Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 18-07-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydarzenia #fx 18.07.2018

10:30 Inflacja W.Brytania

11:00 Inflacja strefa Euro

14:30 Zezwolenia na budowę USA

16:00 Wystąpienie Powell

16:30 Zapasy ropa

Wyniki American Express, Morgan Stanley, Ebay.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na GBP wystąpiła kumulacja strachu w ostatnich dniach.

Po optymistycznym porozumieniu w brytyjskim rządzie sprzed blisko dwóch tygodni i opublikowaniu białej księgi zaczęły się problemy. Doszło do dymisji ważnych członków rządu odpowiedzialnych na Brexit a pozycja premier May była podkopywana między innymi przez prezydenta Donalda Trumpa. Z początkiem tygodnia trwały też ważne głosowania w parlamencie brytyjskim, które premier May przezwyciężyła. Mimo to na rynku funta panuje strach i GBP notuje coraz niższe poziomy a w parze z dolarem amerykańskim jest w okolicy tegorocznych minimów. Skrzydło zwolenników "hard Bretix" w partii konserwatywnej mocno psuje nastroje.

W dniu wczorajszym mieliśmy także wystąpienie prezesa Banku Anglii, która zakomunikował, że w razie "hard Brexit" dojdzie do zmiany w oczekiwanej polityce pieniężnej co dodatkowo wzbudziło strach wśród inwestorów i presję podażową na GBP.

W dniu dzisiejszym mamy odczyt inflacyjny, a oczekiwany odczyt jest większy niż poprzednio i w razie dobrego odczytu mamy szanasę na silniejsze odbicie na funcie ponieważ może to znacznie zwiększyć szansę na podwyższę stóp przez Bank Anglii w sierpniu. Pozytywny scenariusz dla dzisiejszej sesji potrzebuje jeszcze dodatkowego elementu w postaci spokoju wokół Brexit. Dzisiaj tez jest na to szansa, ponieważ nie oczekuje się ważniejszych  wydarzeń a obecnie oczekujemy na negocjacje brytyjskich i europejskich polityków, którzy będą dyskutować o wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur UE.

Pozycji długich będę szukał najprawdopodobniej na parze GBPUSD lub GBPNZD. Dolar amerykański po wczorajszym wystąpieniu szefa FED, pozostaje nadal mocny i na razie nic nie zapowiada aby mogło się to zmienić, dlatego też być może pozycji długich będę szukał na drugiej ze wspomnianych par. Inflacja w Nowej Zelandii pozostaje niska i nie zapowiada się obecnie na jastrzębią politykę, więc mamy szansę na to że tamtejszy dolar pozostanie słabszy.

Duży strach w momencie opublikowania dobrych danych inflacyjny, szybko powinien w znaczący sposób przełożyć się na wzrost optymizmu wśród inwestorów związanych z GBP.

 

gbpusd 18.07.18.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dane z Wielkiej Brytanii poniżej oczekiwań i mamy dalsze osłabienie się GBP a ja pozostaje po za rynkiem. Rozczarował odczyt inflacyjny +2,4% a także sprzedaż detaliczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...