Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 28-06-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniu dzisiejszym mamy dwa wydarzenia, które będą decydowały o tym jak zakończy się dzisiejszy dzień na rynkach.

O 14:30 dane PKB z USA a po południu spotkanie liderów Unii Europejskiej o którym więcej piszę we wczorajszej analizie na analizyforex.pl

W ostatnich tygodniach dolar amerykański bardzo mocno się umacnia. Niestety nie wykorzystałem osobiście tej sytuacji, ze względu na to, że liczyłem na łagodne wojny handlowe, tzn. negocjacje i rozmowy w dobrej atmosferze między stronami konfliktu. Niestety obrót przyjmuje zupełnie inny obrót. Obecnie nie są prowadzone żadne negocjacje a administracja Trumpa nakręca atmosferę a UE i Chiny odpowiadają odwetowymi cłami na wcześniejsze nałożone ze strony USA. To przy jastrzębiej polityce FED i łagodnej polityce monetarnej w większości krajów z rynków rozwijających się a także rozwiniętych powoduje, że kapitał ucieka do USA. W dniu wczorajszym prezes Banku Kanady już stonował swój jastrzębi komunikat z ostatniego posiedzenia banku i złagodził retorykę. Bank Rezerw Nowej Zelandii we wczorajszym komunikacie też zakomunikował gołębi ton.

Obecnie trudno znaleźć jakieś wiadomości które mogłyby wesprzeć indeksy giełdowe i inne waluty po za dolarem amerykańskim. 

Słabszy odczyt PKB, przełoży się na dalszy wzrost awersji do ryzyka i umocnienie USD. Dobry odczyt PKB z USA to też mocniejszy USD, ale wydaje się, że już nie z tak dużym potencjałem.

Brak postępów w polityce migracyjnej w Europie i słabszy PKB z USA to presja w szczególności na DAX oraz euro.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrząc daytradingowo, to dzisiaj mamy bardzo ważną sytuację na parze USD/PLN, która znajduje się w okolicy poziomu 3,77. Jest to o tyle istotne, że rynek ten po przebiciu istotnego w semi-term oporu postanowił lekko cofnąć. Może to sugerować fałszywe wybicie - pomimo, że otworzyło ono w dłuższym terminie drogę na przedział 3.80-4.00. Na ten moment może wydaje się to abstrakcją. Szczególnie, że jeszcze na początku tego roku zastanawialiśmy się czy wsparcie 3.30 się utrzyma. Jednak jak widać rynki szybko reagują na zmiany nastrojów, toteż dzisiejsze poziomy, to już zupełnie nowy rozdział dla tego rynku.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...