Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 23.08.2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolar australijski w dniu dzisiejszym na wielu parach szoruje po dnie. Ma to związek z tym, że w Australii decydują się losy obecnego premiera i dzisiejsza noc może przynieść zmianę władzy w Australii lub rozpisanie nowych wyborów. Obecne są zbierane podpisy pod kolejne głosowanie które ma się odbyć nad ranem czasu polskiego w piątek i zdecydować o tym czy obecny premier będzie dalej piastował swoje stanowisko. Jednak szansę na głosowanie nie są zbyt duże ze względu na to, że we wtorek było już takie głosowanie i skończyło się poparciem premiera. 

Słabość dolara australijskiego jest także spowodowana wojna handlową miedzy USA a Chinami a w dniu dzisiejszym dowiemy się jak skończyły się pierwsze od kilku miesięcy rozmowy między zwaśnionymi stronami. Inwestorzy sukces jak i porażkę rozmów przełożą na notowania AUD, ze względu na to, że Chiny są największym partnerem handlowym Australi.

Komunikatów z rozmów między USA a Chinami możemy spodziewać się po godzinie 20:00 czasu polskiego. 

Na rynek spływają tez informacje z rozmów między Meksykiem a USA. Wczoraj ponownie można było usłyszeć, że do porozumienia blisko, ale jeszcze go nie ma i rozmowy są cały czas przedłużane, wczoraj mogliśmy wyczytać w komentarzach, że być może będą trwały do przyszłego tygodnia.

Przed południem jest także wystąpienie szefa Banku Niemiec, który jest głównym faworytem do obięcia prezesury w EBC po Draghi.

W południe czasu polskiego będzie także transmitowany wywiad z prezydentem USA.

 

 

 

audchf.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...