Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Riddle

Dzienniczek ucznia

Recommended Posts

EUR USD SELL

TF m5

O: 1.3995

SL: 1.4016

TP: 1.3955

EDIT: pozycja na polowie TP przesuwam SL na BE

EDIT: SL przesuniety na 1.3984

no i po wszystkim, pozycja zamknieta na TP +40p, zagranie zgodnie z systemem, jestem zadowolony.

STAN KONTA: -204p

konsekwencja i zimna krew poplacily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD SELL STOP

TF m5

O: 1.3951

SL: 1.3989

TP: 1.3911

EDIT: zlecenie usuniete, rynek praktycznie stoi a nie chce na noc zostawiac bez opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD SELL

TF m1

O: 1.3988

SL: 1.3996

pozycja zamknieta na sl -8p, zasady byly zachowane ale takie troche wyszukane na chama, bede omijal takie sytulacje.

STAN KONTA: -212p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD SELL

TF m5

O: 1.3980

SL: 1.3999

TP: 1.3950

pozycja zamknieta na sl -19p, wejscie zgodne z zasadami. Nie pierwszy i nie ostatni SL trzeba sie skupic na tym zeby popelniac jak najmniej bledow i jak najlepiej wyczuwac sytulacje.

STAN KONTA: -231p

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD BUY

TF m1

O: 1.4096

SL: 1.4074

TP: 1.4124

EDIT: zachowalem sie niezgodnie z zalozonymi zasadami i przestawilem sl na 1.4063, miejmy nadzieje ze to cos da.

EDIT: moge powiedziec ze sl ustawilem idealnie gdyz zabraklo do niego 1p cena odbila i zamknalem na -3p [1.4093] nie zmienia to faktu ze jestem na siebie zly, mialem byc konsekwentny a kazdy taki wybryk mnie od tego oddala. A co wy myslicie o takim zachowaniu ? widze stosunkowo silne wsparcie 10p ponizej sl i postanawiam go tam przeniesc ? wiem wiem ze mozna by tak przestawiac az do MC ale taka jest juz nasza natura...

STAN KONTA: -234p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT: zachowalem sie niezgodnie z zalozonymi zasadami i przestawilem sl na 1.4063, miejmy nadzieje ze to cos da.

Jak to bywa z nadzieją - często nic nie daje, przy czym czasami okazuje się zgubna.

Tego typu sytuacje oddalają Cię jedynie od celu, jakim jest konsekwencja w stosowaniu systemu (chyba, że masz inny cel?!). Nawet jeżeli uda Ci się jednorazowo poprawić wynik, to przy następnej okazji tylko pogorszysz sytuację.

Decyzje inwestycyjne podyktowane nadzieją dodają jedynie zbędnej uznaniowości do systemu, co w późniejszym czasie tak czy inaczej niekorzystnie odbija się na wynikach.

Osobiście wychodzę z założenia, że:

BRAK KONSEKWENCJI = BRAK KONTROLI (jeżeli możemy o niej mówić)

Kontrolując siebie (swoje decyzje), kontrolujesz tak naprawdę swoje rynkowe poczynania. Stronię od automatyzacji w postaci robotów. Nie chodzi mi o to, że uważam je za złe. Nie jest to zwyczajne rozwiązanie odpowiednie dla mnie. Tak samo w drugą stronę - samowolka nie zaprowadzi nas do sukcesu.

Najlepszym rozwiązaniem jest mechaniczne wykonywanie zaleceń systemu bez jakiegokolwiek kombinowania. Jeżeli wiesz, że zrobiłeś coś wbrew zaleceniom, to popracuj nad tym, aby tego typu sytuacja nie miała już więcej miejsca.

Obliczając oczekiwaną skuteczność systemu posługujemy się analizą wyników, na które składają się sygnały przez niego generowane. Skoro przesłanki, które pozwoliły Ci stworzyć system zostały uwzględnione w szacowaniu jego teoretycznych wyników, to jakim prawem pozwalasz sobie na dodawanie do niego uznaniowości?

