Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Zaskakująca tendencja

Recommended Posts

Spędziłem na rynkach finansowych kilkanaście lat, a mimo to nadal zaskakuje mnie pewna ciekawa tendencja. Obserwuję ją bardzo często wśród topowych specjalistów z innych branż, którzy postanowili sprawdzić się w roli samodzielnych inwestorów.

Osoby przyzwyczajone do tego, że „u siebie” mogą rozdawać karty - oczekują, że na rynku również wszystko będzie im wychodzić i to praktycznie od samego początku. Najlepiej bez uprzedniego włożenia pracy w przygotowania do samodzielnego handlu.

Paradoksalnie te same osoby zdają sobie sprawę z tego, że chcąc znaleźć się na szczycie danej dyscypliny - trzeba najpierw zainwestować dużo czasu i energii w naukę, a często nawet zainwestować w nią sporo pieniędzy.

W inwestowaniu nie ma certyfikatów branżowych, które gwarantowałyby, że ich posiadacz będzie w stanie osiągnąć wyniki lepsze od średniej rynkowej. Można natomiast przyjąć, że poświęcenie czasu na zrozumienie funkcjonowania rynku, pozwoli na opracowanie potencjalnie efektywnej strategii.

Nawet jeśli dzisiejsze narzędzia umożliwiają testowanie w prosty sposób systemów transakcyjnych na danych historycznych, jak również ich późniejszą automatyzację, to najpierw i tak trzeba nauczyć się robić to w taki sposób, aby nie przesadzić z oczekiwaniami.

W przypadku rynków finansowych ryzykiem jest co prawda „jedynie” utrata środków, aczkolwiek powinno chodzić nam wszystkim raczej o ich zarabianie, aniżeli tracenie. W końcu to właśnie po to zasiadamy do rozgrywki z największymi umysłami tego świata.

Warto tu podkreślić, że pierwszym krokiem świadomego inwestora powinno być uwzględnienie bezpieczeństwa inwestowanych środków, a dopiero później generowanie zysków. Ich maksymalizacja przychodzi dopiero na samym końcu.

W ramach Trader Team nie robimy nic innego, jak tylko wspólnie zastanawiamy się nad tym, jak danego dnia poradzić sobie na rynku. Jeżeli cele mamy podobne, to może i sposób na ich osiągnięcie też powinien być zbliżony?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...