Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Bernard Madoff skazany

Recommended Posts

Czy sądzicie, że skazanie 71 letniego Bernarda Madoffa na karę 150 lat pozbawienia wolności za zorganizowanie największego oszustwa w historii Stanów Zjednoczonych jest adekwatne do czynów jakich się dopuścił?

Dodatkowo sędzia Denny Chin zarządził konfiskatę majątku skazanego do wysokości 170mld dol. (Madoff oszukał swoich klientów na kwotę 65 mld dolarów).

Po więcej informacji odsyłam np. do "Wyborczej".

Zapraszam do dyskusji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już się nacieszył. Teraz robi sobie jedynie późniejszą emeryturę.

Jak inaczej nazwiesz życie w takim luksusie jaki miał do tej pory Madoff? Jeżeli dobrze pamiętam, to miało miejsce jakieś przpeisywanie w między czasie, co też moim zdaniem potwierdza drugą część Twojej wypowiedzi i sprowadza się do tego, iż dzieci pokrzywdzone nie będą. W sumie one są już dorosłe i raczej do tej pory zdążyły sobie już wypracować pewną pozycję.

Dodatkową sprawą jest, że to właśnie dzieci zgłosiły całą sprawę na policję i mogło być to częścią planu odwrócenia uwagi od wszystkich innych poza samym Bernardem - kto wie. W sumie to tylko dobrze by o nim świadczyło jeżeli to by było prawdą i np. cały interes kierowany był przez rodzinę a Ojciec wziął na siebie całą winę.

Oczywiście są to tylko moje takie rozmyślania, które nie są poparte faktami. Nie chodzi mi też o zniesławianie kogokolwiek :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy sędzia Denny Chin odczytał wyrok, na sali sądowej zapanowała nieopisana radość. Równie entuzjastycznie werdykt przyjęło kilkaset osób stojących przed budynkiem sądu. Wiele z nich to ofiary 71-letniego finansisty. Sędzia Chin nie wziął pod uwagę argumentów Iry Sorkina, obrońcy Madoffa, który domagał się dla swojego klienta kary nie wyższej niż 20 lat więzienia, ze względu na podeszły wiek oskarżonego, dobrowolne przyznanie się do winy. Sorkin twierdził też, że ofiary Madoffa "są zaślepione żądzą zemsty".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

×
×
  • Create New...