych wydarzeń i publikacji danych w tym tygodniu jak na razie w tym tygodniu nie przekłada się na zmienność kierunkową a w wąskiej konsolidacji. Ja osobiście nie lubię takiego okresu na rynku i staram się raczej redukować aktywowane pozycje niż na siłę coś udowadniać. Wąskie konsolidacje mogą sporo szkód narobić na rachunku, więc w pierwszej kolejności redukuję ryzyko. W dniu wczorajszym decyzja FED spowodował umocnienie złota, srebra i osłabienie indeksów, ale dopiero w drugim impulsie, dlatego też pozycje krótkie na dax, anulowałem z celem zmniejszenia ryzyka. Złoto i srebro trzymam.

Po za tym na rynku mamy cały czas odczyty danych neutralne, lub lekko rozczarowujące, jak np. dla AUD. Dolar kanadyjski za to cierpi na tym, że doszło do ostrej wymiany zdań między politykami najwyższego szczebla, czyli premiera Kanady i administracji Trumpa. Dla funta dane są neutralne i cena porusza się w wąskim zakresie cenowym.

Dane o zapasach ropy powinny silnej umocnić czarne złoto, ale z drugiej strony mamy presję prezydenta Trumpa na niższe ceny i oczekiwane spotkanie OPEC na którym ma być podjęta decyzja od zwiększeniu limitów produkcji.

Co przed nami?

Dla mnie najbardziej interesująco zapowiada się odczyt inflacyjne ze Szwecji. Dane tez w większości wypadków doprowadzają do dwóch/trzech silnych sesji kierunkowych na EURSEK. Obecnie korona szwedzka się umacnia co jest zgodne z moimi oczekiwaniami, ale ostania faza spadków bez mojego udziału. Dzisiaj wejście w pozycje krótkie będzie trudne, ponieważ od kilku dni wyższy odczyt inflacyjny jest już wyceniany a oczekiwania analityków są wygórowane, najprawdopodobniej pozostanę po za rynkiem ponieważ jest duże prawdopodobieństwo na rozczarowanie po publikacji danych z 9:30.

Decyzja EBC też daje szanse na lekkie rozczarowanie. Zeszło tygodniowe plotki mocno jastrzębie spowodowały, że euro umocniło się i rynek będzie oczekiwał jeszcze bardziej jastrzębich decyzji niż usłyszano w plotkach. Obserwując jednak dotychczasowe komunikaty EBC, raczej spodziewam się rozczarowania i gołębiego tonu i tutaj widzę na silniejszy ruch na rynku.

 

 

euro-1159935_1280.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytat

U.S. President Donald Trump will meet with his top trade advisers on Thursday to decide whether to activate threatened tariffs on Chinese goods, a senior Trump administration official said, as China again urged talks to settle the dispute. Reuters

W dniu dzisiejszym należy z dużą uwagą śledzić komunikaty z Administracji Trumpa. Będą prowadzone rozmowy odnoście wprowadzenia ceł na chińskie produkty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...