Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Artur

Świece - czy one nam coś mówią?

Recommended Posts

Witam.

Mam takie do Was pytanie.

Spójrzcie na wykres poniżej:

http://i29.tinypic.com/2qlecur.gif

Czy ktokolwiek jest w stanie odpowiedzieć mi ... co oznaczają te świeczki, które wskazują strzałki??

Dlaczego te świeczki są "nagle" takie duże (zakładamy brak danych itp itd - normalny dzień)

Co to dla nas oznacza?

Inne pytanie, które męczy mnie od paru dni jest takie: Co oznacza że inwestorzy siedzą z profitem... - po czym ja poznaje ze inwestor - gruba ryba raczej:P - siedzi z profitem.. i najważniejsze po czym poznać ze mu się to siedzenie znudziło...

Pozdrawiam

edit: temat zmieniony

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na obrazku zauważyłem m.in. wyciąganie świecy, które oznacza parcie z drugiej strony nie pozwalające spaść ew. wzrosnąć (długie knoty), dodatkowo - o ile dobrze pamiętam obrazek - widziałem harami i ogólne formacje świadczące o niezdecydowaniu.

Problem polega na tym, że nie widzę jakiegoś konkretnego związku między nimi, a już na pewno nie jestem w stanie wyprowadzić żadnego wzoru, który mógłby wskazywać (myślę losowo wybrane przez Ciebie) tego typu zróżnicowane formacje.

Nie ma czegoś takiego jak zgadywanie, że gruba ryba siedzi z profitem. O jakichkolwiek działaniach i ich wynikach możesz się dowiedzieć jedynie w przypadku, gdy ta gruba ryba będzie chciała, abyś się tego dowiedział i poda coś do opinii publicznej, lecz wtedy nie będzie to już miało raczej jakiegoś szczególnego znaczenia.

Wykrywanie dużych zleceń jest możliwe np. za pomocą czytania taśmy i obserwacji wolumenu, co w normalnych forexowych warunkach nie jest łatwe do przeprowadzenia (jako taki wgląd możliwy jest na rynku międzybankowym).

-------

Dodatkowo sprawy administracyjne:

Proszę o tworzenie konkretnych nazw tematów, które mają związek z treścią (tutaj z pytaniami).

Chodzi o to, żeby każdy kto natknie się na temat wiedział czego może się po nim spodziewać. Nazwa tematu "Pytań ciąg dalszy" nic szczególnego nie podpowiada i temat może zostać przeoczony np. w przypadku, gdy ktoś będzie szukał informacji o dziwnych formacjach ;-).

Jak możesz to edytuj temat na bliższy poruszanemu zagadnieniu. Nie chcę się czepiać ale dobrze będzie jak wszystkie informacje zawarte na forum będą odpowiednio posegregowane i opatrzone odpowiednimi nazwami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra spróbuję z innej strony:

Http://i32.tinypic.com/qy5rnd.gif

Zakładamy że panują normalne warunki, żadnych danych itp itd... spokój i harmonia

A - Ktoś zarabia kasę, czemu NAGLE cena leci w 2gim kierunku? co się stało że nagle taka cofka ? Proszę nie mówić mi tu o korektach i 3 falach super mega hiper cyklu :D Zawsze szukałem niekonwencjonalnych metod... ale aby coś zacząć robić trzeba zacząć rozumieć.

Ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi co powoduje taki wzrost po takim spadku? Ci co sprzedawali pozbyli się już zleceń czy jak to można rozumieć ?

Głupie może to pytania są... jednak muszę pewną rzecz zrozumieć aby przejść dalej :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)Proszę nie mówić mi tu o korektach i 3 falach super mega hiper cyklu :D (...)

Chcesz poznać odpowiedź i mówisz, aby nie pisać Ci o korekcie i falach. Obojętnie jak to nazwiesz ... chcesz wiedzieć dlaczego tak się dzieję. Podam Ci najbardziej prawdopodobny scenariusz. Misie które zarobiły na spadku "A" zdecydowały zrealizować zyski po czym zaczęła się fala odsprzedaży (korekta ruchu spadkowego) "B". Dlaczego na takim poziomie? Praktycznie nie do odszyfrowania, gdyż każdego skłania co innego do realizacji zysków np.:

- ich stosunek do zakładanej ewentualnej straty

- odpowiednia ilość pieniędzy jakie zostały wygenerowane

- przeczucie

- strach

itd.

Okazuje się, że nie wszystko musi być racjonalnie wytłumaczone. Może być też tak (inna wersja początkowej teorii), że pierwsze zlecenia odkupienia zostały złożone z nudów, po czym następne ze względu na strach (składający chcieli ochronić zyski), co przyczyniło się do tego, iż byki zwęszyły w tym miejscu interes i wrzucili kilka zleceń kupna na rynek.

Najlepsze jest to, że to taka pierwsza lepsza bajeczka stworzona na potrzeby zapytania. Nie jesteśmy przecież w stanie dokładnie określić co spowodowało taki ruch, gdyż jest on wypadkową wielu czynników (w tym emocji tłumu).

Możesz próbować budować teorię w okół tego typu sytuacji, lecz zrobiłbyś lepiej próbując zbudować teorię, która pozwoli Ci wychwytywać tego typu ruchy, co z kolei przełoży się na zarobki.

Rynek nie płaci za ciekawe historyjki tylko za dobre decyzje w odpowiednim czasie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz próbować budować teorię w okół tego typu sytuacji, lecz zrobiłbyś lepiej próbując zbudować teorię, która pozwoli Ci wychwytywać tego typu ruchy, co z kolei przełoży się na zarobki.

;-)

I widzisz właśnie.. powoli takowa teoria powstaje. Genezę spadku tego da się wytłumaczyć w sumie :) Mam nadzieję że dojdę do tego, kiedy jak i po co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano taka iż coraz bardziej przekonany jestem że z dość dużym prawdopodobieństwem można wyznaczyć logiczny tp korzystając z jednej linii. Mało tego.. ktoś nad tym czuwa aby tam właśnie cena doszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...