Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 24-07-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniu dzisiejszym wydarzeniem dania jest decyzja Banku Turcji o stopach procentowych. Ostanie posiedzenie, które także obserwowaliśmy na forum, odbyło się 7 czerwca i przyniosło podwyżki stóp i jastrzębi komunikat. W dniu dzisiejszym zakładam, że retoryka Banku Turcji utrzyma się i dojdzie do powtórzenia jastrzębiego komunikatu. Inflacja wzrosła powyżej 15% i jest konieczna interwencja Banku Turcji. Swojej szansy będę szukał w pozycjach krótkich na EURTRY po ogłoszeniu komunikatu, jednak z horyzontem krótkoterminowy, nawet kilkugodzinnym. W dniu dzisiejszym od rana obserwujemy lekkie osłabienie liry tureckiej co daje szansę na to, że będzie można zająć pozycję w dobrej cenie, jeżeli scenariusz na umocnienie liry się sprawdzi.

eurtry.thumb.png.7ab520caa25a3cf86be05669686f691c.png

Dlaczego jednak jestem zainteresowany krótkoterminowym scenariuszem?

Ze względu na to, że jastrzębi komunikat może się spotkać z negatywnym odbiorem prezydenta Turcji i ministra finansów, co spowoduje, że aprecjacja liry może być w sposób nieoczekiwany zatrzymana a para wróci do swojego stałego trendu który widoczny jest od kilku lat. Więcej informacji znajdziesz o tym w poniższym nagraniu.

U wielu brokerów para z lirem może mieć bardzo szeroki spread, więc należy z rozwagą dobierać wielkość pozycji i w pierwszej kolejności umiejętnie zarządzać ryzykiem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...