Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Awarie

Czy w jakiś sposób zabezpieczasz się przed awariami?  

6 members have voted

 1. 1. Czy w jakiś sposób zabezpieczasz się przed awariami?

  • Tak
   3
  • Nie
   3


Recommended Posts

Temat z tych, co mogą niektórym wydawać się zbyt błahe do tego, aby się nimi przejmować.

W zależności od stylu, strategii, systemu etc. każdy trader jest mniej, bądź bardziej podatny na różnego rodzaju awarie. Dla tych którzy inwestują długoterminowo raczej nie będzie problemem chwilowy brak dostaw prądu. Jednak osoby preferujące krotki horyzont inwestycyjny czasami nie chronią się stopami (są też przypadki w których system tego nie wymaga, gdyż np. wyjściem z pozycji jest przeciwne zlecenie itp.).

Dla scalpera, który otworzy pozycję ważącą kilka lotów (nawet mniej), brak zasilania może mieć katastrofalne skutki. W każdym bądź razie, jeżeli możliwa jest jednorazowa strata powyżej 500zł, która jest spowodowana awarią zasilania - dobrze jest się przed nią ubezpieczyć.

Nie mówiąc o zapasowym sprzęcie - dobrze jest mieć awaryjny dostęp do internetu. W dzisiejszych czasach dostawcy różnie wywiązują się z umowy, pozbawiając czasami swoich klientów dostępu do internetu nawet na kilka godzin/dni.

Osobiście chronię się przed różnego rodzaju awariami za pomocą naładowanego laptopa wraz z modemem do internetu bezprzewodowego, który zakupiłem u jednego z polskich operatorów sieci komórkowej.

Dodatkowym rozwiązaniem może być zakup UPS.

Oczywiście rodzaj zastosowanego zabezpieczenia leży już w indywidualnej gestii każdego zainteresowanego.

Zapraszam do brania udziału w ankiecie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj mialem taka awarie tzn padl mi zasilacz w PC, dopiero po jakiejs godzinie mialem go zastapionego innym. Chwile przed tym zdarzeniem otworzylem pozycje, na szczescie od razu ustawiam sl, ale gdybym otworzyl z 3-4min pozniej moglbym miec duze problemy...

Dla malych graczy jest to blahy temat ale dla traderow grajacych wiekszymi lotami koniecznosc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim wypadku jest to laptop, ale podczas braku prądu znika automatycznie Internet. Plus tego jest taki, że wszelkie dokumenty oraz zakładki w Firefoxie zostają zachowane.

Zabezpieczeniem w przypadku utraty Internetu jest Toshiba G500 z dostępem do neta, świetnie nadaje się do kontrolowania/zamykania/otwierania pozycji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

w moim przypadku problemu nie ma jestem zabezpieczony, śmigam na laptopie podłączonym do prądu przez zasilacz i mam baterie która trzyma 3h, ale jak pradu nie ma to mi router nie działa dlatego tez mam bezprzewodowy internet w erze:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
 • Create New...