Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

eseq

Saxo Bank - opinie

Recommended Posts

Osobiście tradowałem jakiś czas u TMS Brokers, których to partnerem jest właśnie Saxo Bank. Platforma jest taka sama w obu przypadkach.

Proszę o konkretne pytania, gdyż w tym przypadku nie jestem w stanie udzielić więcej informacji.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że Saxo Bank jest market makerem, a nie brokerem ECN czy STP i ma dealing desk, to moje pytanie, czy rzeczywiście grają przeciwko klientowi?

Czy zdarza się SL hunting, rekwotowanie, duże zmiany spreadów?

Jak to wygląda w TMS Brokers?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako że Saxo Bank jest market makerem, a nie brokerem ECN czy STP i ma dealing desk, to moje pytanie, czy rzeczywiście grają przeciwko klientowi?

Czy zdarza się SL hunting, rekwotowanie, duże zmiany spreadów?

Jak to wygląda w TMS Brokers?

Nie mam konta w Saxo Bank, ale wg. mojej teorii im większy broker tym mniej wykorzystuje nieczyste zagrania, bo i tak zarobi swoje. Jeżeli ktoś zawiera transakcje przeciwne do analizy rynku przez Saxo, to transakcja pozostaje w dealing desku, a jak jest taka sama to Saxo zabezpiecza się na Interbanku lub u jakiegoś ECN.

O TMS zapewne Denon się wypowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to stop hunting jest nielegalny. Bądź co bądź na pewno jest on nieetyczny. Nie wydaje mi się, żeby ktoś otwarcie posądzał brokera o tego typu zabiegi, a już tym bardziej nie wyobrażam sobie sytuacji w której broker by się do nich przyznał.

Dawno nie korzystałem z usług TMS Brokers (zrezygnowałem z nich na rzecz ciągle rozwijającego się Admiral Markets) ale nie wydaje mi się, żebym spotkał się w ich przypadku z rekwotowaniem pozycji.

Jeżeli chodzi o spread, to sprawa wygląda standardowo - w normalnych warunkach sztywny, przy czym zwiększa się, jak ma miejsce publikacja istotnych danych.

Wiadomo - ilu traderów, tyle opinii. Wychodzę z założenia, że i tak praktycznie nieistotne jest, co inni sądzą na dany temat do czasu, aż sam tego nie sprawdzę. Tylko w takim przypadku można zgodzić się z opiniami innych, bądź wyrazić swoją własną. Proponuję, abyś dla testów założył konto mini Direct (2000 - 10 000zł) i zobaczył czy broker i świadczone przez niego usługi Ci odpowiadają.

Przyznam szczerze, że nie pamiętam, abym miał jakieś głębokie zastrzeżenia w przypadku tego brokera ale za to pamiętam, że występowała znaczna ilość błędów przy pracy z platformą, która mimo wszystko zawierała dużo atrakcyjnych opcji, takich jak okno publikacji danych ekonomicznych oraz serwis informacyjny z analizami i komentarzami.

Ogólna ocena brokera wypada pozytywnie, jednak nie gwarantuję poprawności wszystkich informacji, gdyż moja przygoda z TMS miała miejsce już jakiś czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za wypowiedź.

Zgadzam się, że dopóki sam nie zweryfikuję to się naprawdę nie dowiem, ale skoro jest możliwość uzyskania opinii od kogoś, kto dłuższy czas korzystał a zna się na rzeczy - cenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tymi polowaniami na stopy to jakies dzicinne myślenie 5 latków.

Niektórzy uważają, że dla zlecenia na nano loty broker ustawia do tego cały rynek.

Prawda jest taka, że większość winę będzie widzieć wszędzie, ale nie u siebie.

Korzystam z platformy Dif Broker, jest to także platforma Saxo. I nikt mi na moje stopy nie poluje. Z tego co wiem to to jest jedyna platforma do tak szerokiego inwestowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...