Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Youri

Przydatna lektura

Recommended Posts

Na początek proponowałbym Surdela - Podstawy giełdy walutowej oraz Murphy - Analiza techniczna rynków finansowych

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geometria <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>ego - Paweł Danielewicz.

Poziomy DiNapolego - Joe DiNapoli

Liczby <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>ego na gieldzie - Robert_Fischer

Psychologia Rynkow Finansowych -Plummer Tony

Spekulacja podejscie strategiczne - Will Slatyer (Ta jest ciekawa ... Autor przedstawia spekulantów jako kontynuatorów korsarstwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"inwestycje giełdowe" Adam Jagielnicki -dobra pozycja jesli chodzi o wstep do tematu gieldy , podstawowe informacje, kilka ciekawych uwag....niestety jest to tylko "lizniecie"tego tak obszernego tematu, ale na poczatek wsam raz.pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAT - Wielowymiarowa Analiza Techniczna pomogla mi inaczej popatrzec na pare walutowa. Chodzi mi tutaj o skolerowanie par. Autora niestety nie pamietam.

jeśli chodzi o prezentacje WAT to autorem jest pan Jacek Maliszewski (EfixPolska). Także polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to najlepiej nic nie czytać, lecz poznać i zrozumieć rynek po swojemu - co poznasz będziesz znał w 100%centach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam , przeczytajac chociaz jedna ksiazke o analizie technicznej wiesz 100 razy wiecej niz siedzac przez miesiac na Fx... :) 1 ksiazka obowiazkowo :) Reszta jak kto uwaza :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim skromnym zdaniem to najlepiej nic nie czytać, lecz poznać i zrozumieć rynek po swojemu - co poznasz będziesz znał w 100%centach.

To forum tez nie powinienes czytac bo to tez kopalnia wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gucio z calym szacunkiem do tego forum(wiadomo ze dopiero sie rozwija),ale do kopalni wiedzy to jeszcze sporo mu brakuje.co do ksiazek to obowiazkowo AT Murphego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marcin26-przeciez wiem ale nie wyobrazam sobie tradera ktory nie czyta ksiazek czy e-bookow.Oczywiscie kazdy cos innego z tego wyciagnie.Ja jednak polecam aby czytac wszystkie pozycje.Wiem ze kazdy ma swoj styl gry ale nie rozumie tradera ktory pisze aby najlepiej nic nie czytac.To forum dopiero sie rozwija inne tez ale na forum zawsze mozesz o cos spytac i ktos zawsze Ci wytlumaczy.Wszystkie ksiazki ktore sa na rynku trzeba przeczytac-oczywiscie to tylko teoria .Na forum wymieniamy sie to co jest w praktyce.Im wiecej czytamy tym mniej wpadek w realu.

CZYTAC i jeszcze raz CZYTAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo nie wiem po ktorej stronie sie opowiedziec...

Z jednej strony materialy traktujace o roznych aspektach zwiazanych z tradingiem wnosza wiele do naszej teorii. Z drugiej strony czytajac np. o prowadzeniu samochodu nie nauczymy sie nim jezdzic do czasu, az nie wsiadziemy za kolko - to samo jest z tradingiem. Mysle, ze wielu rzeczy nie da sie nauczyc samemu i trzeba o tym przeczytac, badz dowiedziec sie o tym od kogos . Nie mozna tez slepo wierzyc w to co inni mowia.

Wiele publikacji jest napisanych przez bylych traderow, ktorym nie udalo sie zarobic na rynku to zaczeli pisac o nim i zarabiac na ludziach.

Tym samym trzeba nauczyc sie rozgraniczac materialy potrzebne, a te ktore nic nie wnosza. Nalezy rowniez pamietac ze wszystkie bzdury (tak jak te istotne informacje) zostaja gdzies tam w podswiadomosci i tylko od nas zalezy co do niej "wpuscimy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim skromnym zdaniem to najlepiej nic nie czytać, lecz poznać i zrozumieć rynek po swojemu - co poznasz będziesz znał w 100%centach.

No wiesz mądrze prawisz, ale nie każdy ma tyle czasu żeby do wszystkiego dochodzić samemu.

Btw. Na nawigatorze masz taki sam nick ? Jesli tak to szacun i powodzenia w kolejnej szarży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na dzień dobry to zapoznać się chociaż po łebkach co to jest fibo, pivoty, dane makro itp. itd. etc. zobaczyć jak to wygląda na platformie i wtedy można się brać za czytanie jakiejś książki. W ten sposób czytając np. o formacji głowy i ramion w książce Eldera, wiemy na starcie na czym ona polega i łatwiej jest zapamiętać dodatkowo opisane pomocne aspekty tej formacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam czytanie i szukanie informacji o tym co zobaczymy na wykresie,w sensie zobaczymy jakąś formacje ,szukamy jej w encyklopedii lub na google,opis wykorzystanie ,% skuteczności itd.

Z książek polecam Giełda Wolność i pieniądze.

I wszelkie inne traktujące o psychologii rynku,reszta to zazwyczaj gotowe systemy,z których jeden można wybrać i studiować na wykresach,po czym zacząć z niego korzystać po własnych poprawkach ( bo wiadomo ,zawsze się udoskonala ,obojętnie co za system by się do tradingu nie dostało) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szczególnie polecam dwie książki, mianowicie:

Steve Nison - Świece i inne japońskie techniki analizowania wykresów.

Książka jest po prostu świetna, moim zdaniem miażdży inne pozycje. Wiadomo jak ważna na rynku jest Japonia, dobrze jest wiedzieć co nasi dalekowschodni przyjaciele wyczyniają na wykresach.

Druga pozycja którą już przedstawiono to:

Tony Plummer - Psychologia rynków finansowych.

Zapewne zauważyliście że więcej książek o Forex nie jest o tym jak należy grać i znaleźć złoty środek na zarobek tylko na samo podejście do rynku. Książka idealnie obrazuje prawdziwe zachowania traderów z całego świata. Jak ja to mówie Forex jest prosty, trudno jest stosować się do tych ściśle wyznaczonych sobie reguł które na ten zarobek znaleźliśmy.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pomyślałem że warto będzie pomóc osobom, które poszukują danej książki lecz nie mogą jej znaleźć. Na jednym forum o podobnej tematyce użytkownicy wymieniali się publikacjami w wersji elektronicznej, które posiadali. Jeżeli ktoś z was szuka jakiegoś konkretnego tytułu to niech poprostu napisze o tym tutaj :) Być może ktoś z nas będzie w posiadaniu i chętnie się podzieli.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony poleciłbym jeszcze "Rynek walutowy i pieniężny - wprowadzenie" Reutersa.

Książka nie uczy jak inwestować, ale pokazuje jak działa rynek i opisuje jego instrumenty, na pewno ważna pozycja dla poszerzenia naszej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jack D. Schwager: Analiza techniczna rynków terminowych - polecam ze względu na bardzo dużo obrazowanej praktyki, swoją drogą teoria też jest dość obszerna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...