Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 04-09-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dniu wczorajszym pisałem:

 

Cytat

Argentyna, Turcja.

W zeszłym tygodniu doszło do silnego przecenienia argentyńskiej waluty co pociągnęło za sobą lirę. Sytuacja w Argentynie jest o tyle odmienna że w przeciwieństwie do Turcji Argentyna, niweluje deficyt budżetowy, współpracuje z MFW i podwyższa stopy procentowe,obecnie 60%. Jednak kryzys z początku wieku powoduje, że strach i sentyment do Argentyny jest kiepski i w razie jakby dzisiejsze negocjacje z MFW się nie powiodły można liczyć na dalsze osłabienia się walut wspominanych krajów. Wsparciem ze strony MFW, będzie niewątpliwie uspokajać sytuację. W Niemczech jest planowane spotkanie na najwyższym szczeblu między Merkel i Erdogan i to tutaj będzie można w najbliższym czasie oczekiwać wsparcia dla notowań liry.

W poniedziałek prezydent Argentyny ogłosił wprowadzenie nowych podatków, które maja przekonać inwestorów i MFW do tego, że zależy im na stabilności budżetowej i walucie.

 

 

Dzisiaj będą się odbywać rozmowy między Argentyną a MFW, jeżeli okażą się udane być może dojdzie pewnej stabilności na peso z przełożeniem na Turcję i lirę turecką. Władze tureckie w ostatnim czasie zabiegają o poprawę stosunków z UE, jednak na przeszkodzie tez jest sporo problemów politycznych związanych z puczem z 2016 roku.

 

 

Gdyby jednak doszło do przełomu, w rozmowach między ministrami spraw zagranicznych Turcji i Niemiec dojdzie w takim przypadku do spotkania na samym szczycie i być może jakieś pomocy ze strony Niemiec, która mogłyby ustabilizować sytuację na lirze.

Jednak problemów na świecie nie brakuje i włoskie obligacje znowu tracą na wartości a w między czasie dowiadujemy się że RPA weszła w recesję....coraz bardziej się to komplikuje...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...