Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Riddle

Dzienniczek ucznia

Recommended Posts

Ogladajac m5 doszedlem do wniosku ze to samo i wiecej widac na wykresie m1 wiec tam bede szukal poziomow S/R, stosunek tp/sl przewiduje na poziomie 1/2-4. Jezeli nie bedzie szlo to pomyslimy nad zmianami, innej rady nie ma. Z powodu tak malego tf ewentualne info o pozycjach bede wpisywal po fakcie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zlecenie za mna :)

EUR USD SELL

Open: 1.3883

SL: 1.3889 (6p)

zlecenie zamkniete na 1.3871 (+12p)

STAN KONTA - 141p

73c6b030766980abm.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD BUY

OPEN 1.3865

SL: 1.3857 (8p)

no i poszlo po sl -8p ale wynioslem z tego kolejna dawke doswiadczenia, ktore jest cenniejsza niz pieniadze.

STAN KONTA: - 149p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD BUY

OPEN: 1.3898

SL: 1.3892

zamkniete na sl -6

EUR USD BUY

OPEN 1.3888

zamkniete na sl +6

EUR USD BUY

OPEN 1.3890

SL 1.3883

zamkniete na sl -7

EUR USD SELL

OPEN 1.8985

zamkniete na sl -7

STAN KONTA: - 163p

Hmm chyba czas wybierac zlecenia a nie grac wszystko, male sl tak nie bola ale to nie powod zeby je pomnazac w takim tempie. Walczymy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisac cos "madrego" to jedno a egzekwowac to drugie, koniec na dzis. Zaczynam grac na czuja, przed chwila stalo sie cos dosc ciekawego: patrzylem na wykres z zamysłem wejscia w krotka pozycje, cena przeskoczyla o 2p punkt wejscia - mysle - przebilo gram dluga, no i zagrałem. Cena spadla...nie dosc tego zaraz po otwarciu pozycja byla -6 eh dobija mnie to, uznalem ze bezsensu bedzie odrazu zamknac wiec ustawilem sl na 21p - mysle - wroci na 0 i zamykam no ale nie wrocilo. Przyznam, ze w momencie glupio mi sie zrobilo gdy przeszla mysl, ze pokaze wszystkim jak bezmyślnie mozna wchodzic w pozycje ale z drugiej strony moze to - takie upokozenie podziała na mnie, a Wam da do myslenia. Uczmy sie na cudzych bledach...

EUR USD BUY

OPEN 1.3920

SL 1.3899

zamkniete na sl -21p

STAN KONTA - 184p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie zagranie EUR USD SELL

OPEN 1.3905

SL 1.3935

to wejscie wydaje mi sie duzo pewniejsze niz poprzednie proby, ale nie bede rzucal slow na wiatr i odpuszcze gre dzisiaj, jutro przekonamy sie co by z tego wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh gdybym otworzyl powyzsza pozycje to zamknelaby sie ona na sl, cena odbija od poziomu 1.3936 i spada...konsekwencja w tym przypadku poplacila, pewnie zawsze poplaca ale ciezko jest czasem podjac takie decyzje, gdyby nie ten dziennik napewno bym to zagrał chcac sie odegrac za wczesniejsze straty. Problem sprawia mi granie tylko 1 strategia, tylko pod powiedzmy 1 formacje i dlatego dzisiaj postaram sie nad tym popracowac, zasady gry mam wystarczy sie tego trzymac a 1 dzien moge sie chyba opanowac, zobaczymy co bedzie wieczorem. Widze ze kilka osob czyta moje wypociny i bylbym wdzieczny za Wasze komentarze, moga byc one krytyczne, bo jakie inne moga byc na ten moment ale kazdy post w tym temacie motywuje mnie do dalszego prowadzenia dziennika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD BUY

TF m1

OPEN: 1.3880

SL: 1.3884

pozycja byla juz na +14 zamknieta na +4. Ważne, ze na +. Wejscie zgodne z zasadami.

STAN KONTA: -180p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD BUY

TF m1

OPEN 1.3912

pozycja zamknieta recznie na 1.3929 (+17p)

Wejscie zgodne z zasadami, chociaz troszke naciagniete. Dopuszczam male odchylenia poniewaz wszystkie aspekty strategii nie sa jeszcze sztywno ustalone.

STAN KONTA: -163p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ostro walczysz. Tak trzymać.

