Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 20-07-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydarzenia #fx 20.07.18

10:00 Sprzedaż detaliczna Polska

14:30 Kanada CPI + sprzedaż detaliczna

14:00 Wystąpienie Bullard

Wyniki: General Electric 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O 14:30 czeka nas publikacja danych z Kanady, najciekawszym odczytem będzie sprzedaż detaliczna która od października zeszłego roku mocno rozczarowuje. Mimo że Bank Kanady systematycznie podnosi stopy procentowe para USDCAD systematycznie od niemal pierwszej podwyżki stóp procentowych pnie się w górę. 

Tej sytuacji winna jest polityka, nie rozwiązana sprawa umowy NAFTA oraz związane pośrednio "trade war" i jastrzebia polityka FED. Do tego wszystkiego dokładają się publikowane słabe dane, z gospodarki kanadyjskiej, szczególnie w ostatnich tygodniach.

Ja swojej szansy będę szukał przy pozytywnym odczycie sprzedaży detalicznej. Dobre dane które ostatnio są rzadkością z kanadyjskiej gospodarki powinny pozytywnie wpłynąć na zmienność mimo, że oczekiwana jest niska i para USDCAD w razie optymistycznego odczytu powędruje w kierunku południowym.

W dniu wczorajszym Donald Trump skrytykował poczynania FED co może dać dodatkową szansę na realizację scenariusza umacniającego CAD. W razie rozczarowujących danych pozostanę po za rynkiem.

Poniżej wykres pary USDCAD oraz stopa procentowa w Kanadzie. 

 

kanada.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...