Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 31.08.2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatni dzień sierpnia na rynku finansowym będzie się toczył wokół negocjacji między Kanadą i USA w sprawie umowy NAFTA. Po udanych negocjacjach między Meksykiem a USA, przyszedł czas na Kanadę, jednak tutaj istotnym elementem nie pomagającym w negocjacjach jest presja czasu. Porozumienie musi być zawarte jak najszybciej, aby przed końcem kadencji obecny prezydent Meksyku mógł podpisać porozumienie. Dzisiejszy dzień będzie bardzo ważny i zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami najważniejszych polityków porozumienie powinno być zawarte do końca sierpnia, tak więc pozostały godziny. Rynki dzisiaj zamykają się na weekend, więc należy przygotować się na to, że może dość do komunikatów i deklaracji dopiero po zamknięciu rynków, więc nalezy być przygotowanym się na większe luki cenowe na parach USDCAD i USDMXN.

Dolar kanadyjski obecnie traci na wartości, więc widać, że inwestorzy mocno obawiają się o to, czy strony rozmów dojdą do porozumienia.

Na rynkach akcyjnych w dniu dzisiejszym także pogorszenie nastrojów po tym jak na rynek spłynęły informacje, że Amerykanie są gotowi na wprowadzenie kolejnych ceł na import chińskich produktów. 6 września i później będą podejmowane ostateczne decyzję.

 

Tak jak wspominałem w poprzednich komentarzach nowy premier Australii stracił większość w parlamencie po tym jak ze swojego stanowiska zrezygnował poprzedni premier. AUD szoruje po dnie i najbliższe tygodnie w połączeniu z "trade war" będą bardzo ciekawe dla walut z Australii i Nowej Zelandii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...