Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 13-08-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem Turcji nadal narasta a na rynku mamy oczekiwaną podwyższoną zmienność i wzrost awersji do ryzyka. Lira turecka w piątek straciła na wartości ponad 15% a dzisiaj ponownie jest pod presja sprzedających ze względu na to, że prezydent Erdogan nie cofa się w swoich założeń odnośnie polityki monetarnej i w weekend ponownie powtórzył słowa o tym , że w kraju potrzebne są niskie stopy procentowe.

W piątek dodatkowo prezydent Trump podwoił cła na stal i aluminium z Turcji po tym jak lira w piątek bardzo mocno traciła na wartości.

 

 

Presja na lirę turecką powoduje, że pod presją są także inne waluty takie jak złotówka czy korona szwedzka.

Dodatkowym problemem jest to, że EBC zakomunikował, że boi się o kondycję finansową banków europejskich zaangażowanych w rynek turecki, co oczywiście przekłada się na presje na euro.

Cała seria informacji i danych powodują, że wzrost awersji do ryzyka jest coraz większy a nie widać ustępstw, ani ze strony tureckiej, która, cały czas uparcie twierdzi ,że niskie stopy to podstawa. Poza tym, nie uwolniła pastora amerykańskiego i nie doszła do porozumienia w tej sprawie z USA a prezydent Trum tylko podkręca atmosferę swoimi decyzjami.

Dzisiaj szortuje, rynki akcyjne oraz waluty z koszyka EM, między innymi MXN, który ostatnio był mocniejszy, ze względu na negocjacje NAFTA, które jednak ostatnio się przedłużają, więc liczę na lokalne osłabienie.

Szortuje także euro w parze z NOK.

Na horyzoncie mamy także nie rozwiązane sprawy z Brexit oraz relacje handlowe Chiny USA, co może wiązać się w przypadku pojawienia się negatywnych informacji ze wzrostem awersji do ryzyka.

Juan w dniu dzisiejszym także się osłabia co oczywiście także przekłada się na negatywne sentymenty na rynku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...