Patrzę na to wszystko przez pryzmat własnych badań, metod, doświadczeń i wiedzy, dlatego jeżeli jakiś punkt Ci nie odpowiada - pomiń go.

Czekam na dalsze sprawozdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denon rynek jest elastyczny a system trzyma sie stalych zasad wiec mysle ze czasem mozna sie pokierowac doswiadczenieim, wyczuciem rynku a nie tylko slepo wierzyc ze jezeli system wskazuje sl tu to przesuniecie kilka pipsow nizej jest bezsensu, gdyby to wygladalo tak to kazdy pod sl otwieralby zlecenie w przeciwna strone do poprzedniego i cieszylibysmy sie duza skutecznoscia wejsc, ale nie rynek walutowy nie jest tak wygodny, zejdzie 1p pod sl i leci setki pipsow we wlasciwa strone. Jestem pewny, ze miales takie sytulacje, wiadomo, ze ciagle przesuwanie sl - tak jak to pisalem wyzej - tez do niczego dobrego nie prowadzi ale jezeli widze dobra okazje, mozliwosc obrony to czy nie warto sprobowac. Ilu traderow tyle pomysłow i zdan, szanuje Twoje zdanie i jestem wdzieczny za dobre rady a ile z tego wyniose czas pokaze.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że doświadczeniem i wyczuciem rynku w tym wypadku nazywasz nadzieję, którą miałeś jak przestawiałeś sl wbrew swoim zasadom.

Elastyczność - owszem. Oznacza ona dostosowywanie systemu co jakiś czas do sytuacji panującej na rynku. Nie chodzi jednak o codzienną ingerencję w system oraz zastanawianie się co by tu teraz zrobić przy każdej otwieranej pozycji.

Jeżeli szukasz wymówki dla swoich poczynań - rozumiem. Nie można jednak nazywać tego wyczuciem. Ja nie chcę sprzedać Ci recepty na rynek, jedynie staram się pomóc. Zrobisz oczywiście jak uważasz ale widząc wpisy jestem mimo wszystko w stanie wysnuć już kilka wniosków.

Bez Twoich chęci nic razem nie wskóramy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejscie nocne

EUR USD BUY

TF m5

O: 1.4110

SL: 1.4083

TP: 1.4160

pozycja zamknieta na SL -27p

STAN KONTA: -261p

Denon chyba masz racje to co nazywam doswiadczeniem to tylko i wylacznie nadzieja ze kurs pojdzie w moja strone a moje wypowiedzi to tlumaczenie sie z ciaglych blednych decyzji. Wiem, ze starasz mi się pomoc, i mysle, ze Twoje ostatnie dwa posty szczegolnie duzo daly mi do myslenia i pomogly wyznaczyc cel, ktorego wczesniej nie mialem do konca skonkretyzowanego. Co do Twoich wnioskow to chetnie bym je przeczytal, jezeli nie chcesz ich ujawniac dla szerokiej publicznosci to zawsze mozesz przeslac mi wiadomosc na priv. Po to zalozylem ten dziennik zebyscie mi pomogli w wyszukaniu rzeczy, z ktorymi mam problemy.

Pozdrawiam i dziekuje za wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje zrobic przeglad ostatnich zlecen, zobaczymy co uwazam o tych wejsciach z perspektywy czasu, gdy emocje juz opadly.

Dla orientacji podam tylko kurs przy wejsciu.

1. 1.4001 - powiem szczerze, ze w tym momencie trudnosc sprawilo mi znalezienie formacji pod ktora gralem, to juz o czyms swiadczy...Wejscie bylo bardzo dziwne, tak jakbym wszedl w nie za drugim razem tzn nie tak jak zakladam tylko po pozniejszych ruchach ale z tego samego miejsca. W momencie, w ktorym wchodzilem wczesniejsza formacja byla juz zakonczona, calkowitym fartem udalo mi sie zamknac na +, po prostu trafilem na silny ruch w moja strone.

