Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 23.07.2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W końcówce tygodnia doszło do spadków na niemieckim indeksie DAX oraz lekkiego wzrostu na indeksie strachu dla DAX do poziomu w okolicach 16 punktów. W tym tygodniu mamy jednak szansę na odwrócenie sentymentu. W czwartek mamy posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego oraz spotkanie w sprawie relacji handlowych między USA a Unią Europejską, które jest zaplanowane w środę. Te wydarzenia do połowy tygodnia jeżeli na rynku nie wydarzy się nic istotnego mogą działać pozytywnie na wyobraźnię inwersorów i powrót optymizmu na rynek akcyjny w Niemczech. 

W środę już po publikacji wyników rozmów dojdzie prawdopodobnie do umocnienia wzrostów, jeżeli rozmowy zakończą się pozytywnie i powrotu pesymizmu, jeżeli wyniki rozmów nie przyniosą przełomu.

Po ostatnim posiedzeniu EBC dał gołębi przekaz, jeżeli utrzyma swoje stanowisko także podczas obecnego posiedzenia może być czynnikiem wzmacniającym indeks DAX. Zmiana retoryki na bardziej jastrzębi będzie obciążeniem na DAX. Nawet lekko jastrzębi komunikat ze strony EBC może wywołać silne zamieszanie na rynku a jakaś szansa na to jest, w ostatnim czasie inflacja podskoczyła już do poziomu 2% w strefie euro.

Zanim jednak dojdzie do wspominanych wydarzeń, będę oczekiwał lekkiego powrotu optymizmu i w momencie spływania informacji będę zmieniał lub utrzymywał swój sentyment.

 

indeks strachu dax.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniu wczorajszym doszło do kilku wypowiedzi strony irańskiej i sugestii, aby zablokować Zatokę Perską, jeżeli Iran nie może sprzedawać swojej ropy.

 

Strona amerykańska odebrała to jako groźny i długo, nie trzeba było oczekiwać na odpowiedź prezydenta Trumpa.

 

Zaostrzenie sytuacji między Iranem i USA, będzie oczywiście miało przełożenie na ceny ropy naftowej i po zeszło tygodniowych spadkach z początkiem tygodnia mamy lekkie odbicie. Strony konfliktu nie łagodzą swojego języka a na horyzoncie nie widać na razie szans na rozmowy a ewentualna blokada zatoki perskiej mogłaby się spotkać z interwencją zbrojną USA i kolejnym konfliktem na Bliskim Wschodzie, który mógłby się zakończyć bardzo poważnymi wzrostami cen ropy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...