Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Wysiłek fizyczny a wyniki inwestycyjne

Recommended Posts

Jak to się zwykło mówić - „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Jako, że w swoich rozważaniach nie będę starał się zdefiniować pojęcia duch, pozwolę sobie pominąć zagadnienia parapsychologii, czy też religioznawstwa i sprowadzę owe słowo do postaci psychiki. W naszym wypadku psychiki gracza giełdowego. Zanim jednak przejdę do tego typu zagadnień, przytoczę trochę teorii.

Regularny wysiłek fizyczny dobrze wpływa na układ krwionośny, co powoduje zwiększenie ilości krwi krążącej w organizmie wraz ze zwiększeniem ilości czerwonych krwinek. Uboga aktywność ogranicza pułap tlenowy, co powoduje m.in. upośledzenie organizmu człowieka (pod pojęciem organizm rozumiem także mózg – główne narzędzie pracy tradera).

Nie mam zamiaru wykazywać, że wysiłek fizyczny zmniejsza ryzyko zachorowań itp. Prawdą jest, że wpływa on dobrze na krążenie, co powoduje dostarczenie więcej tlenu do naszego mózgu – pozwalając mu lepiej pracować.

Wracając do sedna sprawy - wysiłek pozwala utrzymywać ciało w formie, co z kolei poprawnie wpływa na nasze samopoczucie, które ma znaczący wpływ na jakość naszego tradingu. Poprzednie tematy potwierdzają siłę umysłu w odniesieniu do osiągania sukcesów inwestycyjnych, dlatego pozwolę sobie stwierdzić, iż zachowanie formy również pośrednio wpływa na nasze wyniki.

Trading w większości przypadków polega na spędzaniu większości dnia przed wykresami. Dokształcanie się w tej dziedzinie wymaga ogólnie pojętego pogłębiania wiedzy - zarówno analiza wykresów, jak również czytanie książek, publikacji, stron internetowych etc. wymaga od nas skupienia za czym idzie przymus siedzenia. Wszystko to sprowadza się do spędzania większości czasu niemal w bezruchu. W takim wypadku dobrym pomysłem jest rozruszać czasami nasze zastygnięte kości.

Głównym atutem przemawiającym za wysiłkiem fizycznym jest konsekwencja w trenowaniu. W momencie, gdy nauczymy się konsekwencji w jednej sferze życia, to o wiele łatwiej jest przenieść ją na inne. Jeżeli brakuje Ci konsekwencji np. w stosowaniu założeń systemu – możesz użyć treningów, jako narzędzia do jej wypracowania.

[obiecany element zagadnienia z dziedziny psychologii tradingu]

Zakładam, że większość z Was uprawia jakieś sporty. Jeżeli tak jest – ten artykuł może pomóc Wam stworzyć swego rodzaju pomost między treningiem a tradingiem. Dla leni, którym nie chce się ruszać – może być motywacją do działania.

Życzę zdrowia i zapraszam do wyrażania własnych opinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno stosunkowo trudno jest pogodzic np prace, nauke, trading i regularny sport ale jest to rzecz wazna zarowno dla naszej sprawnosci fizycznej jak i umysłowej. Zgadzam sie rowniez z faktem ze jezeli ktos jest konskewentny np w treningach lub innych dziedzinach zycia to nie sprawi mu problemow stosowanie sie konsekwentnie do zasad gry, ktore sobie zalozy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...