2. 1.4076 - jedna z glownych podstaw systemu zostala naciagnieta poniewaz cala reszta pasowala, na dobra sprawe pozycja nie powinna zostac zagrana.

3. 1.3995 - patrze na wykres i dokladnie wiem co i dlaczego, wzorowe zachowanie ceny, wejscie zgodne z zasadami nic wiecej nie trzeba dodawac.

4. 1.3988 - w tym przypadku po przypatrzeniu sie na m1 widze formacje, niby wszystko jest ok ale formacja jest malutka, odleglosc od open do sl to 6p, nie zmienia to faktu ze cena nie poszla po mojej mysli, to wejscie mozna jeszcze dopuscic jako prawidlowe.

5. 1.3980 wejscie zgodne z zasadami, z tego co widze po wahaniach to prawdopodobnie trafilem na publikacje danych.

6. 1.4096 wejscie naciagane, przypominam sobie ze w tym zleceniu zmienilem sl dzieki czemu wyszedlem prawie na zero, przebieg zlecenia niezgodny z zasadami jakie przyjalem.

7. 1.4110 wejscie zgodne z zasadami, zamkniete na sl, moja wina polega na tym, ze zostawilem je samo sobie, nie kontrolowalem przebiegu, mozliwe ze zamknalbym na 0 badz malym plusie widzac co sie dzieje na rynku.

8. 1.4029 zagranie nie zgodne z zasadami, gdybym otworzyl zgodnie z zasadami zamkneloby sie na tp.

Teraz czas na wnioski:

- gram tylko na m5 nie bawie sie w wyszukiwanie formacji na m1

- gram tylko wyrazne formacje inne - wszystkie pseudo odpuszczam.

- sprawdzam czy obecnie nie sa publikowane istotne dane, jezeli sa to odpuszczam.

- nie zostawiam zlecen na noc - nie zostawiam bez opieki.

To chyba wszystko co wychwycilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się podsumowanie i wyciągnięcie wniosków z własnych poczynań. Idziesz do przodu.

Dzięki temu widać jak do tej pory stosowałeś się do swoich zasad - 50% pozycji zostało otwartych niezgodnie z zasadami (nie liczę pozycji na danych, gdyż z tego co widzę, to dopiero teraz odpuszczasz tego typu pozycje) !

Jako, że nie przyglądasz się biernie wypadkowi zdarzeń, tylko wprowadzasz nowe pomysły w życie - powstrzymam się od dalszych komentarzy i z uśmiechem na twarzy poczekam na dalszy rozwój sytuacji :mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokonałem magiczna bariere -300p, i wysnulem z tego jeden wniosek - strategia, ktora stosowalem jest bezuzyteczna, jako, ze dna_x3 przedstawil ciekawa strategie zaczne nia grac bo z tego co widze na wykresie napewno da lepsze efekty niz "system" jaki stosowalem. Zmieniam front i walcze dalej, postaram sie wrzucac screeny kolejnych wejsc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR JPY zamkniete rano na +14p a w jego miejsce [co bylo bledem] otworzone EUR USD zamkniete na SL -27p

STAN KONTA: -324p

pomimo takiego zakonczenia strategia podoba mi sie ze wzgledu na duza wartosc r/r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na głębokiej wodzie wśród rekinów też nie... ;)

a jeżeli tak, to juz wiecej nie bedziesz mial problemow z plywaniem. Zaryzykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fałszywe wybicie sl: -25p

STAN KONTA: -349p

EUR USD SELL

o: 1.3881

sl: 1.3906

EDIT: sl przestawiony na +1, tp: 1.3829

zamkniete na sl +1

STAN KONTA: -348p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD BUY

o: 1.3880

sl: 1.3860

tp: 1.3934

EDIT: zamkniete na sl -20p co ciekawe podobnie jak przed ostatnie zlecenie kupilem idalnie na szczycie, trzeba to przemyslec, i moze zastosowac nastepnym razem ;-)

STAN KONTA: -368p

d5_108.gif.eb4c60af8a2a8c98100e2c60dbf77

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...