Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 06.07.2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj przed nami kilka ciekawych wydarzeń, które będą decydowały o rychach na rynku.

Z kalendarza najważniejsze to:

14:30 NFP USA

14:30 Kanada zatrudnienie

16:00 PMI Kanada

W dnu dzisiejszym tez będą trwały prace Pani premier May z jej ministrami w sprawie Breixt co może przynieść podwyższoną zmienność na funcie lub indeksie londyńskiej giełdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koniec poprzedniego tygodnia zajmowaliśmy się sprawą Brexit, która była omawiana na szczycie Unii Europejskiej. Po kilku dniach temat wraca ponieważ w samym brytyjskim rządzie nie ma porozumienia co do sposobu w jakim W. Brytania ma wyjść z Unii Europejskich.

Czemu jednak nawet w rządzie May nie ma porozumienia co do sposobu wyjścia z struktur Unii Europejskiej?

Relacje gospodarcze po opuszczaniu UE będą bardzo ważne i przełożą się na przyszły sukces gospodarczy wysp brytyjskich. Jedna strona sporu chce wyjścia z UE przy zachowaniu obecnych relacji gospodarczych, czyli formalnie jesteśmy po za unią ale prawa, relacje i polityka gospodarcza są nie zmienione. Taki obrót sprawy nie podoba się niektórym członkom rządu brytyjskiego ze względu na to, że kraj nadal będzie związanych z UE i będzie musiał dostosowywać swoje prawa do tego co zdecydują w Brukseli. Zwolennicy łagodniejszego wyjścia ze struktur europejskich chcą zachować obecne stan rzeczy aby w jak najmniejszym stopniu zaszkodzić gospodarce po opuszczeniu struktur w marcu 2019 roku.

Problem jest też po stronie Unii Europejskiej. Nawet jak brytyjski rząd zatwierdzi, że chce miękkiego Brexit-u, to UE się na to nie zgodzi. Dlaczego? Jak nie chcą być z nami to dlaczego mają korzystać z dobrodziejstw wspólnego rynku. Lepiej nałożyć cła i zapory gospodarcze i wspierać firmy wewnątrz struktur europejskich.

Tak, więc sytuacja jest skomplikowana i z punktu widzenia tradera dosyć trudna. Ustalenie miękkiego planu wyjścia za struktur europejskich może dać tylko przez chwilę wsparcie dla funta do momentu aż przedstawiciele UE nie wypowiedzą się negatywnie o propozycji brytyjskiego rządu. 

Twardy Brexit to także presja na funta w dłuższym terminie.

Jednak już sama zgoda i wspólne stanowisko w brytyjskim rządzie powinny dać nieco oddechu i optymizmu dla GBP. 

Należy także pamiętać, że jest duże prawdopodobieństwo na podwyżki stóp przez Bank Anglii w najbliższych miesiącach , po za tym ostatnie dane z brytyjskiej gospodarki też były dobre, a PMI z bieżącego tygodnia jest pozytywnym zaskoczeniem. Sama cena GBP też jest atrakcyjna, ale ryzyko Breixt nadal powoduje, że nie ma impulsów wzmacniających brytyjską walutę.

Krótkoterminowo, będę szukał szansy na umocnienie GBP i ewentualnie brytyjskiego indeksu giełdowego. Wśród notatek prasowych napływających jest optymizm i presja na to aby dość dzisiaj do porozumienia. Rozmowy mogą trwać do późnych godzin nocnych, więc z rozsądkiem należy dobierać wielkość pozycji i być gotowym na duże luki po otwarciu rynku w poniedziałek.

Z początkiem tygodnia, jeżeli dojdzie do silniejszej aprecjacji GBP, należy zrealizować przynajmniej część zysków i zapoznać się z komunikatami ze strony UE. Jeżeli wysunięta propozycja ze strony brytyjskiej spotka się z akceptacją możemy liczyć na dalsze umacnianie GBP. 

Ponowienie sytuacji patowej spowoduje, że ponownie presja na funta będzie silniejsza.

 

gbpusd.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początku czerwca przygotowywałem analizę o tym, że liczę na umocnienie się dolara kanadyjskiego ze względu na zbliżające się podwyżki stóp procentowych w Kanadzie. Niestety sprawy wojen handlowych i niepewność na rynku związana z decyzjami administracji Trumpa spowodowały wzrost awersji do ryzyka na świecie i wzrosty na parze USDCAD.

W zeszłym tygodniu doszło jednak do pierwszej fali umocnienia CAD po dobrych danych, co opisywałem na forum. W dniu dzisiejszym mamy kolejne ważne dane z Kanady o zatrudnieniu 14:30 i PMI godzina 16:00. 

Podczas publikacji danych będę szukał swoje szansy w realizacji scenariusza z początku czerwca. 

Najatrakcyjniej do rozegrania dzisiejszego scenariusza wygląda para EURCAD. Kurs jest w okolicy dziennego high i mniej więcej na podobnym poziomie co w zeszłym tygodniu. Jeżeli trendy z dzisiejszej sesji się utrzymają to własnie tutaj będę szukał swojej szansy. Scenariusz raczej rozegram w intraday i nie będę trzymał zleceń do przyszłego tygodnia.

 

eurcad.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesteśmy po publikacji danych. Na EURCAD zaliczyłem stop loss, po pierwszym impulsie spadkowym, mieliśmy ruch do góry. zaksięgowałem stratę i mam po problemie.

1070278396_eurcad060718a.png.a47885fbc118a715af8fbfd3c883f9d8.png

W przypadku danych z ameryki, publikacje wykorzystałem do zajęcia pozycji długich na GBPUSD i czekam obecnie na komunikaty napływające z Wielkiej Brytanii.

258927344_gbpusd060718a.png.28d2e8cf5d9489d7dce5f1d5434d0f25.png1304930043_gbpusd060718.png.ab0cbba2a11e29606fe1a323b595cbe6.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Na stronie www.xe.com możemy sprawdzić, że kurs GBPUSD podskoczył już do poziomu 1,3291, więc mamy duże szanse na to, aby w poniedziałek wystąpiła luka wzrostowa na omawianej parze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...