Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 21-06-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniu dzisiejszym decyzje banków centralnych w sprawie stóp procentowych. Z przygotowaniem do decyzji Banku Norwegii, można zapoznać się w analizie na analizyforex.pl

Do decyzji Banku Anglii powrócimy w kolejnym wpisie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bank Norwegi nie zmienia swoich planów i będzie podwyższał stopy procentowe we wrześniu bieżącego roku. Oczekiwany jest także, lepszy rozwój gospodarki w bieżącym roku niż w roku 2017. Zwrócono także uwagę na wyższe ceny ropy naftowej. 

W pierwszej chwili oczekiwałem, że wydźwięk będzie gołębi, jednak napływające z Reutersa komunikaty spowodowały, że zaraz potem podjąłem decyzję o tym, aby nie obawiać się zmiany planów i zgodnie z moim średnioterminowym założeniem ponowiłem pozycje krótkie na EURNOK. Wybór pary z euro wynika z tego, że obecne plany poszczególnych banków rozmijają się i euro w najbliższych dniach i tygodniach powinno być znacznie słabsze niż dolar.

3 lipca decyzja Riksbanku i bardzo ciekawi mnie to, czy pójdzie w ślady Banku Norwegii, czy podtrzyma retorykę EBC. Do ogłoszenia decyzji, dzisiejszy komunikat powinien być także wspierający dla korony szwedzkiej.

 

eurnok 21,06,18b.png

komunikaty banku norwegii.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

GBP/CHF -  podaż jest w tej chwili na dobrej drodze do powalczenia o nowe minima

https://network.exeria.com/post/#!/showcomponent/socialpost/post/8c1da14e-7595-4b3f-a712-080f45bce0f8

chart1529568619881.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj pojawiły się istotne informacje mogące negatywnie wpłynąć na dzisiejsze sesje giełdowe. Chińczycy zapowiadają działania odwetowe skierowane w kierunku firm z listy 30 największych amerykańskich spółek, jeżeli prezydent Trump podejmie kolejne kroki celne przeciwko drugiej największej gospodarce świata.

 

Nastroje w Europie nie za ciekawe i wszystko na czerwono.

 

 

 

zródło thomson reuters.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bank Szwajcarii utrzymał ujemne stopy procentowe na nie zmienionym poziomie i zakomunikował że będzie jednym z ostatnich baków, które będą normalizować swoją politykę pieniężna. Po za tym oświadczył, że jest gotowy do tego aby interweniować na rynku walutowym w razie gdyby  kurs franka zbyt mocno się umacniał.

Po za standardowym oświadczeniem prezesa banku poznaliśmy obniżone projekcie dla inflacji. Na 2020 rok, prognozy zostały obniżone do 1,6% z 1,9%. Wzrost gospodarczy oczekuje na poziomie 2%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kilkanaście minut poznamy decyzję Banku Anglii. Obecnie funt jest cały czas w słabszej formie, mimo że ostanie dane dla funta nie były złe. Po dzisiejszym komunikacie rynek będzie szukał odpowiedzi na to, czy będzie sierpniowa podwyżka. Osobiście uważam, że jest na to małe prawdopodobieństwo, jednak wystąpienie takiego zdarzenia będzie dużym zaskoczeniem i może wywołać znaczne umocnienie GBP. Pole do dalszego osłabiania się funta jest raczej małe.

Inflacja w Wielkiej Brytania ustabilizowała się na poziomie 2,4% a w grudniu było to jeszcze powyżej 3%. Dobrze ostatnio wypadła sprzedaż detaliczna, rozczarowały wskaźniki PMI.

Wystąpienie impulsu umacniającego dla funta jest niewielkie, ale za to może przynieść znaczący ruch ceny dlatego też to w tym kierunku będę szukał swojej szansy.

funt brytyjski.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po jastrzębim, Banku Norwegii mamy także jastrzębi komunikat z banku Anglii i droga do podwyżki stóp na sierpniowym posiedzeniu jest otarta. Do natychmiastowej podwyżki stóp głosował kolejny członek, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo podwyżki stóp w sierpniu. Przedstawiciele banku, zwracają uwagę na dobre zatrudnienie i nastroje wśród konsumentów.

Tak, więc dzisiaj mamy aktywację kolejnego zlecenia, obecnie czekamy na otwarcie rynków amerykańskich. Przeszkodą w umacnianiu się korony i funta będzie wzrost awersji do ryzyka.  

 

 

gbpusd 21,06,18a.png

gbpusd 21,06,18.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...