Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Czy aby na pewno chcesz być traderem?

Recommended Posts

Często sabotujemy szanse osiągnięcia zamierzonych celów, gdyż stawiamy sobie cele niemożliwe do realizacji. Nie chcę tutaj nikogo odstraszyć od bycia traderem. Wielu z Was może traktować inwestowanie jako hobby, lecz obojętnie co kieruje Wamii w stronę zostania osobą zarabiającą na rynkach finansowych – musicie być pewni, że tego chcecie!

Jeżeli po pierwszych potyczkach czujecie, że trading nie jest dla Was – nie zagłębiajcie się dalej! To taka moja dobra rada. Po jakimś czasie może się zwyczajnie okazać, że nie tego oczekiwaliście od życia ale już jest za późno (albo późno, gdyż mówi się, że „nigdy nie jest za późno”).

Nie zrozumcie mnie źle - nie uważam, że bycie odnoszącym sukcesy traderem leży jedynie w naszych genach. Tak jak twierdził założyciel Żółwii (Deniss), tak samo ja twierdzę, że tradingu można się nauczyć.

Tutaj chodzi jednak o to, czy to co robimy jest tym czego pragniemy. Jeżeli nie widzisz siebie jako tradera, który wykonuje tę „robotę” do końca życia (bądź do momentu osiągnięcia rentierstwa) – skończ z tym. Nie ma sensu udręczać się i robić coś wbrew sobie.

Tak jak nie każdy może być Picassem malarstwa, tak samo nie każdy może być Sorosem rynków finansowych (kolejne błyskotliwe comparatio z mojej strony :mrgreen: ).

Jeśli doczytałeś aż do tego miejsca, oznacza to, że albo chcesz się dalej utwierdzać w fakcie, iż trading nie jest dla Ciebie, bądź masz w sobie tyle samozaparcia i wiary w to, że Ci się uda, iż nie ma sensu abym dalej odradzał Ci drogi życiowej, którą sam jednocześnie wybrałem.

Pewnie się powtarzam ale z tradingiem jest jak z każdą inną dziedziną - trzeba poświęcić dużo czasu i energii, aby odnieść sukces, przy czym nikt nie gwarantuje, że się ten sukces osiągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kieydś czytałem wywiad z facetem, który ma zakaz osbstawiania u wszystkich buków w Vegas i Wielkiej Brytani, powiedział on, że: " ...doskonały gracz to połączenie neurochirurga i szaleńca z siekierą....". Uważam, że coś w tym jest. Bo połączenie chirurgicznej precyzji i odrobiny szaleństwa może się okazać genialne w skutkach.

W każdym bądź razie na Forexie precyzja się przydaje, a szaleństwo....nie do końca...choć to też zalezy jak kto je pojmuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...