Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

System - Formacje 1-2-3 (testy)

Recommended Posts

System oparty o formacje 1-2-3 pozbawiony jest wszelkich wskaźników mechanicznych i oparty jest tylko na „gołym” wykresie, jedynie ułatwimy sobie poszukiwanie dołków/wierzchołków narzędziem - ZigZag. Cała praca polega na wyszukiwaniu określonych formacji (dokładnie dwóch) i na podstawie późniejszego zachowania rynku otwarcie określonych pozycji. Jest to system dość prosty do opanowania, niewymagający od nas dużej ilości spędzonego czasu przy komputerze (w zależności od przyjętego interwału). Będę starał opierać swoje obserwacje o interwał H1 oraz H4 i na bieżąco przez ok. 2-4 tygodnie opisywać zmagania systemu z rynkiem. Zachęcam wszystkich do monitorowania tematu i udzielania się w dyskusji.

Sygnał kupna składa się z dwóch dołków (1 i 3) po których następuje ruch w górę oraz jednego wierzchołka (2) po którym mamy korektę po ruchu z dołka (1). Wierzchołek (2) wyznacza nam opór, przebicie go przez cenę jest dla nas sygnałem kupna.

sygnalBUY.png

Natomiast sygnał sprzedaży składa się z dwóch wierzchołków (1 i 3) po których następuje ruch w dół oraz jednego dołka (2) po którym mamy korektę po ruchu z wierzchołka (1). Dołek (2) wyznacza nam wsparcie, jego przebicie przez cenę jest dla nas sygnałem sprzedaży.

sygnalsell.png

Do wyznaczania dołków i wierzchołków posłużymy się ZigZagiem z następującymi parametrami:

- ExtDepth: 4

- ExtDeviation: 2

- ExtBackstep: 1

Moment otwarcia:

Zlecenie oczekujące, 3 pipsy poniżej/powyżej poziomu wsparcia/oporu, SL: 20.

Moment zamknięcia:

Gdy wszystko idzie zgodnie z planem i nie zamknęło nam pozycji na SL, to w przypadku ukształtowania się nowego dołka (kupno) lub wierzchołka (sprzedaż) następuje zmiana SL na 5 pipsów poniżej nowego dołka lub 5 pipsów powyżej nowego wierzchołka.

Jeżeli ktoś nie lubi tracić całych zysków może np. przyjąć, że zamyka pozycję w przypadku utraty 50% zysków. Ja w swoim dzienniku będę przetrzymywał pozycję do samego końca (SL).

Przykład otwarcia krótkiej pozycji po poprzebiciu dołka (2) oraz późniejsza zmiana SL ze względu na utworzenie się wierzchołka.

123a.gif

Otwarcie długiej pozycji po przebiciu wierzchołka (2).

123.gif

Rozpoczynam z 1000$ na koncie, dźwignią 100:1

Podgląd:

Login: 490752

Hasło: 1ntsdhn

Maksymalnie strata jaką mogę przeznaczyć na jedną pozycję to 1-2% kapitału.

Temat ma na celu z pewnych założeń utworzyć w pełni profesjonalny system. Pewne parametry mogą zmieniać się w trakcie testowania systemu. Nie należy traktować tego tematu jako pełnowartościowego systemu, lecz jako materiał do edukacji i testowania na koncie demo.

Zmiany:

- zmiana interwału, wyłącznie H1.

- otwieranie pozycji zgodnie z trendem krótkoterminowym (15.07)

ZigZag.zip

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby jeszcze ktoś znalazł się do testowania tego systemu, ale w innych warunkach np. niższy interwał: M1-M30, otwarcie pozycji dopiero na kolejnej świecy itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do konca czyste PA bo nemesis, nie bedzie zwracal glownej uwagi na historyczne poziomy S/R jak to wyglada w czystym PA, zobaczymy jak sprawdzi sie granie tylko pod ta jedna formacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że w formacjach harmonicznych (motylki itd) raczej chodzi o zmianę kierunku niż oczekiwanie przebicia. Chociaż tutaj przebicie jest tak jakby czwartym ruchem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o Twoje rysunki :) wiem ze system gry bedzie polegal na podazaniu z trendem a nie szukaniu pivotow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zlecenie oczekujące - BUY EUR/JPY: 135.70

SL: 157.50

123a2_758.gif.e21bf97ca7f4d6cf7e15750c1a

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza pozycja po lekkim plusie zamknęła się na minusie, natomiast druga pozycja zaraz po otwarciu poszybowała w dół, żeby zamknąć się równo na SL i ostro polecieć w górę...

aktualny stan konta: 970$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwie pozycje w plecy: krótka na uchf, i długa na eusd (H4).

Spróbuje teraz otwierać pozycje tylko na H1, SL pozostawię bez zmian.

Na interwale H4, potrzebny jest większy zasięg SL, ze względu na większy zakres ruchu na jednej świecy.

Stan konta: 940$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

USDCHF Long 1.0910 (SL: 1.0887)

Wcześniej strata na USDCAD Long (-15$)

123a3_179.gif.73d2fbef906d7e3ac9b9d32689

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nemesis, nie rozumiem tego wejscia, predzej widzialbym tu eske po przebiciu dolka (kieruje sie Twoimi screenami na gorze) chyba ze nie grasz tylko pod formacje 1-2-3. Widze ze jestes na + wiec jak narazie wejscie dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 - > 2 ruch w górę

2 - > 3 ruch w dół

3 - > do maksimum (2) = przebicie ;>

Formacje 1-2-3 można traktować zarówno w przypadku odwrócenia trendu jak i jego kontynuacji. Większe prawdopodobieństwo daje zawsze kontynuacja danego trendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie można by to było potraktować jako formację flagi. Chwilowa "konsolidacja" i jedziemy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pośpieszyłem ze zmianą SL, byłem pewny, że po trzech kolejnych świeczkach dołek się zaznacza. Tylko, że w tym wypadku było dopiero po dwóch, mój błąd.

Pozycja zamknęła się na jednopipsowym plusie.

Aktualny stan konta: 925$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nocy ustawiłem zlecenie oczekujące BUY na AUDUSD - 0.8046 (SL: 0.8024)

Jak na razie ładnie na plusie jest :)

123a5_532.gif.8bbb6dac7e4636efa80af788c2

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wejscie mi sie podoba, dobrze widoczna formacja 1-2-3 no i rezultat godny pozazdroszczenia ;) gratulacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wejscie mi sie podoba, dobrze widoczna formacja 1-2-3 no i rezultat godny pozazdroszczenia ;) gratulacje

Zobaczymy czy zamknie się na plusie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wejscie mniej idealne z punktu widzenia formacji ale zobaczymy, nemesis, moglbys dodawac na wykres punkty 1-2-3 ? wszystko byloby jasne dla osob przegladajacych ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...