Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 27-06-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Środa jest pierwszym dniem tego tygodnia gdzie zaplanowane są ciekawe publikacje i wystąpienia, które mogą wpłynąć w sposób znaczący na zmienność.

Zanim jednak przejdziemy sobie do omówienia dzisiejszych wydarzeń, trzeba pokrótce przyjrzeć się temu co obecnie dzieje się na rynku. Tutaj pierwsze skrzypce gra wojna handlowa i brak przełomów w tej sprawie. Trump wysyła cały czas komunikaty o tym, że sytuacja będzie się zaogniać a na żadne negocjacje, między USA i Chinami czy między USA  i Unią Europejską nie są prowadzone. Indeksy giełdowe na fali pogarszającego się nastroju i coraz większej niepewności tracą na wartości a wraz z tym awersja do ryzyka rośnie a USD się umacnia.

Obecnie nie podłączam się do trendów, które panują na rynku a raczej czekam na pozytywne informacje z rynku, które dadzą szansę na rozmowy i negocjacje między stronami konfliktu. Komunikaty takie, powinny znacznie osłabić dolara i dać nieco ulgi spadającym indeksom giełdowym. Wojny handlowe mocno osłabiły także surowce więc pozytywne komunikaty przełożą się także na wzrost wartości surowców, bardzo interesująco pod tym względem wygląda miedź.

Na rynku niepokoje wzbudzają też zgrzyty jakie panują między koalicjantami w Niemczech. Sprawa dotyczy oczywiście migracji. Partnerzy kanclerz Merkel domagają się zmian w obecnie prowadzonej polityce migracyjnej i odesłania części imigrantów do innych krajów Unii Europejskiej. W końcówce tygodnia zaplanowany jest szczyt UE na którym będą toczyły się rozmowy w tej sprawie. Koalicjant Merkel w niedzielę ma podjąć decyzję jakie będą dalsze kroki w celu rozwiązania tego konfliktu.

https://twitter.com/analizyforexpl/status/1011880172965056512

Nastroje dodatkowo psują komunikaty ze strony brytyjskich przedsiębiorstw, które domagają się od rządu brytyjskiego rozwiązań prawnych i informacji w jakim środowisku będą mieli działać po opuszczeniu W. Brytanii UE. Sprawa Bretix będzie omawiana też na najbliższym szczycie liderów EU, także funt brytyjski może ulegać znaczącym wahaniom cenowym.

Za kilkanaście minut wystąpienie będzie miał szef Banku Anglii a wieczorem szef Banku Kanady. Po za tym o 23:00 decyzję w sprawie stóp podejmie Bank Rezerw Nowej Zelandii. Na NZD od początku tygodnia dyskontowany jest już gołębi komunikat, wiec jeżeli trend z ostatnich godzin utrzyma się do końca sesji będę szukał szansy na umocnienie się NZD po opublikowaniu komunikatu przez RBNZ. 

Warto także, zwrócić uwagę na to że banki centralne z W.Brytanii, Kanady, czy Norwegi oraz Turcji wydały jastrzębie komunikaty. Jednak awersja do ryzka powoduje, że waluty wspomnianych krajów na razie jeszcze nie dyskontują opublikowanych komunikatów. Pozytywne informacje w sprawie wojen handlowych mogą przełożyć się na mocniejsze umocnienie takich walut jak AUD, NZD, CAD, NOK, SEK czy TRY.

O 16:30 mamy dodatkowo publikację danych o zapasach ropy naftowej.  

 

 

nzdusd.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...