Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 28-08-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza sesja okazała się bardzo optymistyczna po tym jak Meksyk i USA ogłosiły, że doszły w końcu do porozumienia i obecnie do rozmów wraca Kanada. Trójstronne zakończanie  z sukcesem rozmów może przyczynić się do wznowienia działania porozumienia NAFTA. Wczoraj prezydent Trump ogłosił, że będzie w kontakcie z premierem Kanady, więc obecnie można spodziewać się komentarzy, które w sposób istotny będą miały wpływ na dolara kanadyjskiego. 

Wczoraj optymistyczny odczyt pokazał wskaźnik Ifo, które sugeruje, że nastroje w niemieckim biznesie są pozytywne. Jak na razie USA i UE nie mają żadnych negocjacji ani rozmów w sprawie stosunków handlowych jednak odbyte kilka tygodniu temu spotkanie przewodniczącego komisji europejskiej z prezydentem Trumpem, nadal wspiera optymizm wśród biznesu.

Na rynku w ostatnich tygodniach doszło do znacznej poprawy optymizmu, indeksy amerykańskie biją rekordy a indeksy strachu powróciły do niskich poziomów. Mi jednak ten nastrój się nie udziela. Na horyzoncie nadal istnieje kilka ryzyk, które mogą ten błogi spokój zakończyć. Nie rozwiązana sprawa Brexit, spory handlowe między Chinami a USA w każdej chwili mogą zaskoczyć inwestorów i być źródłem zwiększonej zmienności. 

Na horyzoncie warto także obserwować zbliżające się wybory w Szwecji, oraz politykę w Australii. Obecny nowy premier nie ma obecnie poparcia co wynika z sondaży a jego kadencja tydzień temu rozpoczęta może bardzo szybko się zakończyć jeżeli pełniący swoje obowiązki były premier Australii zrezygnuje ze swojego mandatu parlamentarnego. To spowoduje, że odbędą się wybory uzupełniające a obecny rząd ma tylko jeden mandat przewagi w parlamencie.

 

Ja obecnie realizuję scenariusz wzrostowy na złocie o którym pisałem w dniu wczorajszym i oczekuję wiadomości ze strony Kanady w sprawie NAFTA. Obserwuję także brytyjski indeks giełdowy, który obecnie jest w konsolidacji z lekką przewagą popytu, uważam, że w każdej chwili może tam dość do czarnego łabędzia w razie gdyby negocjacje w sprawie Brexit skomplikowały się, co zresztą zakomunikował wczoraj prezydent Macron, który powiedział że chce porozumienia a Wielką Brytanią, ale nie kosztem UE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...