Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Riddle

Dzienniczek ucznia

Recommended Posts

Policzylem i w przyblizeniu gdybym gral na EU i UCH wszystkie sygnaly w ciagu dnia to skonczylbym dzien z wynikiem okolo -100p przyjmujac, ze nie ingerowalbym w SLe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się... przede mną też jeszcze kupa nauki.

Dostałem sygnał na buy na eu przed godziną.. Wchodzę - może trochę za wcześnie... i nagle - 30... o 5 pips minęło mi sl - więc dalej w grze.. tp ustawione na wejściu na: 1.4040 - 5pips na poślizg więc na x.4035. Wejście po cenie 1.3979... Chyba za bardzo wystraszyłem się tego - 30 i pozycję zamknąłem na +10 (w sumie zrobiłem analizę na 5m i wychodziło mi, że koniec upów - tego właśnie w PA nie lubię niby niżej szczyt.. a tu po korekcie booom) więc zamiast ~+50 koniec na +10 ;/ Jednak cieszmy się z tego co mamy. Dzień zakończony na +1xx (100-130 nie chcę przeliczać :P).

Fakt wczoraj i przed wczoraj - szalone dni.. jednak jakbym się mocno zastanowił co robię wynik byłby lepszy :) Anyway - lekcja otrzymana - ZAWSZE przeanalizuj rynek 100 razy zanim wejdziesz w pozycję. 1H-15m-5m...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za duzo analiz to tez nie zdrowo. tak jak napisales, moze gdybys nie szukal konca wzrostow na m5 to zostalbys dluzej w pozycji. Wazne, ze dzialales w swoim wlasnym najlepszym interesie i zamknales na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GBP USD SELL

o: 1.6305

tp: 1.6196

sl: 1.6335

e47553d10d0ed362m.gif

08:57 EDIT: SL przesuniety na +1p

09:09 EDIT: SL wraca na poziom 1.6333

12:02 EDIT: SL przestawiony na +6

13:00 EDIT: Zlecenie zamkniete na TP +109p ;-)

STAN KONTA: -355p

nowa strategia: +103p

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre wejście... co ile przesuwasz SL na BE?

Ja bym tego nie zrobił jeszcze teraz. Powód? Spodziewam się korekty i dopiero łubudu.. jak będzie - forex zweryfikuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam okreslonej ilosci pipsow po, ktorej przesuwam SL na BE, robie to uznaniowo, ale faktycznie teraz troche za szybko przestawilem. Myslalem nad tym zeby poczekac jeszcze troche bo tak jak piszesz moze byc jakas korekta i mnie nie ma, a poziom na, ktorym ustawiam SL wydaje mi sie dosc pewny. Suma sumarum SL wraca mniej wiecej w to samo miejsce gdzie byl na poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś pomoże.. ale zobacz edzia.. niezły spadek. Fakt spodziewałem się tego i po kablu... na razie nie chce mu się spadać. Jednak... coraz niżej szczyty coraz niżej dołki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Analizuje kilka par dolarowych wiec mam podglad ogolnej sytulacji. Licze, ze kabel zaraz dociagnie do poziomu low/high tak jak inne pary ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 pozycja zamknięta na edziu na +42... druga na be.. kabel - na razie na minusie..

Nie ruszam więcej niż 2 pary bo nie jestem w stanie tego analizować :) i tak ciężko na 2 jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

+101 z edka 2x zaliczone tp.. teraz problem z pivotem na kablu - ciężko stwierdzić co się stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godny wynik, do pelni szczescia brakuje jeszcze tylko silnego pradu wietrznego z polnocy na kablu ;-)

Wiesz co.. ja znowu jednak złamałem zasadę - nie celowo, bo o niej nie pamiętałem :)

Jak widać pivot mocno trzyma - kolejny raz - kabelek. Tak więc, dziś przypomniałem sobie po raz nty że nigdy nie sprzedawaj nad pivotem.. poczekaj na przebicie +korekta = wejście. Dupa wołowa ze mnie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci co graja fibo powiedzieliby, ze to poziom 61.8 trzyma ;-) kazdy trader ma wlasna interpretacje obecnej sytulacji. Faktu nie zmienia to, ze kabel czuje sie dzis nie swojo...a szkoda. Dodaj sobie zasady na wykres w formie [T] beda sie przesuwaly razem z wykresem i zawsze bedziesz je mial przed oczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ci co graja fibo powiedzieliby, ze to poziom 61.8 trzyma ;-) kazdy trader ma wlasna interpretacje obecnej sytulacji. Faktu nie zmienia to, ze kabel czuje sie dzis nie swojo...a szkoda. Dodaj sobie zasady na wykres w formie [T] beda sie przesuwaly razem z wykresem i zawsze bedziesz je mial przed oczami.