Jeżeli uważasz, że prowadzenie tego dziennika pomaga Ci w jakiś sposób, to kontynuuj pisanie - my chętnie dalej poczytamy i pomożemy w miarę możliwości :-)

Najważniejszy wniosek jaki nasuwa mi się po czytaniu Twojego journala to taki, że nie masz sformalizaowanego systemu. Jestem w stanie uwierzyć, że masz kilka standardowych zasad, których starasz się trzymać ale patrząc na Twoje skakanie od rozwiązania do rozwiązania nie wydaje mi się, że może Ci się udać.

Odchylenia przy wynikach powodują, że nawet w najlepszym systemie zdarzają się momenty gdy wyniki przechodzą na stronę strat. Ciągłe zmiany systemu nie pozwalają Ci odpowiednio tego zbadać. Takim sposobem zawsze będziesz szukał tego jedynego systemu, który będzie miał dawać setki pipsów tygodniowo przy minimalnych stratach.

Jeżeli masz już jakiś system na oku z dodatnią oczekiwaną wartością, który z założenia wiesz, że będzie przynosił zyski (jest ich naprawdę wiele), to zatrzymaj się przy nim na jakiś czas. Dogłębne poznanie owego systemu pozwoli Ci nanieść ewentualne poprawki w momencie, gdyby okazało się, że system jednak nie daje wyników jakich oczekiwałeś (do wyciągnięcia jakichkolwiek wniosków potrzebna jest spora doza informacji na dany temat).

Skup się.

Przysiądź nad jednym systemem i poznaj jego wady i zalety. Zrozum jego założenia lepiej niż ktokolwiek inny byłby w stanie. Poszukaj rozwiązań. Wykorzystaj swoją wiedzę i zacznij zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem sprobowac sil na gu, no i skonczylo to sie zimnym prysznicem (hehe Denon szkoda ze kilka min. wczesniej nie przeczytalem Twojego posta to skakanie eh...), na ale teraz przynajmniej wiem ze musze trzymac sie zasad i 1 pary. Mam nadzieje, ze kazdy blad przybliza do sukcesu. Dziekuje za komentarze :)

GBP USD BUY

m1

OPEN: 1.6155

SL: 1.6142 (-13p)

OPEN: 1.6153

SL: 1.6140 (-13p)

Heh po pierwszym sl moglem odpuscic ten poziom ale przeszla mysl, ze po prostu troszke wyprzedzilem wejscie i po zawroceniu wszedlem w nia jeszcze raz a cena jeszcze raz zawrocila :) Spread 3p i silne wahania na m1 to nie dla mnie. Sparzylem sie, juz wiecej nie bede dotykal ;-)

STAN KONTA: -189p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD BUY

OPEN 1.3936

SL 1.3924

Wejscie zgodne z zalozeniami no ale sl 12p

Pierwsza uwaga, moglem zaczekac chwile dluzej zeby wejsc dokladniej.

STAN KONTA: -201p [pobita magiczna granica][mam nadzieje ze 0 tez uda mi sie pokonac]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD BUY

tf m5

OPEN: 1.3935

SL: 1.3917

zamkniecie na sl 18p

STAN KONTA: -219p

Czas odpoczac kilka godzin od tradingu i sprobowac powalczyc w godzinach wieczornych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD SELL

tf m1

OPEN: 1.3891

SL 1.3903

zamkniete na sl -12p, heh mialem nie grac do wieczora ale spojrzalem na wykres a tam pokazala sie dogodna sytulacja. Silny ruch w gore i w ciagu 1-2min bylo po wszystkim.

STAN KONTA: - 231p [wyglada na to ze lecimy do -300p]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denon, tutaj chodzi bardziej o rozluznienie psychiczne, niz o nastawienie. Widze, ze nie jest dobrze ale musze to przetrawic i postarac sie odmienic, nie moge sie zalamywac bo to juz wogole by mnie pograzylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda - nie możesz się załamywać.

