Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Sztuczka buddyjskich filozofów

Recommended Posts

Zamiast zmuszać umysł do znalezienia drogi z pozornie nierozwiązywalnej sytuacji, należy prosić go tylko, żeby sobie ją przypomniał. Założenie, że kiedyś znało się odpowiedź wywołuje nastawienie, że odpowiedź musi istnieć - pozwala to uniknąć poczucia bezradności.

Metodę tą można stosować przy rozwiązywaniu dylematów naukowych, które zdaniem większości ludzi nie mają rozwiązania.

W pierwszej kolejności powyższa sztuczka może być stosowana w wielu aspektach życia, dlatego na jej przytoczenie wybrałem tą część forum (w pierwszej kolejności pomyślałem o dziale: psychologia tradingu). Niemniej jednak nie byłbym sobą, gdybym nie popatrzył na nią przez pryzmat tego, iż jestem traderem.

Budując system transakcyjny, analizując rynek, interpretując dane etc. - często bywa tak, że brakuje nam jakiejś części składowej do ukończenia dzieła (systemu, analizy, interpretacji itd.). Sztuczka ta już kilka razy pomogła mi odnaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Spróbujcie sami. Wam też może pomóc.

A`propos: przeczytałem o tej sztuczce w popularnej ostatnimi czasy książce (od maja w kinach grają adaptację filmową). Zgadnijcie o jakim kontrowersyjnym tytule mówię :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...