Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

Steemit.com - tworzysz, lajkujesz, komentujesz i zarabiasz.

Recommended Posts

Przez ostatnie dwa lata bardzo prężnie rozwija się nowa społeczność internetowa na portalu Steemit. Portal który oparty jest na blockchain oraz posiada własne kryptowaluty, kilka tygodni temu przywitał milionowego użytkownika. Nowa technologia oparta na blockchain gwarantuje, że treści twórców nigdy nie znikną z internetu a dzięki temu, że każdego dnia wydobywana jest nowa pula kryptowaluty steem i steem dolar, poprzez głosy naszych fanów jestesmy wynagradzani w postaci wspomianych tokenów.

 

Poza tym, osoby nas wspierające także dostają, część wynagrodzenia. Zdobyte tokeny, możemy zamienić na inne kryptowaluty lub dolary a następnie wypłacać.Jednak wielu dotychczasowych użytkowników Steemit, zachęca do tego, aby zbierać tokeny steem i zamienić je na steem power. Użytkownicy z wyższym steem power, mają silniejszy głos i w kolejnych turach dzielenia nowych tokenów dostają ich jeszcze więcej. Poza tym posty, na które głosują osoby z silniejszym steem power są wyświetlane w pierwszej kolejności.

 

Treści są publikowane na różne tematy, a im bardziej wartościowy post tym ma większe szanse na głosy osób, które posiadają wysoki steem power. Nie zawsze niestety tak, bywa, post musi trafić na czytelnika z wysoka mocą, aby można zauważyć znaczący wzrost wartości wynagrodzenia. Jednak na portalu istnieje bardzo duża ilość programów i osób, które na różne sposoby promują dobre treści.

 

Polska społeczność, która jest bardzo aktywna i tworzy różnego rodzaju treści, nie tylko skupia się na tym aby zebrać dla siebie jak najwięcej tokenów, ale wspiera osoby nowe przychodzące na platformę i w różny sposób promuje nowych autorów, aby mogli dostać za swoją pracę jak najlepsze wynagrodzenie. Na przykład @Kurator-polski, każdego tygodnia publikuje post z najciekawszymi wpisami polskich autorów, którzy aktywni są pod tagiem polish. Polska społeczność, stworzyła także kilka botów, które np. witają się z nami podczas pierwszego postu i dają pierwsze wskazówki dotyczące poruszania się po steemit. Wielu użytkowników z większym steem power, także indywidualnie stara się wesprzeć jak największą ilość polskich użytkowników i wynagrodzić ich za dobrą pracę. 

Poza tym polska społeczność jest bardzo aktywna i tworzy kilka ciekawych projektów związanych z steemit. Jednym z nich jest engrave.website, który służy do budowania własnych stron internetowych, czy blogów na blockchain steemit. Postawienie własnego serwisu na blockchain steem, pozwala na osiąganie przychodów w postaci tokenów.

 

Kolejnym ciekawym elementem jest reputacja na którą pracuje, każdy użytkownik. Kolejne upvoty tzw. lajki wpływają na Twoją reputację. Jeżeli jest ona większa niż 25 to znaczy, że w sposób pozytywny działasz na steemit. Reputacja poniżej 25 oznacza, że twoje wpisy zostały oflagowane przez innych użytkowników. Każdy kto ma wyższą reputację od Ciebie ma prawo do oflagowania postu lub komentarza jeżeli są to treści np. z wulgaryzmami.

 

Steemit, może być rewolucją w tworzeniu contentu a blogerzy mają nowe narzędzie do tego aby monetyzować swoje treści. Poza tym na blockchain steemit rozwija się cała masa innych projektów, które mają służyć odbiorcą jak i twórcą treści. Serwisy d.tube, d.live, czy d.sound służące do publikacji filmów i muzyki są odwiedzane przez coraz szerszą ilość internautów.

Zapraszam również do zapoznania się z moimi treściami na Steemit.

 

entrepreneur-3404019_1280.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 17.06.2018 at 11:45, Piotr Majda napisał:

(...) Zdobyte tokeny, możemy zamienić na inne kryptowaluty lub dolary a następnie wypłacać.Jednak wielu dotychczasowych użytkowników Steemit, zachęca do tego, aby zbierać tokeny steem i zamienić je na steem power. Użytkownicy z wyższym steem power, mają silniejszy głos i w kolejnych turach dzielenia nowych tokenów dostają ich jeszcze więcej. Poza tym posty, na które głosują osoby z silniejszym steem power są wyświetlane w pierwszej kolejności. (...)

Zapytam przewrotnie - czy taki układ czegoś przypadkiem nie przypomina? /\ ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że masz krytyczne do tego podejście, może z tej dyskusji wywiążą się obiektywne wnioski ?

Steem power to taka lokata, dzięki której w przyszłości możesz mieć więcej dochodów. Im masz ich więcej tym w przyszłości więcej zarobisz ( jeżeli dodatkowo jesteś aktywnym użytkownikiem) a jeżeli jesteś twórcą łatwiej będzie Ci dotrzeć do szerszej ilości użytkowników. Poza tym w ten sposób Steemit rozwiązał problem promocji. Jeżeli zależy Ci abyś był ze swoją treścią na górze ścianki to, albo przekonasz swoich czytelników wartościową treścią i poprą Cię poprzez upvote dzięki czemu będą podbijać swoją treść, albo zakupisz tokeny i sam to zrobisz.

Ostatni spadek cen na kryptowalutach dość jasno pokazał, że nie posypała się cała platforma, tylko po prostu wszyscy jej użytkownicy mniej zarabiają. Druga sprawa załóżmy że ilość użytkowników zacznie spadać w takim układzie tokenów będzie więcej dla cały czas aktywnych osób. Do tego wszystkiego należy jeszcze dodać, że nie aktywny użytkownik nie zyskuje niczego im większa Twoja aktywność tym więcej będzie czerpał korzyści z kolejnej przyznawanej tury. Mniej użytkowników to mniejsza cena, ale nie posypanie się całego środowiska.

Cały system wygradzani jest o tyle ciekawy, że na blockchain steem możesz postawiać swój portal społecznościowy w którym użytkownicy będą wynagradzani tym samym tokenem. Tak np. stało się wśród rosyjskich użytkownik. Nie mogli się dogadać z Amerykanami co do koncepcji rozwoju platformy i stworzyli swoją oparta na steem, funkcjonują w tym samym środowisku wynagradzania ale zamiast "facebook" wybrali "twitter"

Należy jeszcze dodać, że jeżeli nie wierzysz w przyszłość steem, to nie musisz kupować kryptowaluty, czy tokenów, aby zostać użytkownikiem. Każdy nowy użytkownik, poprzez swoją aktywność pomału zbiera sobie swoje tokeny. Inwestorzy, którzy wierzą w to środowisko i przyszłość, oczywiście mogą zakupić tokeny.

 

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...