Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 03.07.2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za nami decyzja Riksbanku w sprawie stóp procentowych w Szwecji, która nie przyniosła zmian w obecnym oprocentowaniu. Jednak wydźwięk komunikatu jastrzębi i podobnie jak w przypadku Norwegii, jesienią możemy spodziewać się podwyżki stóp procentowych. 

Korona szwedzka w ostatnim roku bardzo mocno się osłabiła i była jedną z najsłabszych walut, mimo, że już od kilkunastu miesięcy członkowie Riksbanku pozwalali słownie na umiarkowane umocnienie korony. Od kilku tygodni spływają informacje o tym, że banki centralne z Norwegii, Wielkiej Brytanii, Szwecji czy nawet Turcji zamierzają zaostrzać politykę monetarną. Nie widać tego jeszcze w kursach tych walut. Dolar amerykański znacznie się umacnia w ostatnich tygodniach ze względu na jastrzębi FED, ale także trwający kryzys związany z relacjami handlowymi największych gospodarek świata co powoduje, że polityka monetarna wymienionych krajów pozostaje na drugim planie. Warto jednak zwracać uwagę na to co dzieje się na rynku i w razie ocieplenia relacji handlowych inwestorzy zaczną wyceniać jastrzębią politykę NOK, SEK, GBP i TRY.

W dniu dzisiejszym zareagował także Bank Chin, który zakomunikował, że będzie utrzymywał stabilną walutę co jest widocznie związane z tym, że dolar amerykański zbyt szybko zyskuje na wartości w ostatnich tygodniach. Po słowach przedstawiciela Banku Chin zareagował umocnieniem także AUD. Komunikat z Banku Rezerw Australii pozostaje nadal gołębi. Podobne komunikaty z Chin będą wspierać waluty z mniejszych i rozwijających się krajów.

Na GBP ciąży dodatkowo sprawa Brexit. W czwartek spotkanie premier May i kanclerz Merkel a w piątek powinniśmy dowiedzieć się znacznie więcej o tym na jakich warunkach W. Brytania opuści struktury Unii Europejskiej.

Wejście w EURSEK nie było  najlepsze ze względu na to, że runek w ostatnich godzinach już wyceniał jastrzębi komunikat Riksbanku, więc dopiero po zapoznaniu się z nadchodzącymi komunikatami na XENITH Thomson Reuters zajmowałem pozycje krótkie, które obecnie są już zabezpieczone.

 

eursek 03,07,18.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...