Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Zarabianie w czasie kryzysu

Recommended Posts

Już dzisiaj wiemy, że globalna pandemia doprowadzi do kryzysu gospodarczego, jakiego współczesny świat jeszcze nie widział. Wystarczy, że spojrzymy chociażby na ostatni tygodniowy wzrost wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA, który wystrzelił w obszar stratosfery. Łącznie przez miesiąc straciło pracę aż 22 miliony Amerykanów. A przecież, to dopiero początek…

US Jobles Claims.png

Problem bezrobocia dotyczy jednak już teraz nie tylko pracowników zza oceanu. Jest on tak samo obecny lokalnie, przy czym jeśli nawet ktoś ma jeszcze pracę, to często nawet nie jest pewny jak długo to jeszcze potrwa. Firmy ograniczają działalność, zawieszają ją, a nawet słychać już o pierwszych bankructwach. Dzieje się tak pomimo faktu, że tzw. lockdown ( #zostanwdomu ) trwa dopiero przez kilka tygodni.


W momencie, gdy praca zdalna staje się codziennością w tych gałęziach gospodarki w których jest to w ogóle możliwe, to niektórzy z nas rozglądają się za możliwościami pomocy sobie i bliskim w tych trudnych czasach. W tym miejscu coraz większej ilości osób na myśl przychodzą rynki finansowe, które przecież historycznie doprowadzały już do powstawania wielu fortun. Jak się tak dłużej nad tym zastanowić, to dzisiaj można zacząć inwestować posiadając nawet małe kwoty, a handel na rynkach regulowanych odbywa się przecież już głównie za pomocą sieci Internet.

Dlatego właśnie obserwujemy w ostatnim czasie renesans zainteresowania giełdą, a krajowe domy maklerskie zaobserwowały nasilony wzrost otwieranych rachunków. Faktycznie akcje, kontrakty, waluty czy surowce dają możliwości pomnażania kapitału, jednak należy pamiętać o tym, że jest to miecz obosieczny i skoro można zarobić, to równie dobrze można stracić pieniądze.

Jeżeli jednak ktoś jest gotowy podjąć ryzyko, to obecny czas faktycznie może sprzyjać renesansowi zainteresowania rynkami finansowym zarówno w kraju i na świecie. Dlatego też jest to być może najlepszy czas, aby reaktywować forum i wspólnie poszukać odpowiedzi na to, jak radzić sobie w obecnych warunkach.

Zapraszam na otwarcie kolejnego rozdziału wspólnego odkrywania możliwości, jakie dają rynki finansowe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powyższe wnioskowanie okazuje się mieć sens na wielu płaszczyznach jednocześnie.

Zacznijmy od tego, że potwierdziło się, iż wysoka zmienność sprzyja możliwościom spekulacji. Wiele rynków jednocześnie wykazuje na tyle zwiększoną amplitudę wahań cenowych, że wysyp nowych rachunków brokerskich wręcz przybrał na intensywności. Wraz z tym idzie wiele zapytań dotyczących tego, jak należałoby rozpocząć swoją przygodę na rynkach finansowych lub rozwinąć się w tym zakresie.

Główne zainteresowanie dotyczy oczywiście "tradycyjnej giełdy", która dla wielu oznacza po prostu rynek akcji. Jeżeli chodzi natomiast o obligacje, to w kontekście potencjału na zwiększone ryzyko niewypłacalności firm oraz historycznie niskie stopy procentowe - rynek ten przestał dla wielu być rynkiem pierwszego wyboru. Jeżeli chodzi o rynek walutowy Forex, to w ostatnich latach miewał chwile zmniejszonej popularności, gdy przykładowo obniżono możliwość lewarowania pozycji. Nie pomogły też obostrzenia dotyczące przekazu marketingowego dla usług finansowych.

Jednym ze sposobów na zobrazowanie tego w jak nietypowych żyjemy czasach jest ocena szans i zagrożeń, jakie daje aktualnie rynek ropy naftowej (ekspozycja możliwa za pomocą kontraktów, opcji lub funduszy typu ETF). Wątek ten pokazuje, że ekonomia o jakiej uczyliśmy się nawet już w nowym ustroju polityczno-gospodarczym może mieć swój kolejny wymiar. Tak samo, jak kiedyś nikt nie przyjmował, że możliwe jest przyjęcie przez banki centralne ujemnych stóp procentowych, tak mało kto jeszcze do niedawna zakładał, że sprzedający ropę naftową będzie skłonny dopłacić odbiorcy swojego towaru.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko kontynuować poruszone już wątki i tworzyć kolejne, które pomogą nam podejmować lepsze decyzje, a także zachęcą do ewentualnej dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...