Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 29-06-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dniu wczorajszym presja na dax zrealizowała się a euro pozostało bez większej zmienności do dzisiejszego poranka. W momencie jak poznaliśmy komunikat Donalda Tuska o tym, że liderzy Unii Europejskiej osiągnęli porozumienie to kurs euro wystrzelił do góry.

eurusd.png

Czytając treść porozumienia można zauważyć, że starano się zaspokoić każdy punkt widzenia w Unii Europejskiej. Mam jednak wątpliwości co do tego, czy Angela Merkel utrzyma swoje stanowisko i czy przypadkiem w niedziele jednak nie dojdzie do rozłamu w koalicji niemieckiej. Treść porozumienia nie zawiera punktu o relokacji azylantów do krajów w których emigranci się zarejestrowali a tego oczekiwał lider bawarskiej CSU, który jest koalicjantem Angeli Merkel. Porozumienie jednak zawiera istotne informacje o tym, że unia będzie uszczelniać swoje granice celem zapobieżenia wzrostu imigracji, nie wiemy jednak czy te zapisy zaspakajają niemieckiego koalicjanta.

Mój scenariusz na to jest jeden. Jeżeli do końca piątkowej sesji euro będzie się umacniać i na zamknięcie będzie w okolicy hight dzisiejszej sesji aktywuję pozycje krótką na weekend. Akceptacja planu Unii przez CSU nie powinna znacznie wpłynąć na dalsze umocnienie euro, jednak brak akceptacji i ryzyko rozpadu koalicji spowoduje, że euro w poniedziałek otworzy się z dużą luką spadkową. Podobnie może być na DAX.

Przed nami rozmowy w sprawie Breixt. Komunikaty z tego spotkania prawdopodobnie będą spływać później niż było planowane. Negocjacje w sprawie migracji trwały do 5:00 nad ranem, więc liderzy potrzebują nieco odpoczynku. Obecnie prowadzę już pozycję długą na GBPUSD po dobrych danych z 10:30 dla funta. Jeżeli para osiągnie poziom 1,32, zlecenia będę zabezpieczał i czekał na komunikaty w sprawie Brexit. Pozytywne komunikaty i ustalenie warunków handlowych po opuszczeniu W. Brytanii struktur europejskich powinny pozytywnie wpłynąć na notowania GBP, co pozwoli transakcję zamknąć z zyskiem. Brak porozumienia to ucinanie strat lub pozycje zamknięta na cenie wejścia, wszystko rozstrzygnie się w najbliższych godzinach.

W dniu wczorajszym doszło do umocnienia się dolara kanadyjskiego. Ogólnie zakładam, że do ewentualnej lipcowej podwyżki CAD ma szansę na umocnienie, jednak słabsze dane, "trade war" nie pozwalały na realizację scenariusza. Jeżeli dzisiejsze dane o 14:30 o PKB dla Kanady będą korzystne będę się starł się o podłączenie pod pozycje długie dla dolara kanadyjskiego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzień zakończyłem z udaną transakcją na EURCAD. Przed danymi dolar kanadyjski osłabiał się co pozwoliło na bardzo dobre wejścia niemal przy samym dziennym hight. Dane z Kanady okazały się dobre i do końca sesji tamtejszy dolar się umacniał, co pozwoliło na zamknięcie pozycji z zyskiem a także daje szansę na to że nastąpi kilkutygodniowy wzrost wartości CAD, zgodnie z moją wcześniejszą analizą.

Pozycję na GBPUSD zakończyłem na cenie wejścia, informacje o Brexit nie były znaczące, więc się wycofałem.

Zgodnie z założeniami EURUSD do końca sesji się umacniał, więc na weekend aktywowałem zlecenie krótkie na tej parze walutowej i w niedzielę będę obserwował informacje dochodzące z spotkania bawarskiej CSU.

 

eurcad 29,06,18b.png

eurcad 29,06,18a.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...