Chciałbym wiedzieć jak dużo wziąłeś sobie do siebie z tego co Ci pisałem o skakaniu?! Zdecydowałeś się na coś konkretnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wziac to jedno a trzymac sie tego to drugie, ale przyznam, ze sam wiem, ze takie skakanie to straszna glupota. A z konkretow...tylko eur usd nie kombinuje z innymi parami, tf raczej z mniejszych m1 m5 m15, i jestem na etapie ustalania dokladnego punktu wejscia tp i sl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo alternatyw. Myślę, że na dobre by Ci wyszło, gdybyś skonkretyzował nie tylko moment wyjścia ale także interwał i kolejno każdy element systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ustalania elementow to staram sie to wykonac ale sam dobrze wiesz ze najpierw trzeba dobrac najlepsze mozliwosci, opcje a dopiero pozniej je wprowadzic i wlasnie teraz to robie. Odnosnie interwalu to m5 i m15 wykorzystuje raczej pogladowo, wiadomo, ze nawet na maksymalnym pomniejszeniu na m1 pewnych rzeczy nie widac i wlasnie do takiego szerszego podgladu wykorzystuje wieksze tf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego momentu nowa strategia o roboczej nazwie CHELPeR

EUR USD BUY

TF m5

O: 1.4101

SL: 1.3954

TP: 1.4151

Zagranie zgodne z zasadami, czekamy na rozwoj sytulacji.

EDIT: pozycja doszla do połowy TP, SL przestawiony na BE

EDIT: SL przesuniety na 1.4113

EDIT: zlecenie zamkniete na 1.4113 +12p

STAN KONTA: -219p

zlecenie mozna bylo zamknac na +40p ale juz we wczesniejszych momentach konsekwencja poplacila wiec czekalem cierpliwie, tak czy owak jestem zadowolony ;-)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grasz na demo czy real ?

Proponuje coś takiego:

- Jak grasz na real to zostaw na chwilę to konto i uruchom demo.

- Włącz 3 wykresy (M1, M5 i M15), będziesz dysponował statystykami z trzech różnych interwałów.

- Ustal jeden sposób/moment wejścia, wyjścia, zmiany SL.

- Konsekwentnie stosuj tą jedną metodę.

- Próbuj przez dwa tygodnie (ze względu na niski interwał taki okres powinien wystarczyć).

- Zapisuj sobie wszystkie uwagi, ale nic nie zmieniaj w sposobie wejścia/wyjścia itd.

- Po dwóch tygodniach zdaj raport i wtedy pomyślimy co by można było ulepszyć.

Coś jak ja robię tutaj: http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=248

Właśnie mam w planach grać tylko na kontynuację trendu, ale jeszcze popróbuje na odwrócenie i kontynuację. Za tydzień/dwa po dokonaniu określonych interpretacji może pozostanę tylko przy kontynuacji.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grasz na demo czy real ?

Proponuje coś takiego:

- Jak grasz na real to zostaw na chwilę to konto i uruchom demo.

- Włącz 3 wykresy (M1, M5 i M15), będziesz dysponował statystykami z trzech różnych interwałów.

- Ustal jeden sposób/moment wejścia, wyjścia, zmiany SL.

- Konsekwentnie stosuj tą jedną metodę.

- Próbuj przez dwa tygodnie (ze względu na niski interwał taki okres powinien wystarczyć).

- Zapisuj sobie wszystkie uwagi, ale nic nie zmieniaj w sposobie wejścia/wyjścia itd.

- Po dwóch tygodniach zdaj raport i wtedy pomyślimy co by można było ulepszyć.

Coś jak ja robię tutaj: http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=248

Właśnie mam w planach grać tylko na kontynuację trendu, ale jeszcze popróbuje na odwrócenie i kontynuację. Za tydzień/dwa po dokonaniu określonych interpretacji może pozostanę tylko przy kontynuacji.

Gram na realu, mam ustawiony jeden sposob wejscia i mniej wiecej moment wyjscia zastanawim sie obecnie nad zmianami/przesunieciami sl. Pozycje otwieram max na m5 ze wzgledu na to, że czym wyzszy interwal tym wiekszy sl a na razie mnie na to nie stac. Wiekszość uwag jakie mi przychodza do glowy wpisuje tutaj a te bardziej szczegolowe i nie bedace jeszcze do konca ustalone zapisuje na kartce badz w glowce. Raport z poczynan bedzie widoczny caly czas w tym dzienniku wiec wszycy beda widzieli jak doszlifowuje swoj system i jakie to daje efekty.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD SELL LIMIT

TF m1

O: 1.4076

SL: 1.4101

TP: 1.4041

EDIT: otworzylo

EDIT: wejscie bylo zgodne z systemem wiec nie mam do siebie pretensji, tym razem kurs zakrecil i uderzyl w sl -25p

STAN KONTA: -244p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...