Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

BOM flash system - skuteczność 59%

Recommended Posts

System na zakłady Flash na BetOnMarkets. Są to bardzo szybkie/krótkie zakłady, których czas waha się od 0,5 do 4 minut. Na potrzeby systemu będziemy używać tylko i wyłącznie zakładów 4-minutowych. Do analizy posłuży wykres M1 dla 8 par walutowych (AUD/JPY, AUD/USD, EUR/JPY, EUR/USD, GBP/JPY, GPB/USD, NZD/USD, USD/CHF). Według mnie są to najbardziej płynne pary na tym interwale. Dodatkowo potrzebne nam będą wskaźniki RSI oraz ADX (standard w MT4).

RSI:

Okres: 9

Zastosuj do: Close

ADX:

Okres: 14

Zastosuj do: Close

Wykres ADX (niebieska pogrubiona linia) posłuży nam do wyznaczania słabości trendu, innymi słowy jego braku - konsolidacja. W tym celu nanosimy na wykres poziomą linie o wartości 25. Sygnał zawarcia zakładu będzie występował tylko i wyłącznie kiedy wartość ADX będzie znajdowała się poniżej 25 oraz wykres musi utrzymać się poniżej tej wartości przynajmniej przez 5 minut.

bom1.gif

Pracę zaczynamy dopiero od niebieskiej pionowej linii.

W momencie gdy już mamy naszą konsolidację, wyczekujemy by wskaźnik RSI przebił górną lub dolną granicę (70 dla górnej, 30 dla dolnej).

Zakład na spadek ceny zawieramy gdy przebicie nastąpi u góry, natomiast na wzrost ceny gdy przebicie nastąpi u dołu.

Ze względu na wzięcie pod uwagę ceny Close w wskaźnikach, wyczekujemy zamknięcia świecy i wtedy zawieramy nasz zakład.

bom2.gif

Zielona pionowa linia wskazuje świecę, która daje sygnał złożenia zakładu na spadek ceny, wraz z jej zamknięciem składamy zakład. Czarna pionowa linia natomiast jest przykładem zawarcia zakładu na wzrost ceny.

Dodatkowo możemy posłużyć się 5-okresową średnią kroczącą (simple, HLC/3). Gdy widzimy, że średnia cały czas jest rosnąca/malejąca (trend) radziłbym powstrzymać się od zawierania zakładów. Przy bardzo "powolnym" trendzie, wskaźnik ADX może dawać mylne sygnały.

Zalecam używanie systemu w godzinach 7-18 kiedy występuje największa płynność oraz odradzam stosowanie go w godzinach publikacji ważniejszych danych makro.

Journal systemu: BOM flash system

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drugi tydzień: 5-11 (skuteczność 31%)

Stan łączny:

Zakłady zyskowne: 17

Zakłady stratne: 13

Skuteczność: 56%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czwarty tydzień 3-0 (skuteczność 100%)

Stan łączny:

Zakłady zyskowne: 20

Zakłady stratne: 14

Skuteczność: 59%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec Testów

Po 8 tygodniach mamy następujące wyniki:

Zakłady zyskowne: 26

Zakłady stratne: 18

Skuteczność: 59%

Jest to mała próba, bo zaledwie przeprowadzono 44 zakłady, ale mimo wszystko pokazuję, że system ma ponad przeciętną skuteczność.

Zapraszam serdecznie do komentowania systemy, podsuwania pomysłów jakby można było go udoskonalić i innych cennych uwag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BetOnMarkets ...kilka lat temu miałem u nich konto (tzn. pewnie mam nadal, ale hasła nie pamiętam). Oczywiście tworzenie systemów pod konkretny zakład ma sens. Tylko tak naprawdę BOM posiada pewną nazwijmy to "władzę nad ceną", szczególnie w przypadku zakładów o bardzo krótkim horyzoncie czasowym. Nie twierdzę, że oszukuję (mają doskonale opanowane mechanizmy wyceny poszczególnych typów zakładów i w tej materii są zwyczajnym kasynem - przy odpowiedniej liczbie klientów wychodzą na tym znakomicie).

Nemesis, próbowałeś kiedyś zabezpieczać swoje pozycje otwarte na FX opcjami egzotycznymi dostępnymi na BOM? Nie widziałem jeszcze dobrego opracowania na ten temat, chętnie bym przeczytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie prowadzę badania czy na podstawie oferowanych cen zakładów, można przewidzieć zachowania kursów na rynku.

Założenie jest takie, że w momencie gdy dany zakład jest drogi (niska stopa zwrotu) należy przewidywać ruch ryku w tym kierunku.

Żeby przyrównać BOM do kasyna, za każdym razem powinny być oferowane ok. 49% stopy zwrotu z zakładu, przy założeniu, że każda ze stron ma 50% szans na wygraną (odpowiednik ruletki). Jednak w wielu przypadkach BOM obniża potencjalny zysk z zakładu, co wg. mnie jest efektem przewidywania BOM co do kształtowania się cen w przyszłości. Możliwe, że pracę tę wykonuje jakiś automat (analiza na bieżąco) albo/i analityk giełdowy (określenie ogólnych przewidywań rynku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie na pewno nie, ale zakładam, że jakiś człowiek przynajmniej raz dziennie przeprowadza analizę, którą potem system odpowiednio przetwarza, dołącza do tego swoje analizy i wychodzą ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jakiś czas temu grałem poprzez BOM. Nie powiem, na początku ładnie zarabiałem, robiłem np. w ciągu kilku dni kilkaset procent, później jakoś traciłem, bo kurs zamykał się równo na cenie otwarcia ( w FxPro zamykał się wyżej/niżej ). A ostatnio jak chciałem wrócić, zarobić trochę, to nie mogłem wypłacić pieniędzy, bo moje konto jest niezweryfikowane i muszę wysłać skan dowodu i coś tam jeszcze na Maltę... Sęk w tym, że w BOM jest limit wypłat bez weryfikacji ustawiony gdzieś koło 2 000 euro, a jeśli chcesz więcej wypłacić, to musisz wysłać skany na Maltę. A ja wypłaciłem stamtąd kilka euro, to nie wiem dlaczego chcieli zweryfikować mnie. Przy okazji moje konto na moneybookers, też wymaga weryfikacji ( wcześniej weryfikowałem już kartę debetową i konto ). :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...