hm.. i to będzie chyba bardzo mądre :) dzięki za pomoc. Jedną poz kabla zamknąłem na +7 jak coś 2ga zamknęła by mi się najwyżej na - i +80 dizeń bym zakończył. Jednak WŁAŚNIE atak na pivot nastąpił.. SL na be... +120 minimum poz zamknę dziś. Pozdr :)

Ps. Twoja taktyka przynajmniej ze scr wygląda podobnie do mojej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja strategia gry ma jeszcze kilka zasad, ktorych sie trzymam, a ktorych nie widac na screenach, ale faktem jest ze glowna role odgrywaja przeciecia MA widoczne na screenach. Artur, mam nadzieje, ze w przyszlosci poprowadzisz swoj dziennik, moze bym cos zaczerpnal od Ciebie hehe :-D

Pozdrawiam i dzieki za wklad w journal ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

USD CHF SELL

o: 1.0848

tp: 1.0768

sl: 1.0868

15ef905f5669182em.gif

22:11 EDIT: SL przestawiony na BE

EDIT: zlecenie zamkniete na BE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GPB USD BUY

o: 1.6307

sl: 1.6281

tp: 1.6377

zlecenie zamkniete na SL -26p

STAN KONTA: -381p

nowa strategia: +77p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GBP USD SELL

o: 1.6275

tp: 1.6172

sl: 1.6305

398d56f7f7e3e0d9m.gif

zlecenie zamkniete na SL -30p

STAN KONTA: -411p

nowa strategia: +47p

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za średnie jeżeli można spytać są ?

Edit. Mowa o białych. Czerwona niepotrzebna :) O ile kumam wejście o tyle nie rozumiem:

a/ SL

b/ TP :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnie maja wartosci 225 i 255, sl 20-30p w zaleznosci od pary i sytulacji, TP przynajmniej 2 razy wieksze od SL ustawiane w miejscach wsparc/oporow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwól więc że coś zasugeruję, bo właśnie oglądałem Twoje wejścia..

Wg mnie trochę źle ustawiasz tp. Tzn w tym miejscu z technicznego punktu widzenia źle ustawiłeś:

http://w335.wrzuta.pl/obraz/powieksz/91uBZreSKrQ

Tp ustawiaj POD nie nad "body" świecy. Te parę pips można sobie odpuścić.

Rozumiem że grasz na 5m bo inaczej nie widzę trochę tych "grubych" MA. No chyba że masz czas i cierpliwości aż nadto :D

Strzałką zaznaczyłem miejsce w którym wszedłeś (przynajmniej mi się tak wydaje). Nie wiem na ile to jest dobra strategia, ale... nauczyłem się że lepiej poczekać na korektę, która powie nam co cena chce zrobić.

Jeżeli nie używasz żadnego wskaźnika to jesteś kozak :) Ale w sumie MA +PA daje dobre rezultaty. Też zastanawiam się nad przejściem na 5m :) Mniejszy stres dla SL. Teraz średnio 50-75 punktów :D

Ps. na jednym obrazku miałeś : czekaj na przebicie indexu :> co to ?:D

Edit.

Ps.2. Aha.. czemu takie "dziwne" MA

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wyznaczania TP to ogladam m5, h1, h4, nie daje dokladnie na S/R, wiadomo ze cena czasem nie dochodzi do nich. Tak m5. Heh kozakiem nie jestem, ostatnio czytalem troche o dywergencjach i na jednym z profili sprawdzam czy cos sie dzieje uzywajac wskaznika. "czekaj na przebicie indexu" to jest jedna z zasad, index USD dla scislosci. Co do samych MA to nie jest to moj wymysl, taki system podal dna_x3, to link do tematu http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=259.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe :d teraz popatrzyłem że nie dałem zdjęcia... tzn dałem ale się nie pokazał. nvm. W poście wyżej zobacz gdzie powinieneś WG moich obserwacji dawać tp.

Ps zaraz też pokaże Ci gdzie/jak powinno dawać się sl aby był "bezpieczny" - śmieszne słowo na forex. U mnie się sprawdza :)

http://images45.fotosik.pl/163/e29597d1ba958781med.gif

Tak ja to widzę. SL bazuje na analizie fal. Jak walnie w niego... cóż zastanawiał bym się nad zmianą kierunku.

OCZYWIŚCIE bywają i takie chwile że pyknie Ci sl i poleci w Twoją stronę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...