Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Wizualizacja

Recommended Posts

Tym razem temat stricte psychologiczny.

Wizualizacja jest to wytwarzanie wyobrażeń. Jest ona od wielu lat stosowana nie tylko w sporcie ale także w wielu innych dziedzinach życia.

Ostatnio oglądając Wall Street Warriors natknąłem się na scenę w której mentor SMB Capital uczy początkujących traderów technik wizualizacji w których zaleca on uczniom rozpoczęcie dnia od wizualizacji przebiegu sesji. Szkoleniowiec ten uważa, że jest czynność ta jest jedną z tych które składają się na sukcesywny trading. Tego typu programowanie pozytywnie wpływa naszą pewność siebie, zwiększając tym samym szanse na podejmowanie właściwych decyzji inwestycyjnych, bez zastanowienia (zawahania).

Widząc jak traderzy przed sesją zbierają się w pokoju, gdzie gaszone jest światło oraz wspólnie przeprowadzają wizualizację przyszłej sesji przypomniałem sobie, że różnego rodzaju techniki programowania są szeroko stosowane na Wall Street. Słyszałem też o przypadkach, gdzie profesjonalni traderzy medytowali pół godziny przed każdą sesją.

Wszyscy słyszeliśmy o różnych metodach radzenia sobie ze stresem czy też technikach automotywacji. O tyle o ile temat odstresowywania jest raczej popularny, to pobudzanie samego siebie do podejmowania określonego działania już mniej.

Wracając do tematu wizualizacji. Moja wiedza na temat NLP i pochodnych nie jest, aż tak obszerna, lecz jestem w stanie stwierdzić z całą pewnością , iż wizualizacja może okazać się dobrym sposobem na rozpoczęcie każdej sesji tradingowej.

Zastanawiam się - czy ktoś z Was stosuje wizualizację?

Osobiście czasami przeglądam w głowie możliwe scenariusze rynkowe, lecz raczej odbywa się to już w czasie sesji, gdy patrzę na różne wykresy i zastanawiam się nad możliwym biegiem zdarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często zdarza mi się wyobrażać sobie różne miejsca, które chciałbym odwiedzić, co momentalnie sprawia, że jestem bardziej nakręcony na pracę.

Między innymi ten film

pozwala się zrelaksować i zmotywować do pracy.

Działa to na zasadzie:

praca -->(późniejsza możliwość) relaks na łonie przyrody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się - czy ktoś z Was stosuje wizualizację?

Nie wiem, czy jest to wizualizacja w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale moim zdaniem stosowanie wizualizacji jest oczywistością. Chyba każdy tak robi???

Praktycznie w każdej dziedzinie życia. Trudno coś osiągnąć, jeżeli nie wiemy czego chcemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jasno sprecyzowane cele są rzeczywiście podstawą działania nie tylko w biznesie (czym dla mnie jest też trading/inwestowanie), lecz także w większości innych dziedzin życia.

Pisząc "wizualizacja" miałem na myśli jednak nie tyle wyznaczenie drogi, lecz konkretną czynność polegająca na wyobrażeniu sobie własnej osoby w momencie osiągania celu, co moim zdaniem bardzo pozytywnie wpływa na jego późniejszą realizację.

Powyższe zdanie nawiązuje do prawa przyciągania oraz innych narzędzi, które są opisywane w książkach z rodzaju Sekretu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lecz konkretną czynność polegająca na wyobrażeniu sobie własnej osoby w momencie osiągania celu,

I o to mi chodziło. Może i to nie jest takie oczywiste, może i nie każdy tak robi, ale np. dla mnie jest to całkowicie normalne.

Warto dodać, że dużo osób próbuje sobie wyobrażać przyszłe zachowania cen, co jest działaniem bardzo niezdrowym. Moim zdaniem, wizualizacja na rynku powinna dotyczyć tylko i wyłącznie naszego zachowania np.

Jak się będziemy czuć w sytuacji złapania 3 SL?

Jak się będziemy czuć w sytuacji złapania 10 SL?

Jak to wpłynie na nasze zachowanie???

Takie pytania mogą pozwolić możliwie optymalnie dopasować system do naszej osobowości, co nie zmienia faktu, że już w początkowej fazie warto sobie wyobrazić (albo chociaż próbować) siebie grającego danym systemem.

Chociaż znając życie, większość osób pewnie wyobraża sobie tylko i wyłącznie pieniądze. Co jest bardzo złym punktem koncentracji (moim zdaniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...