Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 16-07-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 lipca opisywałem problem braku jedności w brytyjskim rządzie, ale mimo problemów udało się osiągnąć porozumienie i premier May opublikowała białą księgę, która ma pomóc w negocjacjach w sprawie Brexit. 

Niestety spokój dla premier May nie trwał długo i jedność strony brytyjskiej zaczęła się rozpadać. Po pierwsze do dymisji podali się trzej ministrowie, między innymi odpowiedzialni za sprawy zagraniczne i negocjacje z Unią Europejską. Następnie do krytyki przystąpił prezydent Trump a w weekend liderzy producentów niemieckich ostrzegają własne firmy przed tym aby przygotowali się na "hard Brexit".

To powoduje, że już przed rozpoczęciem negocjacji z UE, pozycja premier May jest bardzo słaba a w siłę rosną zwolennicy "hard Bretix".  To powoduje, że w każdej chwili może dojść do załamania w brytyjskim rządzie a odsunięcie premier May od stanowiska. W razie gdyby doszło do takiego wydarzenia GBP oraz brytyjski indeks giełdowy stanął by w bardzo trudnej sytuacji i pod dużą presją. W ciągu poniedziałku i wtorku będą toczyć się prace w brytyjskim parlamencie, których wyniki w sposób znaczący mogą wpłynąć na zmienność na rynku.

W dniu jutrzejszym mamy także ważne wystąpienie prezesa banku Anglii, oraz publikację istotnych danych o godzinie 10:30 co dodatkowo będzie wpływać na podwyższoną zmienność na GBP.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...