Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 19-07-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatnich dniach moją uwagę skupiłem wokół spraw Bretix, w którym wile się toczy. Dzisiaj ponownie będę szukał szansy pod ten scenariusz i bazuje na tych samych wnioskach które opisywałem w dniu wczorajszym.

Premier May w tym tygodniu osiągnęła kilka zwycięstw parlamentarnych i przełamała opór w swojej partii i może przystąpić do negocjacji z Unią Europejską. W dniu wczorajszym były minister spraw zagranicznych Boris Johnson apelował o to, aby jeszcze zmienić strategie negocjacyjną i że nie jest jeszcze za późno na zmiany. Tak więc ryzyko twardego Bretix pozostaje wysokie. Jedność partii konserwatywnej utrzymywana jest dzięki temu, że członkowie przeciwni premier May boją się wygranej Partii Pracy i straty władzy. Takie ryzyko powoduje, że zwolennicy "hard Brexit nie decydują się na odsunięcie od władzy premier May. 

Sprawa nadal może być rozwojowa i przynieść jeszcze wiele zwrotów akcji. Obecne porozumienie wewnątrz brytyjskie jest bardzo kruche a należy pamiętać, że przed nami jeszcze nie ma oficjalnej odpowiedzi strony europejskiej na złożone propozycje, która może jeszcze storpedować propozycję strony brytyjskiej i przyczynić się do jeszcze trudniejszej sytuacji i narastania presji na GBP.

Obecnie funt jest wyprzedawany i trudne negocjacje i debaty polityczne nie wpływają na wzmacnianie GBP. Poza tym publikowane dane z gospodarki też nie zachwycają i po wczorajszym odczycie inflacyjnym mamy spadek prawdopodobieństwa podwyżek stóp w sierpniu.

Należy jednak zauważyć, że premier May w ostatnich dniach obroniła swoją pozycję i może przystąpić do negocjacji a propozycje wysunięte przez jej rząd sa korzystne dla gospodarki. W razie publikacji dobrych danych mamy szanase na silniejszy impuls umacniający funta i dzisiaj o 10:30 będę szukał możliwości w celu zrealizowania takiego scenariusza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...