Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 22-06-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiejszy dzień zapowiada się z umiarkowaną zmiennością. Swojej szansy będę szukał w poprawie nastrojów na niemieckim DAX. Od samego rana, mamy odczyty PMI z Europy, które zaskakują na plus. Donald Trump obecnie swoją komunikacje przeniósł na sprawy wewnętrzne USA, więc być może temat wojen handlowych pozostanie z boku i pozwoli na poprawę nastroju na rynkach akcyjnych. Poza tym indeks strachu jest w górnym ograniczeniu kanału spadkowego, co może być wspierającym sygnałem dla wzrostów na dzisiejszej sesji.

W dniu dzisiejszym mamy także odczyt inflacyjny z Kanady, spotkanie OPEC do których wrócimy sobie w kolejnych wpisach.

dax indeks strachu.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

W linku analiza przed spotkaniem OPEC. Należy pamiętać, że decyzje będą także podejmowane jutro, więc wtedy gdy rynki są zamknięte. Nieoczekiwane komunikaty i decyzje mogą wywołać znaczne luki cenowe. Ja w takiej sytuacji zabezpieczam się poprzez mniejszą pozycje i zakładam szerszego stopa z niewielkim ryzykiem 0,5%.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytat

Niekorzystna sytuacja geopolityczna na świecie także, nie będzie sprzyjać naszemu scenariuszowi. Napięta sytuacja we Włoszech może powodować, odpływ kapitału do bezpiecznych przystani. Kolejnymi czynnikami ryzyka są wojny handlowe, szczególnie te między USA a Chinami. Różne wydarzenia na rynku spowodują korekty na CAD a te będą najlepsza okazją do zakupu dolara kanadyjskiego.

Powyżej zacytowałem fragment mojej analizy z 1 czerwca. Pisałem w niej o szansie na umocnienie się dolara kanadyjskiego po jastrzębim komunikacie po posiedzeniu Banku Kanady. Niestety w ostanie tygodnie wzrosła awersja do ryzyka i zakładany scenariusz jeszcze się nie realizuje. 

W dniu dzisiejszym mamy bardzo ważne dane o inflacji z Kanady, których dobry odczyt może przyczynić się do umoczenia Kanadyjczyka. 

Od rana jednak mamy odejście od awersji do ryzyka i dolar amerykański osłabia się. To powoduje, że dobry odczyt jest już po części dyskontowany. Jeżeli trend z ostatnich godzin utrzyma się to wstrzymam się z próbą wejścia w pozycje krótkie. Jeżeli jednak para do odczytu danych wejdzie w korektę chociaż godzinną będę oczekiwał na dane ze zleceniami sell stop. Kilkanaście minut przed odczytem postaram się jeszcze wrzucić komentarz do pary USDCAD.

 

 

usdcad 22.06.18.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanadyjczyk od rana umiarkowanie się umacnia. Do rozegrania danych jednak przystąpię, ale na parze CADCHF, sl 0,742 tp 0,76. Buy stop nieco nad 0,746. Ryzyko 0,5%

cadchf.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...