Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 06-08-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z początkiem tygodnia kalendarz jest w miarę pusty, więc intraday nie ma zbyt wiele do rozegrania. Chciałem jednak poruszyć kilka spraw związanych z tym co będzie wpływać na zmienność rynkową w najbliższych dniach.

1) USDCNH

Chińska waluta w ostatnich dniach traci na wartości razem z zaogniającym się konfliktem miedzy Chinami i USA w sprawie polityki celnej. W ostatni weekend Donald Trump ponownie na swoim koncie twitter komentował ostanie wydarzenia. Zwrócił uwagę na tracącą chińską giełdę i cieszy się z efektów swojej dotychczasowej polityki. Zakłada ona między innymi, że nadal będzie nakładał cła, jeżeli nie będzie rozmów i negocjacji w sprawie zniesienia obecnych barier dla amerykańskich produktów. Poza tym wspomniał to tym, że jeżeli USA wprowadzą wysokie cła, to firmy które będą chciały sprzedawać swoje produkty w USA będą musiały zbudować fabryki bezpośrednio w USA, aby ominąć podatki, co w efekcie będzie korzystne dla amerykańskiej gospodarki i rynku pracy.

Słaby juan to także presja na waluty z innych mniejszych krajów. Dopóki USDCNH nie wróci chociaż do stabilizacji to waluty krajów w których zakładane są podwyżki stóp procentowych nie mają szansy na umocnienie się. Zwiększona awersja do ryzyka nadal będzie pchać kapitał w kierunku dolara amerykańskiego.

 

 

2) Złoto

Złoto w ostatnich dniach notuje coraz niższe poziomy a ilość pozycji krótkich jest rekordowa.

 

Tutaj uważam jedank, że pchanie się w szortowanie złota może być ryzykowne. Ryzyka związane z "trade war" i ewentualnym "Brexit no deal" może spowodować tak silny wzrost awersji do ryzyka, że kapitał ponownie powędruje do złota a złapani w pułapkę szortujący złoto mogą spowodować silny impuls wzrostowy podczas uciekania za swoich pozycji.

3) "Brexit no deal"

 

W weekend pojawił się kolejny komentarz ze strony bbrytyjskiej o tym, że Unia Europejska gra na zwłokę i może spowodować wyjście Wielkiej Brytanii ze struktur europejskich bez umowy handlowej. To może powodować silną presję na GBP i brytyjskie indeksy giełdowe. Ze strony UE na razie nie pojawiają się komentarze rozwiewające wątpliwości strony brytyjskiej. Więcej o Brexit można dowiedzieć się  z mojego filmu, który przygotowałem na zeszłotygodniową decyzję Banku Anglii

4) Umowa NAFTA.

Meksyk, Kanada i USA są coraz bliżej zawarcia nowej umowy NAFTA, które reguluje relacje handlowe między krajami Ameryki Północnej. Powrót do negocjacji po kilku miesiącach przerwy przełożył się na zadowalające wyniki. W razie mniejszej awersji do ryzyka, CAD i MXN mają szansę na dalsze umacnianie się.

5) Lira turecka.

Po sankcjach amerykańskich związanych z żądaniem wypuszczenia na wolność amerykańskiego pastora lira turecka po braku podwyżki stóp dostała kolejny impuls do osłabiania się. Pojawiają się jednak pierwsze pozytywne komentarze, które być może rozwiążą problematyczne relacje USA z Turcją i dadzą nieco oddechu w relacjach między sojusznikami NATO. Po za tym Ergodan wezwał swoich obywateli do zamieniania odłożonych euro i dolarów na lirę co sugeruje, że prezydentowi obsuwa się grunt pod nogami i władze tureckie nie mają pomysłu na to jak zadbać o stabilność swojej waluty, która niemal z każdym dniem jest coraz słabsza a inflacja jest grubo powyżej 15%.

 

 

Powyższe aspekty mogą być źródłem podwyższonej zmienności na niektórych rynkach i warto je obserwować w celu znalezienia na rynku odpowiedniego momentu do wejścia pozycję przy zachowaniu optymalnego jak nie niskiego ryzyka, które będzie zostawiało miejsce na ewentualne błędne decyzje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...